منابع سورب و ترک میگویند:ترکیه در حال تقویت مواضع نیروهای خود در استان ادلب در شمال سوریه است

منابع ترک و شورشیان سوری می‌گویند ترکیه در حال تقویت مواضع نیروهای خود در استان ادلب در شمال سوریه است.

ترکیه پیش از این خواستار برقراری آتش بس در ادلب شده و گفته بود هرگونه عملیات نظامی نیروهای دولتی در این منطقه باعث بروز فاجعه انسانی خواهد شد.

رویترز به نقل از سه مقام نظامی و امنیتی ترکیه گزارش داد که ترکیه نیروهای تازه نفس و ادوات جنگی و خودروهای زرهی در مرز با سوریه مستقر کرده است.

یک مقام ارشد امنیتی ترکیه گفته است ۱۲ پست و موضع نیروهای ارتش ترکیه در داخل استان ادب تقویت شدند.

این مقام اضافه کرده است ما در آنجا حضور نظامی داریم و چنانچه به هر نحوی نیروها آسیب دیده و یا مورد حمله قرار گیرند این حمله به ترکیه محسوب می‌شود و از این رو اقدامات تلافی جویانه لازم را انجام خواهیم داد.

وی  تصریح کرد سال گذشته بر اساس توافق با روسیه و ایران و ایجاد منطقه عدم تنش ما پست های نظارتی در ادلب و مناطق همجوار ایجاد کردیم.

در همین زمینه یک فرمانده ارشد شورشیان سوری می‌گوید ترکیه ده‌ها خودروی زرهی و تانک به همراه صدها نیروی ویژه به ادلب اعزام کرده است.

مصطفی سراج به رویترز گفته است ترکیه نیروهای تقویتی زیادی به داخل سوریه اعزام کرده است به طوری که الان پست های نظارتی در آن منطقه به پایگاه نظامی دائمی بدل شدند.

برخی منابع شورشیان به رویترز اعلام کردند ترکیه ارسال سلاح و تجهیزات به شبه نظامیان سوری در ادلب را تسریع کرده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته است عملیات نظامی ارتش سوریه با حمایت روسیه و شبه نظامیان مورد حمایت ایران در ادب موجب آواره شدن حدود ۳ میلیون نفر در این منطقه خواهد شد.

جمهوری اسلامی کورکورانه با همکاری بشار اسد و نیروهای روسیه مردم عادی و پناهنده به ادلب را  میکشد و با این اقدام خود مرتکب جنایت جنگی می‌شود.

رژیمی که دم از مسلمان بودن و حمایت از مردم مسلمان می زند اما در کشتن مسلمانان آواره و بی پناه یاور جنایتکاری همچون بشار اسد می شود