منشه امیر در سخنرانی برای دانشجویان دانشگاه آمریکایی جورج تاون در واشنگتن: رهبر آینده ایران، باید فردی فعال و پرابتکار باشد

در سخنرانی برای دانشجویان دانشگاه جورج تاون در واشنگتن، منشه امیر این ارزیابی را ارائه کرد که اگر حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیروز شود، پیکار دولت آمریکا علیه برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران دچار توقف خواهد گردید و یا از شدت آن کاسته خواهد شد. منشه امیر در این سخنرانی که از طریق برنامه اینترنتی زوم و از راه دور انجام گرفت، برای دانشجویان توضیح داد که اگر ایالات متحده و جامعه جهانی، در آینده نتوانند جلوی برنامه های اتمی ایران را بگیرند و رژیم به امکان ساخت بمب هسته ای نزدیک تر شود، اسرائیل ناچار خواهد گردید به تنهایی به اقدامات لازم برای تامین امنیت مردمان خود دست بزند.

در پاسخ به پرسش یک دانشجوی دیگر آمریکایی که آیا گزینه ای برای رهبری رژیم آینده ایران وجود دارد، و یا این امکان عملی است که رژیم از درون متحول شود، منشه امیر گفت که تجربه چهل سال اخیر و بویژه بیست سال گذشته ثابت می کند که هیچ امکانی برای انجام تغییرات درونی در داخل نظام وجود ندارد و تنها گزینه عملی، باید تغییر رژیم باشد. او گفت که از هنگام به صحنه آمدن افرادی که خود را اصلاح طلب می نامیدند، نه تنها ذره ای از خوی سرکوبگری حکومت کاسته نشد، بلکه اکنون ما با رژیمی روبرو هستیم که بسیار ظالم تر از گذشته است و آزادی های بیشتری را از مردم ایران سلب کرده است. بنابراین، تنها چاره ای که در برابر ایرانیان قرار دارد، تغییر رژیم است.

یک دانشجوی پرسید که آیا گزینه ای وجود دارد که بلافاصله جایگزین حکومت فعلی شود، و یا آن که ممکن است در ایران هرج و مرج به راه افتد و حتی جنگ داخلی رخ دهد؟

منشه امیر گفت که می پذیرد که هنوز یک گزینه رهبری وجود ندارد که بتواند خیزش همگانی مردم ایران را هماهنگ سازد و موجب برافتادن رژیم گردد، ولی هیچ امید و راه بهتری وجود ندارد.

دانشجویی پرسید که تا چه حد شاهزاده رضا پهلوی می تواند این خلاء رهبری را پر کند و ایران را به سوی رهایی از حکومت ستمگر کنونی رهنمون گردد. منشه امیر در پاسخ گفت که شاهزاده می تواند بهترین گزینه برای به دست گرفتن رهبری باشد. ولی بسیار لازم است که او با انرژی بیشتری وارد امور شود و وضعی به وجود آورد که بتواند از حمایت همه طیف های سیاسی ایرانی برخوردار شود. منشه امیر گفت که دالایی لاما رهبر معزول تبت به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کرد و با سران شمار زیادی از ممالک دیدار داشت و از آن ها خواست به ملت تبت یاری برسانند که از قید رژیم اشغالگر چین رهایی یابند. امیر گفت که اگر کسی می خواهد به رهبری آینده ایران برسد، باید با رهبران جهان تماس بسیار نزدیک برقرار سازد و با نخست وزیران، وزیران امور خارجه، اعضای پارلمان ها و روزنامه نگاران حداکثر کشورها ارتباط نزدیک داشته باشد و واقعیات دردناک زندگی مردم ایران را برای آنان شرح دهد و یاری بخواهد.

منشه امیر در پایان این سخنرانی و در پاسخ به دانشجویی که آیا اگر رژیم در ایران تغییر کند، برنامه های اتمی و موشکی متوقف خواهد شد، گفت: تردیدی ندارد که چنین خواهد شد. زیرا هر رهبر واقعی برای ایران، در مرحله نخست به فکر رفاه ملت خویش و بازسازی اقتصاد و جامعه کشور خواهد بود. چنین رهبری، بی تردید، بر این باور خواهد بود که ایران به آبادانی نیاز دارد و بمب اتم و موشک، کمکی به بهبود حال مردم نخواهد گرد.

3 دیدگاه‌

 1. ایکاش رهبران سیاسی خیلی از کشورها فقط یک سرانگشت از افق سیاسی ‌‌ و دید باز شما را میداشتند. بسیار متین و منطقی همه حقایق را گفته اید. زنده و پاینده باشید.

 2. سرور گرامی آقای مناقشه امیر
  با درود گرم به شما. وار وی تندرستی برای سما
  و تمام مردم .آقای مناقشه امیر ماهم دلمان خون
  ازدست نامردمیها.مناشه امیر گرامی ما از شما درخواست
  داریم که صدای امریکا و بی بی سی ودیگر رسانه ای
  که این رژیم ویرانگر حمایت میشود، که برای هر خرد سالمقابل پذیرش نیست.واین شما هستید که با قلم رسا وزبانی گویا توانایی با این اهریمن ها دارید.امیدواریم که شما بتوانید از این صداهای مرموز ونا امید کننده پیروزکامیاب شوید.
  دوستدار شما

Comments are closed.