منابع اطلاعاتی آمریکا: بمباران لوله نفت عربستان نیز کار مزدوارن رژیم ایران در عراق بود

لحظه ای که به خط لوله نفتی عربستان از جانب رژیم اسلامی حمله شد

مقامات اطلاعاتی ایالات متحده، حکومت اسلامی ایران را به یک فقره دیگر از عملیات تروریستی برای مختل ساختن صادرات نفت از خاورمیانه به جهان متهم می سازند و آن، بمباران کردن یک پایانه نفتی در عربستان سعودی در شش هفته پیش می باشد که انتقال نفت را برای مدت کوتاهی متوقف ساخت. پیشتر گفته شده بود که این پهپادهای ساخت ایران را حوثی های یمن به سوی عربستان فرستاده بودند.

ولی اکنون مقامات آمریکایی می گویند که حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان، از خاک عراق صورت گرفته و تصور پیشین در مورد دخالت شورشیان یمن در این حمله، نادرست بوده است.

وال استریت ژورنال در این رابطه از قول مقامات آمریکایی نوشت که حمله پهپادی ۴۶ روز پیش به تاسیسات نفتی و خط لوله نفت عربستان توسط نیروهای وابسته به حکومت ایران ،  از خاک عراق صورت گرفته است.

این حملات دو روز پس از خرابکاری و حمله به چهار نفتکش از جمله دو نفتکش عربستان در ساحل امارت عربی متحده انجام شد. گس از آن بود که دو نفتکش دیگر در دریای عمان به آتش کشیده شد. از دیدگاه آشنایان امور، همه این عملیات تخریبی، توسط عوامل وابسته به رژیم ایران صورت گرفته و هدف از آن اخلال در صادرات نفت از منطقه و به عنوان یک اقدام تلافی جویانه در مورد کاهش صادرات نفت ایران انجام گرفته است.

در مورد چگونگی پرواز پهپادهای ساخت حکومت اسلامی ایران از خاک عراق، رادیو پیام اسرائیل پیشتر فاش ساخته بود که رژیم ایران یک پایگاه مخفی در خاک عراق برپا ساخته که به احتمال قوی، پهپادها از آن جا به سوی عربستان فرستاده شده است. در گزارش رادیو پیام اسرائیل آمده بود که هدف رژیم ایران از برپایی این پایگاه محرمانه، شلیک موشک جنگی به سوی خاک اسرائیل بوده است. در گزارش دیگری از رادیو پیام اسرائیل گفته شده بود که احتمال داشت از همین پایگاه، نیروهای آمریکایی در سواحل جنوبی خلیج فارس نیز مورد تهاجم قرار گیرند.

در ادامه ی گزارش وال استریت ژورنال، آمده است:  مقامات آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که به دنبال افزایش تنش بین ایران و آمریکا، گروه‌ها و مزدوران منطقه‌ای حکومت  ایران، در تلاش هستند تا جبهۀ جدیدی علیه ایالات متحده در منطقه بگشایند.

گروه حوثی‌های یمن تحت حمایت رژیم ایران پیشتر مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) و خط لوله نفت این کشور را بر عهده گرفته بودند .

در ادامه این گزارش امده است، دولت عراق نیز  با به زیر سوال بردن این ارزیابی واشنگتن، گفته بود ایالات متحد  مدارک و شواهد لازم را برای اثبات این امردر اختیار بغداد بگذارد.