منابع عربی: مواضع نظامی وابسته به سپاه پاسداران در البوکمال سوریه دوباره هدف قرار گرفت؛ پنج کشته

منابع خبری عربی گزارش دادند که نیروهای وابسته به حکومت ایران در فاصله مرزی بین سوریه و عراق، یک بار دیگر هدف حمله هوایی قرار گرفته اند که دست کم پنج تن کشته به جای گذاشته است. این حمله نیز طبق معمول به هواپیماهای اسرائیلی نسبت داده شد. در یک ماه گذشته، دست کم دو حمله مشابه صورت گرفت که در یک مورد ۱۴ کشته به جای گذاشت و در مورد دیگر چهار نفر تلفات داشت.

همه این حملات در ناحیه ای به نام البوکمال در استان دیرالزور در خاک سوریه است که رژیم ایران در حال احداث یک پایگاه نظامی بزرگ در آن نقطه است. اسرائیل بارها اعلام کرده که اجازه نخواهد داد سپاه قدس در سوریه استقرار پیدا کند.

رژیم ایران پایگاهی را که در البوکمال در حال ساخت دارد “پایگاه امام علی” نام نهاده که بزرگترین پایگاه نظامی رژیم ایران در خارج از کشور توصیف شده است.

در گزارش های عربی آمده است که هواپیمای ناشناس، چند خودرو نظامی در البوکمال را که به موشک انداز و یا دستگاه های پرتاب راکت مجهز بود هدف قرار داد و آن ها را منهدم ساخت که در جریان آن پنج تن کشته شده اند.

اسرائیل به سکوت در این باره ادامه می دهد. ولی مقامات نظامی و سیاسی اسرائیل بارها گفته اند که امکان استقرار سپاه قدس در سوریه را نخواهند داد.

ژنرال نیروهای ذخیره گادی آیزنکوت که یک سال پیش به دوران خدمت خود در مقام رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل پایان داد، در مصاحبه ای که در این هفته انتشار یافت اعلام داشت که اسرائیل همچنان به ضربات دردناک علیه نیروهای قدس در سوریه ادامه می دهد. او پیش از پایان دوره فرماندهی، فاش ساخته بود که اسرائیل دست کم دویست و بیست حمله هوایی به خاک سوریه انجام داده بود که دست کم یک هزار نقطه و موضع وابسته به سپاه قدس مورد حمله قرار گرفت.

رژیم ایران با برپایی پایگاه امام علی در خط مرزی سوریه و عراق، می خواهد همچنین امکان دخالت نظامی فوری در امور عراق را نیز داشته باشد. فرماندهان سپاه پاسداران از هنگام هلاکت قاسم سلیمانی اعلام کرده اند که از این پس، بیرون راندن نیروهای آمریکایی از خاک عراق، یکی از اولویت های راهبردی رژیم ایران خواهد بود.