منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در تهران: در ایران شایعاتی در مورد خطر بروز یک جنگ همه جانبه انتشار یافته

منابع خبری در تهران به رادیو پیام اسرائیل خبر دادند که در روزهای اخیر شایعاتی در کشور انتشار یافته که به موجب آن خطر بروز یک جنگ همه جانبه وجود دارد.

هنوز معلوم نیست که این شایعات از طرف چه منبعی منتشر می شود اما به دنبال آن گزارش می رسد که برخی از افراد به خرید هر چه بیشتر طلا می پردازند زیرا بیم دارند که اقتصاد کشور به شدت سقوط کند و پول پس انداز شده آنها ارزش خود را از دست بدهد.

آگاهان می‌گویند که بی تردید تهدید‌های روز گذشته سپاهی علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز به این شایعات هرچه بیشتر دامن می زند و خطر بروز جنگ را بیشتر می‌کند.

سپاهی تنگسیری تلاش کرد که در سخنان خود ایالات متحده را به جنگ بکشاند. او ادعا کرد که اگر ایالات متحده در صدد محدود کردن رفت و آمد ایران در تنگه هرمز شود با واکنش شدید ایران روبرو خواهد شد و این در حالی است که هیچ مقامی در ایالات متحده یا کشورهای دیگر مایل به بستن تنگه هرمز و محدود کردن رفت و آمد ایران نیست و رژیم ایران است که مرتب می گوید که اگر صادرات نفت ایران متوقف شود تنگه هرمز را به روی رفت و آمد  کشورهای دیگر خواهد بست.

همین تهدید نیز در سخنان تنگسیری به وضوح شنیده شد.

او گفت اگر جلوی استفاده ایران از تنگه هرمز گرفته شود سپاه پاسداران این تنگه را خواهد بست.

اشاره فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران به این واقعیت بود که ایالات متحده اعلام داشته که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند و دستور اخیر  دایر بر اینکه به هیچ کشوری اجازه نخواهد شد که به خرید نفت از حکومت ایران ادامه دهد این احتمال را بیشتر می کند.

اما تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که بسیار بعید است که رژیم ایران به بستن تنگه هرمز دست بزند.

یک مقام ارشد آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفت که بستن تنگه هرمز از جانب رژیم ایران امری غیر قابل قبول می باشد.

او گفت که ایالات متحده این اقدام ایران را نا موجه تلقی خواهد کرد.

ظاهراً در سخنان این مقام دولت ایالات متحده تحلیلی وجود ندارد اما بی تردید اگر رژیم ایران به چنین کاری دست بزند با واکنش نظامی آمریکا روبرو خواهد شد و مفهوم آن آغاز یک جنگ و دست کم نبردهای در حوزه خلیج فارس خواهد بود که ممکن است به یک جنگ همه جانبه کشانده شود امری که رژیم ایران در حال حاضر مایل به پرهیز از آن است و ایالات متحده یا کشور دیگری نیز این شروع گرایشی به آغاز عملیات نظامی علیه رژیم ایران ندارد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که اگر سپاه پاسداران عامل بروز یک جنگ شود با دست خود نابودی خود را رقم خواهد زد زیرا وقوع جنگ ممکن است به فروپاشی رژیم و خیزش مردمی بیانجامد.

به گفته این تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل اگر جنگی رخ دهد و سپاه پاسداران و ارتش حکومت ناچار باشند که نیروهای نظامی خود را به جبهه جنگ بفرستند فرصت مناسبی برای مردم در شهرهای بزرگ خواهد بود که که در غیبت این نیروهای سرکوبگر بتوانند به خیزش دست بزنند.

برخی مقام های رژیم ظاهراً این امید را دارند که در صورت بروز یک جنگ مردم به دور حکومت گرد آیند و با آن ابراز همبستگی کنند و این در حالی است که جنگ با آمریکا ی شبیه جنگ هشت ساله با عراق نخواهد بود چرا که در آن هنگام عراق به خاک ایران تجاوز کرده بود اما این بار حکومت ایران است که می‌خواهد به حقوق دیگران تجاوز کند.

از دیدگاه این تحلیلگر حتی اگر جنگی رخ دهد به صورت زمینی نخواهد بود و ارتش آمریکا به ایران هجوم نخواهد آورد بلکه نیروی دریایی ایالات متحده خواهد کشید که توان نظامی رژیم ایران در حوزه خلیج فارس نابود شود و همچنین نیروی هوایی ایالات متحده و قدرت موشکی این کشور همه پادگان ها و پایگاه های نظامی و موشکی و محل استقرار نیروهای سپاه پاسداران را مورد حمله قرار خواهد داد و نابود خواهد کرد.

چنین امری دست مردم ایران را برای خیزش و برانداختن رژیم اسلامی باز می‌گذارد.

 

4 دیدگاه‌

  1. ادعای بستن تنگه هرمز همانند آتش زدن برجام تهدیدی پوچ و توخالی است؛ حکومتی که سالهاست پشتوانه مردمی خود را از دست داده خوب میداند که چنین ماجراجویی مرگ سریع آنها را بدنبال خواهد داشت.

  2. درود بر اسراییل وعیدپسح بر همه یهودیان اسراییل وجای جای جهان مبارک??.رژیم آخوندی از طرفی بسیار از شکست در جنگی دیگر واهمه دارد ولی از طرف دیگر بسیار مایل است قدرت خود رابه رخ عربها وخاورمیانه وبویژه مردم ایران بکشاند ودرحال (((سبک وسنگین کردن قضیه شروع جنگ است)) ، واز نظر بنده احتمال بالایی دارد که به علت ناامیدی رژیم آخوندی از حمایت مردم و شروع شورشهای مردمی ، ناچار به شروع جنگ شود و مانند کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد به سیم آخر بزند ((((( در اینجا از اسراییل میخواهم به امریکا توصیه کنید مواظب شبیخون رژیم آخوندی به پایگاههای آمریکایی باشید )))) چون رژیم ضدبشری آخوندی همیشه از طریق * گروگان گیری * و* باج خواهی* زیست کرده وحالا هم ممکن است از طریق گروههای نیابتی و تروریستهای حامی رژیم آخوندی بخواهد به پایگاههای آمریکا حمله کند وحتی (((((( سلاح های آمریکایی ها را به یغما ببرند * تا از روش معکوس مشابه سلاح های پیشرفته آمریکایی را بسازند))))))) که در این صورت خطر بزرگی منطقه خاورمیانه را تهدید خواهد کرد ، خواهش می کنم از((( رادیو پیام اسراییل)))) این پیام مرا جدی بگیرید.

  3. این تهدیدات توخالی و بدون پشتوانه عملی و علمی وسیاسی راه به هیج جا نخواهد برد جز اینکه بر قیمت ارزاق- ماشین- خانه- طلا وسکه و ارز خواهد افزود و بدنه اصلی سپاه پاسداران از این تحریمهای ایالات متحده آمریکا خوشنود بوده و خواهان تداوم آن هستند تا بتوانند جیبهایشان را بیشتر پراز پول و ثروت کرده و مردم را از داخل بیشتر فقیرتر نمایند و وانمود نمایندکه این امریکای جهان خوار است که شما مردم را به فلاکت نشانده است.

Comments are closed.