منابع خبری اپوزیسیون سوریه: ارتش اسرائیل دوباره هدف های نظامی در خاک سوریه را هدف قرار داد

دو روز پس از دیدار طولانی بین نخست وزیر اسرائیل با پرزیدنت پوتین و اعلام این خبر که دو کشور توافق کرده اند ضربات اسرائیل علیه مواضع سپاه پاسداران در سوریه همچنان ادامه یابد، یک نهاد اپوزیسیون سوریه خبر داد که نیروی هوایی اسرائیل دوباره به مواضع وابسته به حکومت ایران در خاک سوریه حمله برده و آن جا را هدف حملات موشکی قرار داده است.

دولت سوریه، برخلاف معمول، تا هنگام تنظیم این خبر به سکوت ادامه داده و ارتش اسرائیل نیز طبق معمول سخنی در این باره نمی گوید.

در گزارش “دیده بان حقوق بشر سوریه” آمده است که یک فروند هواپیمای جنگی اسرائیل، مواضع نظامی را در ناحیه شهر قنیطره در فاصله چند ده کیلومتری از مرز اسرائیل هدف قرار داده است. سپاه قدس مرتبا می کوشد زیر چتر حمایتی ارتش سوریه به مرز اسرائیل نزدیک شود. ولی نیروی هوایی اسرائیل هر سال با وارد آوردن ضرباتی این تلاش را خنثی می کند.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که ارتش اسرائیل در دو ماه اخیر بر شدت حملات خود علیه مواضع سپاه قدس در سوریه افزوده است.

در پایان گفتگوی پنج ساعته نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل و پرزیدنت پوتین در سوچی، زئب الکین وزیر مسکن اسرائیل که نقش مترجم را بین رهبران دو کشور ایفا می کرد، به خبرنگاران گفت که روسیه همچنان اسرائیل را در ادامه حملات در خاک سوریه آزاد می گذارد و قرار است هماهنگی های بیشتری در این زمینه بین دو کشور برقرار گردد.

اهمیت این توافق در آن است که رژیم ایران نیز در ماه های اخیر به سختی تلاش کرده به دولت مسکو نزدیک شود و محمد باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح رژیم نیز پس از بازگشت از مسکو گفت که یک قرارداد کلان خرید جنگ افزار ساخت روسیه امضا شده که از جمله شامل جنگنده های میگ و سوخوی و همچنین بالگردهای تهاجمی می باشد.

بنابراین، روسیه در حالی که با رژیمی معامله می کند که علنا از انهدام اسرائیل سخن می گوید، با کشوری دوستی خود را گسترش می دهد که هدف مورد نظر رژیم ایران است.

ده روز پیش بود که خبر رسید جنگنده های اسرائیلی مواضع مهم نظامی را در ناحیه تدمر در شمال عراق بمباران کرده اند. سوریه اعلام داشت که در این حمله یک سرباز کشته شده و هشت تن هم زخمی گردیده اند. در هفته های پیش از آن نیز چند حمله نظامی دیگر علیه مواضع نظامی در سوریه رخ داد که طبق معمول به اسرائیل نسبت داده شد.