منابع یارانه ۱۰۰هزارتومانی از کجا تامین شد؟دولت باید شفاف سازی کند

بر اساس طرح کمک معیشتی کرونایی دولت حدود ۳۰میلیون نفر در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری یارانه ۱۰۰هزارتومانی دریافت می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم،وابسته به سپاه پاسداران گزارش داد که  بر اساس اعلام دولت، با توجه به مصوبه ستاد ملی کورونا و همچنین مصوبه مجلس و و به‌دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم‌درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری و کسب درآمد آنها مختل شده است، مقرر شد، تا  به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان (یارانه سوم) پرداخت شود.

در ادامه این گزارش آمده است که همچنین  به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد؛ افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند،  افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آنها بیمه‌پرداز نباشند، و همچنین   افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نبوده و در  گروه یارانه معیشت‌بگیر باشند.

دولت اعلام کرده است : این وجوه از آذرماه به‌مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد.

تسنیم نوشته است: بر این اساس قرار است در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری به حساب سرپرست خانوار ۳۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان واریز شود. حال سوالی که مطرح می شود اینست که منابع ۳هزار میلیارد تومانی ماهانه برای واریز یارانه سوم از کدام محل تامین شده است؟

این رقم معادل واریز ماهانه یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای ۶۰ میلیون یارانه‌بگیر است.

شایان گفتن است که این ۱۰۰ هزار تومانی که قرار است دولت روحانی به عنوان کمک معیشتی به مردم ایران بدهد کمتر از بهای خرید یک بسته پوشاک بچه است. پوشاک بچه در ایران ۱۵۰ هزار تومان است .