منابع خبری سوری: در یک حمله هوایی ناشناس در البوکمال سوریه، ۳۵ جنگجوی وابسته به ایران هلاک شده اند

منابع خبری در اسرائیل گزارش دادند که در یک حمله تازه نیروی هوایی ناشناس به خاک سوریه، ۳۵ تن از جنگجویان وابسته به سپاه قدس کشته شده اند که دو تن از فرماندهان آنان، از سپاهیان برجسته نیروی قدس بوده اند.

این حمله نیز مانند ده ها مورد حمله دیگر در ماه های اخیر در استان دیرالزور در شمال شرق سوریه و در ناحیه ای صورت گرفت که البوکمال نامیده می شود و رژیم ایران در حال ساخت یک قرارگاه بزرگ نظامی به نام “قرارگاه امام علی” می باشد.

این حمله هنگامی صورت گرفت که یک کاروان نظامی وابسته به رژیم ایران همراه با ده ها تن از چریک های وابسته به رژیم، در حال حرکت بود.

منابع خبری گفتند که هویت حمله کنندگان ناشناس مانده، ولی مانند همه موارد پیشین، انجام آن را به نیروی هوایی اسرائیل نسبت دادند. اسرائیل به سکوت در این زمینه ادامه می دهد.

این حمله، روز گذشته (شنبه) روی داده و خبر آن را نهاد دیده بان حقوق بشر سوریه منتشر ساخته که مرکز آن در لندن است و دارای منابع خبری نسبتا موثقی می باشد.

رژیم ایران می کوشد با احداث قرارگاه امام علی، آن را به مکان اصلی استقرار نیروهای ایرانی و مزدوران شیعه آن از عراق و افغانستان مبدل سازد و از آن جا جنگ افزار وارد سوریه سازد و بخشی از آن را برای حزب الله لبنان بفرستد.

اسرائیل بازها گفته است که نخواهد گذاشت سپاه قدس یک زیربنای نظامی برای حضور دائم در سوریه برپا سازد. در گزارش ها آمده بود که هم اکنون اسرائیل و ایالات متحده می کوشند برای اخراج نیروهای ایرانی از سوریه به تلاش های بین المللی بیشتری دست بزنند.

یک شبکه تلویزیونی سوری هفته پیش گزارش داده بود که نیروهای آمریکایی و کردهای شمال عراق نیز به اقدامات نظامی مشترکی علیه نیروهای ایرانی در البوکمال دست زده اند. این گزارش هنوز از جانب منابع دیگر تایید نشده است.

حکومت ایران و دولت سوریه نیز هنوز نسبت به حمله هوایی روز گذشته و هلاکت احتمالی ۳۵ جنگجوی وابسته به ایران واکنشی نشان نداده اند.