منابع خبری اسرائیل: در دستگاه رهبری حماس، بین سنوار و هنیه اختلاف نظرهای شدید بروز کرده است

در روزهای اخیر آرامش نسبی در مرزهای اسرائیل با غزه برقرار بوده است

رسانه های خبری اسرائیلی از ایجاد شکاف عمیق در دستگاه رهبری گروه تروریستی حماس در غزه خبر می دهند. در این گزارش آمده است که یحی سنوار که حکومت را در غزه به دست دارد، با اسماعیل هنیه که سرکرده ارشد حماس محسوب می شود، در مورد شیوه این که باید در برابر اسرائیل در پیش گرفته شود، به یک مجادله لفظی کشیده شده اند و هر یک راه کاملا متفاوتی را ارائه می کند.

در این گزارش آمده است که یحیی سنوار وضع اهالی غزه را بسیار دشوار می داند و توصیه می کند که باید سطح خشونت علیه اسرائیل پائین آید و از ابعاد تشنج کاسته شود تا شاید بتوان به حل مشکلات معیشتی در غزه پرداخت.

رهبری تلاش ها برای برقراری آرامش را دولت مصر به عهده دارد و اکنون چند هفته است که بر سرکردگان حماس فشار می آورد از ادامه تعرض علیه اسرائیل دست بردارند.

در روزهای اخیر آرامش نسبی در مرزهای اسرائیل با غزه برقرار بوده است. ولی فردا (آدینه) معلوم خواهد شد که آیا این بار نیز پس از پایان نماز جمعه، دوباره هزاران نفر از اهالی غزه، در خط مرزی با اسرائیل دوباره به آشوب و اغتشاش روی خواهند آورد.

در گزارش های امروز (پنجشنبه) آمده است که جناح نظامی حماس نیز از سیاست پیشنهادی از جانب یحیی سنوار جانبداری می کند و  می گوید که به مدتی تنفس نیاز دارد تا دوباره بتواند خود را تقویت کند. ولی در همان حال، دولت مصر به شردت بر حماس فشار می اورد که خشونت علیه اسرائیل را متوقف سازد.

در همین حال، رژیم ایران بر گروه تروریستی موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین فشار می آورد که همچنان به عملیات تعرضی ادامه دهد. این سازمان را رژیم ایران در میان فلسطینیان برپا ساخته که بتواند با گروه حماس رقابت کند.

منابع اسرائیلی از قول یکی از سرکردگان پیشین حماس که نامش برده نشد نوشتند که نزاع بین یحیی سنوار و اسماعیل هنیۀ به آن درجه از وخامت رسیده که اکنون مدتی است طرفین با یکدیگر حرف نمی زنند.

یک دیدگاه

Comments are closed.