منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در تهران: تلاش گسترده‌ رژیم ایران برای شناسایی افرادی که اطلاعات محرمانه نظامی را در اختیار آمریکا گذارده‌اند

منابع خبری رادیو پیام اسراییل در تهران:رژیم تلاش گسترده ای برای شناسایی افرادی که اطلاعات محرمانه نظامی را در اختیار امریکا گذاشته اند آغاز کرده

یک منبع خبری در تهران، به رادیو پیام اسرائیل گفت که در روزهای اخیر تلاش گسترده‌ای از جانب اداره حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و همچنین بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، برای شناسایی و بازداشت افرادی آغاز شده است که به گمان مسئولین، عامل انتقال اطلاعات بسیار محرمانه نظامی و عملیاتی به ایالات متحده بوده‌اند.

به گفته منابع رادیو پیام اسرائیل، فرماندهان سپاه پاسداران تردیدی ندارند که جزئیات طرح عملیاتی این نهاد علیه نیروهای آمریکایی در منطقه، به پنتاگون فرستاده شده و آمریکایی‌ها از جزئیات اقداماتی که سپاه قصد داشته علیه سربازان آمریکایی انجام دهد، آگاه شده‌اند.

این تلاش از هنگامی آغاز گردید که مایک پمپئو، با لغو برنامه دیدار خود با خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، به طور ناگهانی به بغداد رفت و با سران عراق درباره امکانات خنثی کردن توطئه‌های نظامی سپاه پاسداران علیه نیروهای آمریکایی که در منطقه مستقر هستند، به رایزنی پرداخت.

اکنون فرماندهان سپاه پاسداران، با نگرانی بسیار می خواهند دریابند که چه کسانی از داخل حکومت، جزئیات برنامه‌ها را به دست مقامات آمریکایی رسانده‌اند و انتقال اطلاعات به چه شیوه‌ای صورت گرفته است.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل گفتند که همین تلاش برای شناسایی و بازداشت جاسوسانی که به حساس‌ترین بخش‌های حکومتی رخنه کرده‌اند، در سال گذشته، هنگامی انجام گرفت که موساد توانست حدود یکصدهزار برگ اسناد، تصاویر و دیسک‌های شامل پرونده اتمی ایران را از شورآباد تهران به اورشلیم منتقل سازد.

برای نهادهای اطلاعاتی در تهران، تردیدی وجود ندارد که اسرائیل نمی‌توانست بدون همکاری بلند پایه‌ترین مقامات در سازمان انرژی اتمی ایران، به چنین اطلاعاتی دست یابد. در آن هنگام، گمان بر این بود که مخالفان برنامه‌های اتمی در داخل حکومت، حاضر به همکاری با اسرائیل علیه این پروژه ها شده بودند، زیرا بر این باورند که ادامه فعالیت‌های هسته‌ای، ممکن است برای منافع کشور و ملت ایران فاجعه بار باشد.

ولی به گفته آگاهان، این بار قضیه بسیار وخیم تر است، زیرا پای امنیت خود رژیم و موفقیت یا شکست سپاه پاسداران در رویارویی نظامی با قدرت کوبنده ارتش آمریکا در میان می‌باشد.

از اطلاعات جسته و گریخته‌ای که در روزهای اخیر در رسانه‌های آمریکایی انتشار یافته، چنین برمی‌آید که سپاه پاسداران برنامه‌های گسترده‌ای را برای آسیب رسانی به سربازان آمریکایی تهیه کرده بود، که اکنون بخش عظیمی از جزئیات آن در اختیار ایالات متحده قرار دارد.

چند روز پیش از انتشار این گزارش‌ها، رادیو پیام اسرائیل فاش ساخته بود که رژیم ایران از طریق یک انبار موشکی که در عراق ذخیره کرده، و توسط شبه نظامیان شیعه در عراق که تحت فرمان سپاه پاسداران قرار دارند، یک حمله گسترده موشکی به پایگاه های نظامی آمریکا در بخش جنوبی خلیج فارس را تدارک می‌بیند.

رسانه‌های آمریکایی به دنبال انتشار این خبر، از توطئه‌های بیشتری سخن گفتند که گروه‌های مزدور رژیم، مانند حوثی‌های یمن و حزب الله لبنان مامور اجرای آن شده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات رژیم، هفته پیش دیدار مهمی داشتند که در آن بررسی کردند که چگونه این چنین اطلاعات محرمانه نظامی به دست آمریکا رسیده است. به گفته منابع رادیو پیام اسرائیل، علوی از خود سلب مسئولیت کرده و گفته است که هیچ یک از دست اندرکاران وزارت اطلاعات برنامه‌های نظامی سپاه را دریافت نکرده‌اند، و جستجو باید در داخل آن نهاد انجام گیرد. ولی حسین سلامی بعید ندانسته که عواملی در بیت رهبری ممکن است این مطالب را درز داده باشند.

به گفته منابع رادیو پیام اسرائیل، در روزهای اخیر جستجو برای یافتن جاسوس‌های سازمان «سی‌آی‌ایCIA» در تهران و در صفوف سپاه پاسداران در ابعاد گسترده ادامه دارد و احتمالا چند تن از افراد مظنون نیز بازداشت شده‌اند. ولی هنوز از جزئیات چنین خبری اطلاعات موثق در دست نیست.

هفته پیش یک جلسه بسیار محرمانه در یک مکان بسیار حساس امنیت نظامی ایالات متحده در واشنگتن برگزار شد که در آن علاوه بر مایک پمپئو وزیر امور خارجه، همه سران نهادهای اطلاعاتی آمریکا و همچنین مقامات ارشد پنتاگون شرکت داشتند تا بر اساس اطلاعات بسیار محرمانه‌ای که از تهران رسیده بود، بتوانند به ارزیابی اوضاع بپردازند.

اکنون در سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و بیت رهبری، پرسش در این است که چه فرد یا افرادی، مسئول انتقال این اطلاعات بوده‌اند؟

به گفته منابع خبری رادیو پیام اسرائیل، نگرانی رژیم تنها از ماهیت خبرهای ارسالی نیست، بلکه بیشتر از این است که برخی فرماندهان سپاه پاسداران، به طور مخفیانه با ایالات متحده در ارتباط هستند و برای تامین آینده خود، با اطمینان از این که رژیم در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، حساس ترین اطلاعات نظامی را در اختیار “دشمن” قرار می‌دهند.

 

3 دیدگاه‌

  1. در رژیمی که ملیت و وطنپرستی را گناه میداند و هیچ مقامی از بالا تا پایین علاقه ای نه به کشور دارد و نه اعتقادی به دینی که به آن تظاهر میکنند و فقط برای بردن و خوردن “به تکلیف الهی”عمل میکنند طبیعی است که هزاران نفر ار هر مقامی برای کمترین منافع (یک گرین کارت یا معافیت از تحریم مالی و بانکی یا مصونیت آقازاده ها در خارج) حاضر به همکاری با خارجیان باشد. به گفته مردم، اگر آمریکا به ایران حمله کند، موثرترین اسلحه ایجاد یک دفتر دادن گرین کارت است تا قوای اسلامی فوج فوج در برابر آن صف بکشند (البته فکر کنم با اولین هشدار آمریکا، بخش عمده اعضای سپاه پاسداران پادگانها و مراکز نظامی را تخلیه کنند به خصوص پرسنل وظیفه) گذشته از این در تمامی ارکان این نظام کسانی هستند که از سر اجبار با رژیم همکاری میکنند و از هر فرصتی برای جلوگیری از صدمات بیشتر به مردم بهره برداری میکنند. بنابراین درز اطلاعاتی از این قبیل هیچ تعجبی ندارد. اینها را سران رژیم بهتر از هر کس میدانند و تنها امیدشان این است که برادر پوتین در روز مبادا از آنها حمایت کند و جلوی آمریکایی ها و مردم ایران درآید.

  2. دست موساد وشاباک درد نکند که کمک دست ایالات متحده آمریکا درانقال دادن اطلاعات مد نظر بوده اند و اینکارها باید ادامه یابد تا ریشه تروریسم در منطقه خشک شود. راستی عباس عراقچی همانند سابق از نیروهای وادارشده به جنگهای نیابتی در منطقه توسط افغانیهای ایران دوباره میتوانید استفاده کنید وبه دروغین وعده اعطای تابعیت ایران را به آنها بدهید ویا طبق سابق به سرای فردوس با شربت شهادت تشویقشان کنید چرا اخراجشان میکند؟ درکارهای جاسوسی هم همینطورو خودتان هم در بنزهای میلیاردی اینور وآنوردنیا بروید وکیف کنید گورپدرملت بروند و شهید شوندو شماها هم میزتان ازدستتان نرود و چند تا شعار مرگ بر..مرگ بر… هم سر بدهید تاخودتان را خوب جا کنید.

  3. واقعا موساد ، امان ، سیا یا هر نهاد اطلاعاتی که توانسته است در سپاه مزدوران و یا بیت خامنه‌ای نفوذ کند را باید جایزه ی نمونه ی تاریخ را بهش اهدا کرد چون این عملیات به اندازه ای حرفه ای و درست اتفاق افتاده که حتی اثری هم از خود به جا نگذاشته است . البته قبلا گفته شد که موساد این اطلاعات را به سیا ارسال کرده است و واقعا باید به موساد تبریک گفت و سر تعظیم فرود آورد به این دقت و تمیز کار کردن این عملیات خطرناک چون کسی که میتواند در بیت خامنه‌ای نفوذ کند حتما میتواند خیلی راحت خود خامنه ای هم حذف کند . من فقط مات و شوکه شدم . درود ، آفرین ، درود

Comments are closed.