منابع خبری “رادیو پیام اسرائیل”: «حکومت بیم دارد که رشته عملیات اخیر  به ادارات دولتی و تاسیسات حکومتی کشانده شود»

منابع آگاه در تهران به رادیو پیام اسرائیل گفتند که کوشش اطلاعاتی رژیم ایران پیرامون انفجار و آتش سوزی در کارگاه مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید در نطنز، اکنون مصروف آن است که آیا افرادی توانسته بودند مقادیر زیادی مواد منفجره وارد آن کارگاه سازند؟

به گفته این منابع، مسلم آن است که ورود به محوطه نطنز تحت کنترل قوی قرار دارد و به افرادی که با اجرای پروژه ها ارتباط ندارند، اجازه ورود به آن مکان را نمی گیرند و هر ورود با کنترل و بازرسی های دقیق انجام می شود و بنا بر این، فرض آن است که اگر مواد منفجره وارد آن مکان شده، فقط توسط افرادی بوده است که به علت ماموریت شغلی خود، اجازه داشته اند به آن جا رفت و آمد کنند.

کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، روز گذشته (سه شنبه) برای بررسی این موضوع نشستی برگزار کرد که در آن، از وزیر اطلاعات و روسای اطلاعاتی سپاه و ارتش نیز خواسته شده بود در آن حضور یابند و حدس و گمان های خود و یافته های خویش را ارائه دهند.

خود مقامات رژیم هنوز جرات نکرده اند بگویند که این انفجار و آتش سوزی غیر عمدی بوده است و حتی اعلام داشته اند که امکان عمدی بودن حادثه را به طور جدی مورد بررسی قرار داده اند.

این انفجار، همراه با حوادث متعدد دیگری که تقریبا هر روز و به صورت زنجیره ای در ایران رخ می دهد، این گمان را به وجود آورده که یک گروه زیرزمینی بسیار قوی و کارآزموده برپا گردیده که این رشته انفجارها و آتش سوزی ها را به راه می اندازد تا ثابت کند که حکومت کنترل خود را بر اوضاع از دست داده است.

به گفته منابع آگاه رادیو پیام اسرائیل، ممکن است افراد این گروه ناشناخته، به این نتیجه رسیده اند که تظاهرات و راهپیمایی های همگانی نمی تواند کارساز باشد و هزینه سنگینی را می طلبد که نمونه آن یک هزار و پانصد کشته در جریان اعتراض های آبان ماه سال گذشته بود.

همچنین، اعلام جنگ چریکی علیه حکومت نمی تواند به نتیجه برسد. زیرا حکومت آن قدر افراد سپاهی و بسیجی و نیروهای انتظامی دارد که بتواند خیزش مسلحانه را فرونشاند. از دیدگاه آنان، تنها راهی که باقی می ماند عملیات محرمانه از قبیل آسیب رساندن به برنامه های هسته ای و موشکی و تاسیسات حیاتی حکومت است.

به گفته منابع خبری رادیو پیام اسرائیل، این واقعیت که رژیم تصمیم گرفته کار حفاظت از تاسیسات و ادارات دولتی را به نیروهای بسیج محول سازد، نشان ترس و نگرانی از آن است که عملیات بمب گذاری به داخل ساختمان های عمومی و ادارات دولتی برسد و از این رو، قرار است واحد ویژه نیروهای بسیج آموزش ببیند تا کار حفاظت را با جدیت بیشتر به عهده بگیرد.

منابع رادیو پیام اسرائیل بر این نکته تاکید می گذارند که به استثنای انفجار در کلینیک سینا اطهر در تهران که ۳۴ کشته و زخمی به جای گذاشت، همه انفجارها و آتش سوزی های دیگر در ساعات شب انجام گرفت که حتی المقدور به جان شهروندان و کارگران و کارمندان آسیبی وارد نشود. ولی رژیم هراس دارد که این شیوه عوض شود و انفجارها به صورت همگانی و در اماکن حساس عمومی رخ دهد و تلفات جانی سنگینی را نیز به دنبال آورد