منشه امیر: مردم ایران عزادار هواپیما هستند، و من در اندوه آینده ایران زمین به سوگ نشسته ام!

 

 

ملت ایران به یاد جانباختگان هواپیمای مسافری موشک زده به عزاداری پرداخته، ولی من در اندوه آینده ایران به سوگ نشسته ام و از خود می پرسم که عاقبت این سرزمین باستانی و این ملت با فرهنگ و هرهیخه چه خواهد شد؟

انسان شاید با گرسنگی و ناداری بتواند به زندگی ادامه دهد. ولی یک ملت نمی تواند سرنوشت خود را به دست افرادی بسپارد که نه تنها دانشی در مدیریت کشور ندارند، بلکه افرادی ماجراجو و از خدا بی خبر هستند که برای فرونشاندن عطش زیاده خواهی های خویش، از هیچ درگیری خطرناکی رویگردان نیستند و به خاطر یک دستمال، حاضرند قیصریه را نیز به آتش بکشند.

چند روزی پس از آن که با شلیک موشک، یک هواپیمای مسافربری را هدف قرار دادند و ۱۷۶ انسان بیگناه و بیدفاع را کشتند و موجب گردیدند که پیکرهای قطعه قطعه شده آنان به روی زمین پراکنده گردد و در آتش بسوزد، با افتخار اعلام می کنند که قادر به ساخت کلاهک جدیدی برای موشک ها شده اند که بیشتر ویران می کند و بیشتر مرگ می آفریند.

هر چه زمان می گذرد، روشن تر معلوم می شود که فرماندهان سپاه پاسداران در مدیریت جنگی تا چه حد بی دانش و بی تجربه هستند و افرادی را به کارهای حساس می گمارند که تجربه آن را ندارند.

ولی اگر خطای انسانی قابل بخشایش باشد، هراندازه که ارتکاب خطا باعث یک فاجعه انسانی در ابعاد گسترده شده باشد، آن چه کاملا نابخشودنی است، دروغگویی و پنهان کاری مقامات حکومت به مدت سه روز، و پس از آن ادامه دروغپرازی همان مقامات ارشد، در برابر ملت ایران است.

من نگران آنم که سران حکومت و برنامه ریزان آن، با همین شیوه های که حکایت از بی تجربگی و نابخردی سران حکومت دارد، ایران را وارد یک فاجعه دیگر سازند که مرگ و ویرانی های گسترده تری به بار آورد و همچنین موجب ویرانی گسترده تر ایران زمین شود.

آن ها با  اشغال سفارت آمریکا مرتکب اشتباه محاسباتی شدند. در نگاهداشتن گروگان ها خطا کردند و بهای سنگین آن را ملت ایران بود که پرداخت.

اشتباهات خمینی بود که موجب برافروختن آتش جنگ هشت ساله با عراق شد.

اگر خمینی به امید صدور انقلاب، به تحریک شیعیان عراق نمی پرداخت و موجب خشم صدام حسین نمی شد، اگر خمینی دستور اشغال سفارت آمریکا را نمی داد و ایالات متحده را برخود نمی شورانید، فاجعه جنگ رخ نمی داد و اگر جنگی رخ می داد، این چنین طولانی نمی شد.

با پرداختن به برنامه تولید بمب هسته ای و در ساخت انواع و اقسام موشک های جنگی، باز هم دچار اشتباه شده اند. اگر رژیم ایران قصد تولید بمب هسته ای نداشت، این چنین خشم کشورهای جهان را بر نمی انگیخت.

حالا هم اشتباه می کنند اگر تصور می کنند که به کمک زر و زور خویش خواهند توانست بر عراق و سوریه و لبنان و یمن مسلط گردند، و سوریه را نیز مانند حیاط خلوت خود همچنان در اختیار داشته باشند.

حالا هم اسرائیل را به نابودی تهدید می کنند و علیه رئیس جمهوری ایالات متحده زبان به اخطار می گشایند و ترامپ را ناچار می سازند اعلام دارد که ۵۲ هدف در ایران و از جمله اهداف فرهنگی در فهرست نابودی قرار دارد

اعلام کردند که برنامه های موشکی خود را با شتاب بسیار ادامه می دهند و به برنامه های اتمی باز می گردند. نه فقط آمریکا را علیه خود شورانده اند و موجب آماده باش اسرائیل برای جلوگیری از برنامه های اتمی خود شده اند، بلکه اروپائیان را هم از خود مایوس کرده اند و اتحادیه اروپا اعلام می دارد که از امروز مکانیسم ماشه را علیه رژیم ایران به کار می اندازد.

در این نگرانی به سوگ نشسته ام که رژیم ایران با این رفتارهای نسنجیده و ماجراجویانه، سرزمین باستانی و ملت فرهیخته را به کجا می کشاند!

نگرانم

6 دیدگاه‌

 1. با سلام

  اقای منشه امیر این رژیم در مرحله سرنوگنیه و مطمئن باشید این دفعه جان بدر نخواهد برد, ایران از اشغال اسکندر- اعراب- مغولها ووو کمر راست کرد, اینها که رقمی نیستند وقتی اروپای مماشات گر هم بهش پشت کرد یعنی هیچ اینده ای نداره

 2. درود بر شما جناب امیر در طی این ۴۰ سال همیشه صدای ایران دوستی شما در گوش ما بوده بیاد دارم زمانی که در ایران نه از ماهواره خبری بود نه اینترنت و پدرم صدای شما را از بین پارازیتهای جمهوری اسلامی با زحمت گوش میکرد ملت ما متاسفانه ملتی احساساتی و جو گیر هستند و حافظه ای ضعیف دارند برای ۱۸۰ مسافر به سوک نشستن ولی ۱۵۰۰ کشته بی گناه را ازیاد برده اند

 3. یکی از اون ۵۲ تا مرکز فرهنگی با تعداد زیادی گوسفند آماده میشه واسه موشک‌های آمریکایی
  نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران رو خامنه ای میخونه

 4. درود.
  استاد منشه امیر عزیز، حس انسان دوستانه و نوع خواهی شما قابل ستایش است. شما دهه هاست که با تمام وجود برای آگاهی بخشیدن به قوم پارس تلاش میکنید و اینک پدرانه دلتان را در گروی خوشبختی ایرانیان میگذارید.
  امروز ایران زمین، یکی از سختترین دوره ها را سپری میکند، شاید غلو نباشد که بگویم اگر کسی را بخواهند نفرین کنند، این است که او را یک ماه در ایران سکونت دهند. همه چیز ممنوع است الا گرفتن جان انسانها. اینجا روز به روز شرایط ظالمانه ی حکومت سختتر میشود تا جایی که آنها عملا خود را مالک و صاحب این سرزمین کهن و اساطیری میدانند و مردم را غریبه و بار اضافه.
  تصورم این است که تهدید رئیس جمهور ترامپ در مورد هدف قرار دادن ۵۲ مرکز از جمله مراکز فرهنگی، تهدیدی علیه قدمت و شکوه باستانی ایرانیان نیست. منظور ایشان، هدف قرار دادن بنیادها و سازمانهایی همچون حوزه‌های علمیه است که اقدام به ترویج خرافات و خزعبلات میکنند. او چنان آگاه است که هرگز به داشته های ایرانیان دست درازی نخواهد کرد.
  پاینده باشید و پاینده باد اتحاد قوم پارس و یهود.

 5. جناب منشه امیر
  و همکاران محترم ، ضمن عرض خسته نباشید ، امیدوارم همواره سلامت و خوب و خوش باشید . چهل سال مسائل ایران و ایرانی را دنبال کردید و جنایاتی که در حق این کشور و ملت آن شده مقابل چشم شما بوده و هست. جناب امیر شما بعنوان یک هموطن وظیفه خود را انجام دادید و آنچه که بیان داشتید جز صداقت و حقیقت نبوده و امروز عزادار این کشور آخوند زده سیاه پوش شدید. جناب امیر دست ما از جهان کوتاست و به سران کشورها و مسئولین آنها دسترسی نداریم . شما زبان یک ملت باشید و به مسئولین دنیا بگوئید دیگر ما توان مقابله با توپ و تانک و تفنگ یک امت عربی وابسته ی داعش ، بن لادن ، طالبان و …. را نداریم. به آنها بگوئید در مقابل یک رژیم هار وحشی با گل و برگ زیتون نمیتوان ایستاد ، به آنها بگوئید اینهمه کشته دادیم با دست خالی از زن و مرد و کودک ، به آنها بگوئید دیگر باید سلاح دردست بگیریم حالا که قرار است کشته شویم لااقل با دست خالی نباشد و از خود و ناموس وطن دفاع کنیم.

Comments are closed.