منحنی کورونا در اسرائیل همچنان رو به پایین است، ولی مانند ایالات متحده و ایران، از موج دوم ابراز نگرانی می شود

شهرک دیرالاسد در شمال اسرائیل که نخستین مکان عربی بود که مورد قرنطینه قرار گرفت

با آنکه منحنی ابتلا به کورونا در اسرائیل همچنان رو به پایین است، و این روندی است که در بسیاری از کشورهای جهان دیده می شود، کارشناسان امورد در اسرائیل ابراز نگرانی می کنند که موج تازه ای از کورونا در راه است که ممکن است کشنده تر باشد.

این ارزیابی از جانب مقامات ایران، ایالات متحده و چندین کشور دیگر نیز بیان شده و همگان می گویند که نمی توان پیش بینی کرد که چه هنگام این مصیبت به پایان خواهد رسید.

برخی دست اندرکاران امور می گویند که ممکن است در زمستان آینده با شدت بیشتری باز گردد.

در لندن گفته شده که آزمایش یک واکسن به روی انسان آغاز شده، ولی برای تکمیل آزمایش ها حدود یک سال و دست کم چندین ماه به وقت بیشتر نیاز است.

سازمان جهانی بهداشت نیز نسبت به موج دوم هشدار داده و گفته است که این امر ممکن است نتیجه کاهش محدودیت ها و بازگشایی تدریجی کسب و کار و رفت و آمدها باشد.

در شبانه روز گذشته در اسرائیل، تنها شش مورد دیگر فوت بیماران گزارش شده و بدین سان شمار کل قربانیان به ۱۸۷ نفر رسیده و شمار مبتلایان جدید، تنها ۴۴۳ نفر بوده و در همان زمان ۶۰۷ نفر به طور کامل شفا یافته و بیمارستان را ترک گفته اند.

آگاهان می گویند این واقعیت که شمار شفایافتگان، از شمار مبتلایان بالاتر رفته و همچنین شمار قربانیان هر روز کمتر شده است، امیدهای زیادی به وجود می آورد ولی مقامات مسئول وزارت بهداشت هشدار دادند که هنوز بمی توان ابراز خوش بینی کرد، چون ممکن است در هفته های آینده موج تازه ای از ابتلا آغاز شود.

شمار کل مبتلایان در اسرائیل از چهارده هزار نفر فراتر رفته و در همین مدت، حدود پنج هزار نفر سلامت خود را باز یافته است. این رقم از یک سو نشان می دهد که خدمات بهداشتی در اسرائیل در سطح بالایی قرار دارد و از سوی دیگر نشان تجربه آموختن پزشکان در شیوه درمان کوید ۱۹ می باشد. در حال حاضر، ۱۱۱ تن از بیماران به دستگاه تنفسی وصل هستند.

ارتش اسرائیل همچنان به توزیع غذا بین خانواده هایی که ناچار به قرنطینه شده اند ادامه می دهد.

ابراز نگرانی در مورد افزایش شیوع بیماری در میان جمعیت مسلمان و عرب اسرائیل نیز در آستانه ماه روزۀ رمضان ادامه دارد. ولی مقامات وزارت بهداری با مقامات مذهبی اسلامی در کشور به توافق رسیده اند که در این ماه، همه آن محدودیت هایی که در مورد اعیاد یهودی برقرار بوده، در ماه رمضان نیز رعایت شود و روزه بگیران، از برگزاری مراسم افطار با حضور میهمانان دوری جویند و فقط به خانواده خود بسنده کنند. مسجد الاقصی نیز که مهمترین نیایشگاه مسلمانان است همچنان بسته خواهد ماند.

یک دیدگاه

  1. چند روزیست که شنوندگان رادیو اسراییل صدای زیبا و پر انرژی خانم شیرین دادگستر را نمیشنوند امید آنست که مبادا ایشان کسالت داشته باشند ، رادیو اسراییل بدون خانم شیرین دادگستر مثل غذای بی نمک است

Comments are closed.