منشه امیر: چرا ادعاهای رژیم ایران در مورد “ایران هراسی” از جانب سران اسرائیل دروغ است؟

حکومت اسلامی ایران و شخص علی خامنه ای همیشه اسرائیل و به ویژه نخست وزیر آن را به “ایران هراسی” متهم ساخته اند و ادعا کرده اند که اسرائیل برای ترساندن  کشورهای منطقه از رژیم ایران، ادعا میکنند که آنها مورد تهدید حکومت تهران قرار دارند و باید از آن کشور پرهیز کنند و به اسرائیل بپیوندند.

ولی گزارش سالیانه نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده درباره خطرات رژیم ایران نشان می دهد که تا چه حد این موجودیت سیاسی به بزرگترین خطر نظامی منطقه مبدل شده است.

دکتر قاسم شعله سعدی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، و یکی از منتقدین کنونی نظام موجود، در یک مناظره تلویزیونی با آقای منشه امیر از جمله گفت که حکومت اسلامی ایران یک ببر کاغذی است و قدرت آسیب رسانی به کشورهای دیگر را ندارد و ادعاهای اسرائیل در مورد خطرات امنیتی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل و کشورهای منطقه بی اساس است.

دکتر شعله سعدی بنیامین نتانیاهو را متهم ساخت که با بزرگ نشان دادن خطرات رژیم ایران است که کوشیده  در میان مردم اسرائیل محبوبیت ایجاد کند و مدت یازده سال بر کرسی قدرت باقی بماند.

آقای امیر در پاسخ به این استدلال توضیح داد که توجه به  خطرات امنیتی از جانب رژیم ایران، امری است که همه احزاب اسرائیل درباره آن همنوایی دارند و این سیاست هیچ معیاری برای محبوبیت یا عدم محبوبیت نتانیاهو نبوده است.

آقای امیر گفت: که هیچ یک از دست اندرکاران امور امنیتی و نظامی اسرائیل، حکومت کنونی ایران را “ببر کاغذی” تلقی نمی کند و تهدیدهای جنگی آن علیه اسرائیل را کاملا جدی می گیرد و برای رویارویی با آن همه امکانات لازم را در نظر می گیرد.

این تحلیلگر سیاسی گفت: در واقعیت کنونی که رژیم ایران یک قدرت موشکی گسترده به وجود آورده و به   بمب اتمی نزدیک شده و اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، نباید این خطر را جدی نگرفت.

او گفت: اسرائیل یک سرزمین کوچک و آسیب پذیر است که کمترین تعرض ممکن است زیان سنگینی به اسرائیل وارد آورد.

آقای امیر افزود که رژیم ایران علیرغم تدارکات جنگی در داخل کشور، تلاش کرده و می کند که اسرائیل را از  سه طرف مورد محاصره جنگی قرار دهد: در شمال، حزب الله لبنان را با یکصد هزار موشک و راکت برپا کرده است و در شرق می کوشد در سوریه استقرار نظامی یابد و در کرانه باختری و نقاط فلسطینی نشین رخنه کند.

رژیم ایران، در غرب اسرائیل نیز حماس را زیر بال حمایت مالی و تسلیحاتی خود قرار داده و جهاد اسلامی آزادی فلسطین را به وجود آورده و حتی در جنوب، یعنی در شبه جزیره سینا می کوشد عوامل افراطی اسلامی را علیه اسرائیل مسلح سازد.

جواد ظریف وزیر خارجه رژیم و خامنه ای و روحانی بارها ادعا کرده اند که اتهامات اسرائیل در مورد خطرات منطقه ای و جهانی رژیم ایران نادرست است، و در همان هنگام به آمادگی های جنگی ادامه داده و ادعا می کنند که اسرائیل بزودی نابود خواهد شد.