منشه امیر: دوستی اعراب با اسرائیل، تنها از ترس رژیم ایران نیست بلکه پیشینه و علت های ریشه ای دارد

در یک مناظره تلویزیونی که شب گذشته به طور مستقیم از لوس آنجلس پخش شد، آقای منشه امیر گفت که صلح امیرنشین ها با اسرائیل، دوران طلائی تازه ای را در منطقه می گشاید که برای آینده این سرزمین ها پیامدهای بسیار امیدوار کننده ای خواهد داشت.

پس از ده ها سال جنگ و خونریزی و تلاش برای انهدام اسرائیل، اکنون شمار بیشتری از کشورهای عرب و اسلامی، به سوی صلح و همکاری با اسرائیل روی می آورند.

آقای منشه امیر در بخش دیگری از این مناظره تاکید کرد که آمادگی امیرنشین ها برای صلح با اسرائیل، تنها به علت ترس از رژیم ایران نیست، بلکه علل و ریشه های گوناگونی دارد که عامل اصلی آن، تصمیم رهبران امیرنشین ها برای تامین آینده مردم خود و رفاه آنان می باشد.

آقای امیر در این مناظره تلویزیونی، با اشاره به سخنان یوسی کوهن رئیس موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) که گفته بود “اکنون امیرنشین ها می توانند حیاط خلوت اسرائیل باشند”، ارزیابی کرد که این سخنان، جنبه خودستایی و یا جنگ طلبی ندارد، بلکه هشداری به رژیم ایران است که رفتارهایش بی پاسخ نخواهد ماند.

آقای منشه امیر در بخش دیگری از این مناظره یادآور شد که اگر اسرائیل به رفتارهای فتنه گرانه رژیم در ایران واکنش نشان می دهد و هشدار می دهد، نسبت به خود ملت ایران هیچ گونه منظور بدی ندارد. بلکه، روی سخن اسرائیل با رژیم تهاجمی ایران است و اسرائیل حساب ملت خوب ایران را از حساب این رژیم متجاوز جدا می داند.

آقای منشه امیر در بخش دیگری از سخنان خود، دوباره به هشدار رئیس موساد علیه رژیم ایران بازگشت، ولی او در زمینه مسئولیت خود سخن گفت و این در حالی که مقامات دیگر اسرائیلی، از رشته های خودشان و از همکاری های آینده در زمینه علمی، پزشکی، کشاورزی و غیره سخن می گویند و آینده خوبی را برای خاورمیانه به تصویر می کشند.

آقای منشه امیر در پایان این مناظره تلویزیونی، در پاسخ به این ارزیابی که امیرنشین ها، تنها از ترس حکومت ایران بوده که به اسرائیل پناه برده اند و دولت اسرائیل باید از حکومت اسلامی ایران در این زمینه سپاسگزار باشد، گفت: