منوچهر بختیاری، از بازداشتگاه شعبه وزارت اطلاعات در کیش به زندان بندرعباس منتقل شد

برادر  منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری که در اعتراضات آبان ماه گذشته در ایران کشته شد، با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که وزارت اطلاعات، به آنان گفته است  که منوچهر  بختیاری از جزیره کیش به بازداشتگاهی در بندرعباس منتقل شده است.

مهرداد بختیاری، برادر منوچهر بختیاری  در ادامه افزود که وزارت اطلاعات به خانواده آقای بختیاری گفته است که تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند تماس تلفنی یا ملاقات با او داشته باشند.

عموی پویا در این پیام تصویری گفت:    منوچهر بختیاری “دادخواه خون به ناحق ریخته پسرش است” و خانواده بختیاری نیز خواستار آزادی برادر او هستند.

پدر پویا بختیاری که در اعتراض به سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین و بحث‌ها درباره واگذاری اختیارات برخی جزایر ایرانی به چینی‌ها راهی جزیره کیش شده بود، هفته گذشته در کیش بازداشت شد.

منوچهر بختیاری اعلام کرده بود که  هدف اش از این سفر  دادخواهی برای فرزند ش پویا است.

 

پویا بختیاری که ۲۵ آبان ماه در مهرشهر کرج بر اثر اصابت گلوله به سر کشته شد به یکی از نمادهای اعتراضات آبان ۱۳۹۸ تبدیل شده است. وی هنگام مرگ ۲۷ سال داشت.

یادآور می شود که منوچهر بختیاری پیشتر نیز در پی پافشاری بر برگزار کردن مراسم چهلم قربانیان آبان‌ ماه نزدیک به یک ماه بدون برگزاری دادگاه به همراه یکی دیگر از برادران خود در بازداشت بود.

آقای بختیاری در دادخواستی که به مقام‌های سازمان ملل داده، خواستار تشکیل یک کمیسیون تحقیق درباره “سرکوب خونین معترضان” آبان ماه ۹۸ شده است.