منابع اطلاعاتی: حکومت خودگردان فلسطینی یک توطئه بزرگ تروریستی عوامل رژیم ایران علیه اسرائیل را خنثی کرد

یک سامانه خبری اسرائیلی فاش ساخت که ماموران امنیتی حکومت خودگردان فلسطینی یک توطئه بزرگ تروریستی علیه اسرائیل را به موقع شناسایی کرده و موجب خنثی شدن آن گردیده اند. اسرائیل و حکومت خودگردان، هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

سامانه خبری “وای نت”  نوشت که ماموران وزارت اطلاعات و امنیت حکومت خودگردان فلسطینی یک بسته بزرگ انفجاری را در نزدیکی یکی از پر رفت و آمدترین جاده های اسرائیل کشف کرده اند که انفجار آن ممکن بود باعث مرگ ده ها نفر گردد.

در گزارش آمده است که این بسته انفجاری شامل چند کپسول گاز بوده که در آن ها مقادیر زیادی مواد انفجاری و میخ و خرده آهن جاسازی شده بود تا موقع انفجار، شمار بیشتری از افراد را به قتل برساند، و یا زخمی کند.

عوامل تروریستی فلسطینی این بسته انفجاری را در کنار جاده شمار ۴۴۳ اسرائیل که از کنار نواحی فلسطینی نشین در کرانه باختری می گذرد قرار داده بودند و قصد داشتند آن را هنگام عبور شمار زیادی اتومبیل های اسرائیلی منفجر سازند و شمار زیادی از افراد را بکشند و یا زخمی سازند.

این جاده همچنین محل عبور دائم نیروهای ارتش اسرائیل است که مسوولیت حفظ امنیت در کرانه باختری را به عهده دارند.

آگاهان امور ارزیابی می کنند که هدف تروریست های از این توطئه، خنثی کردن تماس های غیرمستقیمی است که هم اکنون با میانجیگری دولت مصر، بین اسرائیل و حماس به هدف برقراری آرامش در نوار غزه جریان دارد.

برخی سران حکومت خودگردان فلسطینی، اسرائیل را متهم می سازند که با دادن امتیازاتی به حماس، قصد دارد آن سازمان تروریستی، و دشمن سوگند خورده فتح را تقویت کند و مانع ایجاد آشتی بین دو گروه فلسطینی شود.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که اسرائیل حتی حاضر است که اگر آرامش در غزه برقرار گردد، اجازه احداث بندر و فرودگاه را در آن سرزمین بدهد. حکومت خودگردان فلسطینی بیم دارد که اگر چنین شود، قدرت خود در غزه را برای همیشه از دست خواهد داد.

آگاهان امنیتی در اسرائیل می گویند که طرز تهیه این مواد تخریب و شیوه کارگذاری آن، به عملیات سازمان تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین و حزب الله لبنان شباهت دارد که هر دو سازمان، دست نشانده حکومت اسلامی ایران هستند که با هرگونه تماس و سازش بین فلسطینیان و اسرائیل مخالفت می ورزد.