منبع آگاه آمریکایی: «اسرائیل باید نسبت به خطرات رژیم ایران هشیارتر باشد که غافلگیر نشود»

یک منبع آگاه آمریکایی که نخواست نامش برده شود، در مصاحبه ای هشدار داد که رژیم ایران به یک خطر بزرگ نظامی علیه اسرائیل مبدل گردیده و اگر به موقع چاره جویی نشود، ممکن است به یک فاجعه بیانجامد. این مقام گفت که اسرائیل در جنگ یوم کیپور در سال ۱۹۷۳ توسط ارتش مصر غافلگیر شد، و اکنون نباید چنین رویدادی تکرار شود.

این سخنان که در رسان های اسرائیلی انتشار یافته، به دنبال هشدارهای مشابهی است که در ماه های اخیر از زبان نخست وزیر اسرائیل و فرماندهان ارشد ستاد و کارشناسان امور نظامی بیان شده است.

در مجموع، همگان می گویند که خطر در حدی نیست که موجودیت اسرائیل را تهدید کند، ولی حملات همه جانبه از سوی گروه های مزدور رژیم ایران ممکن است زیان و تلفات سنگینی وارد سازد.

نتانیاهو ماه گذشته هشدار داده بود که رژیم ایران قصد دارد موشک های بالیستیک و نقطه زن در یمن مستقر کند. در روزهای اخیر چند تن از سرکردگان گروه حوثی های یمن نیز به صراحت، اسرائیل را به حملات سنگین موشکی تهدید کرده اند که نشان می دهد هشدار نخست وزیر اسرائیل کاملا به جا بوده است.

در یمن، فردی به نام “محمد البخیتی” که  از سرکردگان گروه انصارالله، شاخته نظامی حوثی های یمن معرفی گردید، به خبرگزاری تسنیم در تهران گفت: «اگر اسرائیل بخواهد به طور مستقیم به یمن حمله کند، ما به تجاوزکاران پاسخ می دهیم».

تسنیم که سامانه خبری وابسته به سپاه پاسداران است، از فول این فرد همچنین نوشت: «انسارالله قادر است همه نقطه ای از فلسطینی اشغالی را هدف موشک های دوربرد و نقطه زن قرار دهد».

پیش از آن نیز از قول فردی به نام “عبدالملک الحوثی” در مقام سرکرده حوثی های یمن آمده بود که این گروه قادر است اسرائیل را هدف حملات سنگین موشکی قرار دهد.

البته برخی آگاهان نظامی ارزیابی می کنند که این گونه تهدیدها برای پرده پوشی ناکام ماندن برنامه های استعماری رژیم ایران در یمن و به بن بست رسیدن حوثی ها می باشد. ولی اسرائیل از وخامت هیچ خطری غافل نمی شود و این تهدیدها را جدی می گیرد.

اسرائیل هیچ دخالتی در جنگ یمن ندارد و تهدیدهایی که از زبان حوثی ها شنیده می شود، اظهارات دیکته شده از جانب حکومت ایران است که می خواهد منطقه را به آتش بکشد.

کارشناس آمریکایی در گفتگو با رسانه های اسرائیلی، به صراحت به انتقاد از رفتار سران کشور خود پرداخت و از جمله گفت: «نبود واکنش قاطعانه ایالات متحده در برابر تجاوزگری های رژیم ایران، در دراز مدت ممکن است موجب افزایش گستاخی های رژیم ایران شود و منطقه را به یک جنگ بزرگ بکشاند».

این مقام گفت که مجهز شدن رژیم ایران به موشک های نقطه زن، باید خط قرمز اسرائیل باشد و زنگ خطر را به صدا در آورد. او گفت که مجهز شدن حزب الله در لبنان، عوامل ایرانی در عراق، استقرار موشک های مشابه در سوریه و مجهز ساختن حماس و حوثی ها به این گونه موشک های دقیق، امنیت اسرائیل را به شدت به خطر می اندازد و باید به موقع به چاره جویی پرداخت.

نتانیاهو در هفته های اخیر گفته است که اوضاع امنیتی نظامی بسیار حساس است و ارتش این کشور به جنگ افزارها ابداعی و نوآوری های فنی نیاز دارد تا بتواند این خطرات را خنثی کند و رسیدن به چنین هدفی، مستلزم بودجه های بیار بیشتری برای ارتش می باشد که تعیین و تصویب آن به برپایی یک دولت قوی نیاز دارد.

یک دیدگاه

  1. بله علاج واقعه قبل از وقوع آن میباشد ونه بعد از آن. رژیم پلید و مزدورجمهوری اسلامی ایران از خونریزی مردم بیگناه هیچ کشوری اباء ندارد همچنان که ملت خودش را زیر چکمه های نیروهاو عوامل سپاه پاسداران و نیروهای مخصوص رژیم لگدمال کرده ودستگیرو شکنجه میدهند و خواهد داد. بنابر این ریختن خون یهودیان و اسراییلیان برایش مثل آب خوردن خواهد بود و از آفریدگار عالم الله قادر هم ترسی ندارد زیرا به آن اعتقادی درعمل و درباطن ندارد ولیکن در ظاهر به آن اقتدا میکند و مثلاقبولش دارد که چهل سال است که نشان داده اعتقادی ندارد. بنابراین باید سیاستها و کارهای نظامی خاصی صورت بگیرد تا کشور و مردم اسراییل از گزند و آفت سرطانی جمهوری اسلامی ایران در امان باشد. انشاء الله.

Comments are closed.