منابع آمریکایی  از حکم حبس ابد برای جاسوس حزب الله لبنان در آمریکا خبر دادند 

منابع آمریکایی، از صدور حکم نهایی مریم طاها تامپسون، مترجم لبنانی‌الاصل پیشین وزارت دفاع آمریکا، توسط دادگاهی در ایالات متحده، خبر دادند . در این حکم آمده است که مریم طاها تامپسون  برای حزب الله لبنان در آمریکا و عراق جاسوسی می‌کرد.

مریم طاها تامپسون ۶۳ ساله، معروف به “اینترنیتیا”، متولد لبنان است و در سال ۱۹۹۳ شهروندی آمریکا را به دست آورد.

او سال گذشته به اتهام جاسوسی به مدت ۶ ماه برای حزب الله لبنان در پایگاه عملیات ویژه ایالات متحده در اربیل عراق بازداشت و در ماه مارس توسط قاضی دادگاه فدرال آمریکا در واشنگتن تفهیم اتهام شد.

خانم تامپسون در بازجویی خود اعتراف کرد که انگیزه‌اش از جاسوسی، جلب رضایت یک عضو حزب الله لبنان که رابطه عاشقانه‌ای با او داشته، بود. عضو حزب الله به او قول داده بود که در ازای جاسوسی علیه آمریکا با او ازدواج می‌کند.

در این گزارش دادستان‌ها گفته اند :  پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس  توسط نیروهای  آمریکایی در عراق ، این شهروند لبنانی از مریم تامپسون خواست تا اسامی جاسوس‌هایی که به ایالات متحده کمک کردند تا سلیمانی را هدف قرار دهد، در اختیار حزب الله بگذارد.

ایالات متحده در سال ۱۹۹۷ گروه شبه‌نظامی حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی ثبت کرد.

در گزارش ،  وزارت دادگستری آمریکا، طی یک دوره شش هفته‌ای قبل از دستگیری، مریم تامپسون هویت حداقل ۱۰ جاسوس مخفی و حداقل ۲۰ هدف آمریکایی و همچنین چندین تاکتیک و روش‌های جاسوسی را برای این شهروند لبنانی (رابط حزب الله) فاش کرده است.

خانم تامپسون  از ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ تا ۱۰ فوریه سال گذشته توانسته است  به ۵۷ پرونده در مورد ۸ مخبر دولت آمریکا دست پیدا کند و نام و عکس‌های آنها را برای رابط حزب الله ارسال کند. در نهایت “اف‌بی‌آی” به محل اقامت تامپسون در یکی از تاسیسات نظامی آمریکا در اربیل یورش برده و او را بازداشت کرد.