مناظره تلویزیونی: آیا یهودیان ایالات متحده، اسرائیلی ها و یهودیان ایرانی به ترامپ رای خواهند داد؟

بازگشت توانمندانه پرزیدنت دونالد ترامپ به پیکار انتخاباتی، با شگفتی بسیاری از دست اندرکاران امور سیاسی آمریکا روبرو شد و این گمان را تقویت می کند که بخت او در شکست دادن جو بایدن تقویت می شود.

رفتار ظاهرای ترامپ نشان می دهد که او به توانایی جسمانی پیشین بازگشته و مصمم است رقیب خود را شکست دهد. برخی پزشکان نسبت به این پدیده ابراز تردید می کنند، ولی پزشکان شخصی پرزیدنت ترامپ تایید کرده اند که او مراحل بیماری را پشت سر گذاشته و دوبار مورد معاینه قرار گرفته و بدون کورونا تشخیص داده شده و می تواند در همایش های انتخاباتی حضور یابد، بی آن که خطری که متوجه خود و یا حاضران سازد.

خود پرزیدنت ترامپ نیز در برابر دوربین های تلویزیونی گفت که او آنقدر سالم است که اجازه دارد همه مردان و زنان زیباروی خوب آمریکایی را ببوسد.

به موجب یک نظر سنجی در بین اسرائیلیان، اکثر شهروندان اسرائیل خواهان پیروزی پرزیدنت ترامپ هستند و از جمله باور دارند که تاکنون رئیس جمهوری به خوبی او برای اسرائیل، در کاخ سفید وجود نداشته است. این پرسش شوندگان همچنین گفته اند که با توجه به مناسبات بسیار دوستانه و نزدیک که بین نتانیاهو و ترامپ برقرار است، اگر جو بایدن پیروز شود، ممکن است دوستی بین دو کشور دچار آسیب و زیان گردد.

در یک بحث تلویزیونی بین منشه امیر و دکتر رضا تقی زاده که شب گذشته  توسط شهرام همایون، به طور مستقیم از تلویزیون کانال یک در لوس آنجلس پخش شد، منشه امیر ارزیابی کرد که اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان یهودی که در ایالات متحده حق رای دارند، به پرزیدنت ترامپ رای می دهند و شمار رای دهندگان یهودی آمریکایی به پرزیدنت ترامپ نیز، انتظار می رود این بار بیش از انتخابات چهار سال پیش باشد.

دکتر تقی زاده در این مناظره تاکید کرد که رسانه های آمریکایی همیشه کوشیده اند از پرزیدنت ترامپ یک چهره منفی نشان دهند. کلیپ کامل این مصاحبه ها را می تواند در وبسایت ما مشاهده کنید