منشه امیر در دیدارهای مشورتی در اورشلیم ارزیابی کرد که اگر رژیم ایران اسرائیل را به جنگ بکشاند، خود سقوط خواهد کرد

آقای امیر گفت: این واقعیت که رژیم ایران مسؤولیت پرتاب موشک زمین به زمین را به عهده نگرفته و آن را به ارتش سوریه نسبت داده، نشان می دهد که حکومت ایران بسیار احتیاط می کند که از جنگ با اسرائیل بگریزد

این پرسش که آیا اسرائیل و ایران در راه یک درگیری گسترده نظامی علیه یکدیگر پیش می روند، مورد پرسش شماری از شنوندگان رادیو پیام اسرائیل قرار گرفته و بسیاری از شهروندان اسرائیلی نیز به آن توجه نشان داده اند.

آقای منشه امیر در چند جلسه مشورتی که در روزهای اخیر در اورشلیم برگزار شد، این ارزیابی را مطرح ساخت که در حال حاضر خطر درگیری یک جنگ همه جانبه بسیار ضعیف است. ولی بروز جنگ قابل پیش بینی دقیق نیست، زیرا هر حادثه کوچک ممکن است یک جنگ بزرگ به دنبال آورد.

آقای منشه امیر در توضیح این ارزیابی خود گفت که سران رژیم ایران و حتی سپاه پاسداران عاقل تر از آن هستند که خود را به جنگ رو در رو با اسرائیل بکشانند، زیرا از قدرت کوبنده ارتش این کشور آگاهی دارند و می دانند که نه تنها در چنین جنگی شکست خواهند خورد، بلکه ممکن است حکومت را نیز از دست بدهند و با خشم مردمانی روبرو شوند که بخواهند از آن ها انتقام بگیرند.

آقای امیر گفت: این واقعیت که رژیم ایران مسؤولیت پرتاب موشک زمین به زمین را به عهده نگرفته و آن را به ارتش سوریه نسبت داده، نشان می دهد که حکومت ایران بسیار احتیاط می کند که از جنگ با اسرائیل بگریزد و این در حالی که سخنگوی ارتش اسرائیل، در یک اقدام بی سابقه، تائید کرد که این موشک توسط سپاه قدس شلیک شده بود و فرماندهان سپاه پاسداران از مدت ها پیش، شلیک آن را تدارک می دیدند.

گرچه هم فرمانده سپاه پاسداران و هم فرماند ارتش زبان به تهدیدهای جنگی علیه اسرائیل گشوده اند، ولی کسی حرف های آن ها را جدی نمی گیرد زیرا تهدیدهای مشابه، تا کنون بارها از زبان همه نظامیان رژیم و شخص علی خامنه ای و حتی آخوندهای حکومتی بارها شنیده شده است.

آقای امیر یادآور شد که مقامات رسمی حکومت ایران هرگز تایید نکرده اند که افراد جنگی به سوریه فرستاده اند که در عملیات جنگی ارتش سوریه علیه مخالفان آن حضور فعال دارند، بلکه آن ها از “مستشاران نظامی” سخن می گویند که ماموریت آن ها، ظاهرا آموزش دادن به سربازان سوری می باشد.

سردبیر رادیو پیام اسرائیل گفت که رژیم ایران، در حال حاضر، از هر نظر در بدترین شرایط قرار دارد و این امر به اسرائیل اجازه و امکان می دهد که قاطعیت خود را در مورد مخالفت با حضور رژیم ایران در سوریه نشان دهد.

او گفت: از نظر اقتصادی، رژیم ایران در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است و از نظر منطقه ای، همه کشورهای عرب در حوزه خلیج فارس علیه آن دست اتحاد داده اند و از حمایت ایالات متحده و پشتیبانی فعال اسرائیل برخوردار هستند. از نظر نظامی نیز رژیم ایران دارای نیروهای بسیار ضعیفی است و جنجالی که در مورد قدرت ظاهری خود به راه می اندازد، به هدف لاپوشانی همین ضعف است.

او گفت که روسیه حاضر به حمایت از رژیم ایران نیست و دست اسرائیل را باز گذاشته که در سوریه هر اندازه که لازم می داند، علیه سپاه قدس فعالیت کند. ایالات متحده نیز قاطعانه به نبرد برای خم کردن سر رژیم ایران ادامه می دهد.

از سوی دیگر، انتظار می رود که مردم ایران در چهلمین سالروز به قدرت رسیدن رژیم و یا کوتاه مدتی پس از آن، به خیابان ها بریزند و خشم خود را ابراز دارند.

در چنین شرایطی، اگر سپاه پاسداران بخواهد با اسرائیل درگیر شود، توانایی رویارویی با مردم ایران را نخواهد داشت و سقوط آن سریع تر خواهد شد. به گفته منشه امیر، سپاه پاسداران و شخص خامنه ای نیز از این احتمال اگاهی دارند و می توان گمان برد که به چنین اشتباهی دست نخواهند زد و از یک جنگ تمام عیار با اسرائیل دوری خواهند

3 دیدگاه‌

  1. منشه امیر گرامی و عزیز آیا بر این امر آگاهی داری و حتی واقف هستی که رژیم ایران علاوه بر سپاه پاسداران اسلامی ایران و سپاه قدس دارای یک نیروی زیرزمینی مخفی مصطلح تونل هم هست؟

  2. من مطمئنم که اسرائیل ایران را به شدت شکست خواهد داد و ایران اسلامی عدد و رقمی در مقابل عظمت و توان اسمانی و زمینی اسرائیل و بنی اسرائیل نیست، دشمنان اسرائیل در هر زمان و هر مکان با جواب دندان شکن رهبران اسرائیل رو به رو خواهند بود . درو د برکت بر اسرائیل درود بر کت بر بنی اسرائیل باد تا ابد همه چیز در کنترل اسمان اسرائیل است و اسرائیل دشمنان خود را شکست خواهد داد . طوری خواهد شد از تمام جهان طلا های خود را به سوی اسرائیل و اورشلیم اسرائیل سرازیر خواهند کرد تا اورشلیم طلا همانطور که مکتوب است تحقق یابد . اسرائیل نور جهان است جدمان داوود منتظر تحقق است پس همه در صف هستیم درود وبرکت بر اسرائیل با د تا ابد

  3. امروز اخبار جمهوری اسلامی میگفت ایران در عرصه های مختلف از اسرائیل پیشی گرفته است،

    بابا خودمون کم پیشی داریم شما میرید از اسرائیل هم پیشی میارید؟؟؟
    پس بگو این پیشی هایی که شب ها با سر و صداشون نمیزارن بخوابیم اسرائیلی هستن.

Comments are closed.