منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در واشنگتن: «کاخ سفید به همه نهادها دستور آماده باش جنگی داده است»

محافل خبری رادیو پیام اسرائیل در واشنگتن گزارش می‌دهند که کاخ سفید به همه وزارتخانه ها و نهادهای دولتی دستور داده است که خود را برای احتمال بروز یک جنگ همه جانبه با حکومت ایران آماده سازند. گرچه تحلیلگران می گویند که هنوز احتمال بروز جنگ بسیار ضعیف است، ولی پنتاگون نمی خواهد غافلگیر شود و طبق دستور، به آماده کردن احتمالات بروز جنگ ادامه می دهد و دیگر نهادهای حکومتی آمریکا نیز دستور گرفته اند به تدارکات خویش ادامه دهند.

منابع خبری گفتند که ممکن است رژیم ایران در واکنش به اعلام یک رشته تحریم های جدید علیه مقامات درجه اول رژیم و از جمله شخص خامنه ای، به یک واکنش خشونت بار در منطقه دست بزند و این بار، خود ارتش آمریکا و حضور آن در خلیج فارس را مورد حمله قرار دهند.

به گفته منابع خبری رادیو پیام اسرائیل، دولت واشنگتن اخطار فرماندهان سپاه پاسداران را که گفتند “می‌توانستند یک هواپیمای اطلاعاتی ایالات متحده را با سی و پنج نفر از سرنشینان آن سرنگون کنند”، بسیار جدی می‌گیرند.

به دستور پنتاگون، از دیشب، (دوشنبه) بر شمار هواپیماهای گشتی آمریکایی در فضای خلیج فارس افزوده شده است و احتمال این امر که یکی از این هواپیماها هدف اصابت موشک قرار گیرد، بسیار زیاد است.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل می‌گویند که گرچه بعید می‌نماید که سپاه پاسداران به چنین اقدامی دست بزند که بروز جنگ را اجتناب ناپذیر می‌کند، ولی هیچ احتمالی را نباید از نظر دور داشت و حتی ممکن است اشتباها موشکی شلیک شود و به هدف اصابت کند. در واشنگتن، حتی این احتمال نادیده گرفته نشده که ممکن است یک فرمانده محلی ستاد موشکی رژیم و یا از فرماندهان دون پایه نیروی دریایی سپاه برای ابراز وفاداری به رهبر رژیم، به چنین اقدامی دست بزند.

منابع خبری واشنگتن گفتند که دولت آمریکا قصد دارد در مرحله نخست، وقوع جنگ را به نبردهای موشکی محدود سازد. ولی ممکن است در مرحله، لزوم عملیات زمینی نیز پیش آید و آنگاه دولت آمریکا باید فورا سربازان بیشتری به منطقه بفرستد و یا سربازان خود را از افغانستان و عراق و امارات، برای رویارویی با سپاه پاسداران، تغییر مکان دهد.

به گفته برخی تحلیلگران، با آن‌که پرزیدنت ترامپ واقعا خواهان جنگ نیست، و نمی‌خواهد شکوفایی کنونی اقتصاد آمریکا را قربانی وقوع یک جنگ پرهزینه کند، ولی اگر در اثر عملیات انتقام جویانه رژیم ایران،  چند سرباز آمریکایی جان ببازند، وارد شدن به عملیات کوبنده نظامی علیه رژیم ایران اجتناب ناپذیر خواهد شد.

ارزیابی می شود که مرحله نخست جنگی، شامل شلیک ده‌ها موشک کروز از ناوهای آمریکایی به سوی مواضع حساس سپاه پاسداران و ارتش در داخل خاک ایران باشد. ولی این اقدام نخواهد توانست حملات موشکی رژیم ایران علیه پایگاه های نظامی آمریکا در امیرنشین ها را متوقف سازد.

همچنین در ارزیابی‌ها گفته شده که حکومت ایران ممکن است به حزب الله لبنان و جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غزه دستور حمله موشکی علیه اسرائیل دهد.

به گفته آگاهان، حشد الشعبی در عراق و همچنین گروه موسوم به سرایا النُجَبا دستور گرفته‌اند که خود را برای شلیک موشک به سوی مواضع آمریکایی در سواحل جنوبی خلیج فارس آماده سازند. به موازات آن، ممکن است حوثی‌های یمن، شهر ریاض پایتخت عربستان را با پهپادهای جنگی و موشک‌های دریافتی از رژیم ایران، مورد بمباران قرار دهند.

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه (پریروز، ۲۳ ژوئن) گفت که “بروز جنگ، نتایج بسیار ویران کننده‌ای برای رژیم ایران در بر خواهد داشت.”

 

2 دیدگاه‌

  1. عکس پهبادی که در این گذارش می بینیم شاید نمونه همان است که چند روز پیش نیروهای رژیم آنرا سرنگون کردند۰ آلمان چهار پهباد ساخته بود که درست چنین شکلی داشت و قیمت هر کدام ۵۰۰ میلیون یورو بود۰ احزاب در آلمان به وزارت دفاع اعتراض کردند که چرا چنین ولخرجی می کند و به این خاطر ساخت آنرا متوقف کردند۰ این پیشترفته ترین پهباد دنیا است و شاید آمریکا تکنیک پهباد خود را که با نوع آلمانی آن شبیه است از آلمان گرفته باشد۰
    چون آمریکا از تکنیک های آلمان زیاد استفاده کرده و می کند۰ بگذریم آمریکا کم خسارتی ندیده و به گمان من کافی است که بار دیگر سپاه پاسداران این نیروی تروریستی یک پهباد آمریکایی را سرنگون کند۰ آنوقت خواهند دید که چه بلایی سر آنها خواهد آمد۰ نیازی نیست که به کشتی ها جنگی آمریکا و یا نیروهای آنها حمله کنند!

  2. مطمئن باشید که رژیم جمهوری اسلامی علی رغم اینکه خیلی ادعای قدرت و اقتدار می کند ولی به همون اندازه احمق و نادان و کله شق در درون سپاه پاسداران دارد که آنها بالاخره گاف خواهند داد و با حمله ای دوباره به ناوها و یا پهبادهای آمریکا حمله خواهند کرد و موجب جنگ با آمریکا خواهند شد و سرانجام گور خودشان را با دستهای خودشان خواهند کند.حالا می بینید!

Comments are closed.