من خامنه‌ای را به مناظره دعوت می‌کنم! محمد نوری زاد

من، محمد نوری زاد، خامنه‌ای را به مناظره دعوت می‌کنم. در این مناظره من به مسائل خصوصی ایشان ورود نمی‌کنم. این که چند فرزند دارند و چند نوه، و این که دخترانشان عروس چه کسانی‌اند و عروسانشان دختران چه کسانی؟ نیز نمی‌پرسم به چه غذاهایی علاقه دارند؟ سیگار و تریاک می‌کشند یا نه؟ اینها به خودشان مربوط است و من بخود اجازه نمی‌دهم به اینجور قضایا ورود کنم. جنسِ پرسش‌های من از این قرار است:

۱ – چرا جناب خامنه‌ای تا کنون با هیچ خبرنگار آزاد یا حتی با یک خبرنگار دولتی مصاحبه نکرده‌اند؟

۲ – این داستان رهبریِ مادام‌العمر را ایشان از کجای قوانینِ موجود بیرون کشیده‌اند؟

۳ – چرا جناب خامنه‌ای بعنوان یک مسئول، و در قبال این همه مسئولیتی که دارد، به هیچ دستگاهی پاسخگو نیست؟

۴ – در حالی که مقبولیتِ ایشان در داخل کشور بسیار محدود و حتی نامطلوب است، چرا جناب ایشان خود را رهبر مسلمین جهان می‌داند؟

۵ – چرا نباید مردم از نقش فرزند ایشان – مجتبی خامنه‌ای – در چند و چون رخدادهای پس پرده خبر داشته باشند؟ اساساً مسئولیت مجتبی خامنه‌ای چیست؟ در کجا ثبت شده که وی چکاره است؟ نقش ایشان در مدیریت فاجعه‌ها و کشتار در سال هشتاد و هشت چه بوده است؟

۶ – با وجود فقری که در هر کجای کشور پرسه می‌زند، حضرت خامنه‌ای با استناد به کدام بند از موازین شعوری و انسانی و ملی، بخش وسیعی از نقدینگی و یا نفتیِ کشور را – بی اجازه از مردم – به سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و نیجریه و هرکجای دلخواه سرازیر کرده و می‌کند؟

۷ – با اشاره به یکی از فتاوای خامنه‌ای – «فتوای نجاستِ بهاییان» – حضرتِ ایشان بفرمایند با اعتنا به آرامش مذهبی‌ای که مثلاً در هندوستان بچشم می‌خورد، اگر اراده‌ی همین هندوستان با وی بود، این کشور را به کدامین سو می‌بُرد؟

۸ – جناب خامنه‌ای که سخنوری «دائم به سخن»‌اند و بیش از هر شخصیت شناخته شده‌ی سیاسی و نظامی و حقوقی و دینی سخن گفته‌اند، تمامیِ استعداد خود را بکار بگیرند و تنها و تنها یک خاصیتِ برجسته‌ی دورانِ رهبریِ خود را بر زبان آورند. خاصیتی که منجر شده باشد به ذره‌ای رشد در ادب و برازندگیِ مردم ایران!

۹ – و بر زبان آورند تنها یک خاصیتِ دم و دستگاههای مذهبی‌ای را که با پول بی زبان مردم و بی‌اجازه‌ی مردم به فعالیت‌های مذهبی در داخل و خارج از کشور مشغولند.

۱۰ – بفرمایند با استناد به کدامین بند از موازین بشری و حقوقی و قانونی، ایشان در سال هشتاد و هشت به سردار حسین همدانی اجازه دادند تا وی چاقوکش‌ها و قمه کش‌ها را سازماندهی کند و آنان را بجان مردم معترض بیندازد؟

۱۱ – بفرمایند چرا دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، آنچنان ترس و وحشتی بجان مردم انداخته‌اند که زبان مردم در بیان خواسته‌های بدیهی و روزمره‌ی خود به لکنت افتاده است؟

۱۲ – چرا جناب ایشان از نمایندگی مجلس، ریختی برساخته‌اند که هیچ یک از نمایندگان مجلس در هیچ دوره شهامتِ یک انتقاد مختصر از رهبر و سپاه و اطلاعات و شورای نگهبان و مجلس خبرگان و آیت الله‌ها و مراجع تقلید نداشته و ندارند؟

۱۳ – ایشان در یکی از پیام‌های نوروزیِ خود از «خبرهای خوشِ هسته‌ای» با مردم گفت. و این که: «با توجه به کوتاهی مسئولین، من خودم مدیریتِ هسته‌ای را بعهده گرفته ام». امروز معلوم شده که از نقطه‌ی صفرِ تا صد تأسیسات هسته ای، جز برای فریب و مضحکه و پارو کردن پول مردم ایران نبوده. ایشان بفرمایند با استناد به کدامین دانش و تخصص و آگاهی، مدیریتِ جریان هسته‌ای را بعهده گرفتند و میلیاردها دلار پول مردم ایران را دود کردند و به هوا فرستادند و یک پوزشخواهی نیز بر زبان جاری نکردند که هیچ، طلبکار نیز بوده و هستند!؟

۱۴ – چرا تا کنون هیچ نظارت و حسابرسی دقیق یا حتی نیمبند از گردش مالی شخص رهبر و دستگاههای زیر نظر رهبر به کار بسته نشده؟ و چرا این دستگاهها از پرداخت مالیات معاف‌اند؟

۱۵ – مسئول یعنی چه؟ اگر بگویند مسئول یعنی چه، می‌پرسم:

۱۶ – بفرمایند مسئولیتِ این همه اعتیاد و بیکاری در کشور با کیست؟

۱۷ – بفرمایند مسئولیت فرار این همه جوان و دانشجو و متخصص و ایرانیان از کشور با کیست؟

۱۸ – بفرمایند مسئولیت این همه بی اعتباری بین المللی ایران با کیست؟

۱۹ – بفرمایند چرا جوانان و بویژه زنان در ایران از آرامش هویتی برخوردار نیستند؟

۲۰ – بفرمایند در این چهل سال چرا کیفیت و سطح علم در دانشگاههای کشور، حتی نسبت به پیش از انقلاب بشدت تنزل کرده است؟

۲۱ – داستان بسیجیان و نقش آنان در عصبیت‌های جاری، و فرو ریختنِ دیوار قانون و اخلاق توسط اینان، تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیتِ تخریبگرهایِ این جماعتِ عبوس و هوچیگر و بی سواد و خود حق پندار با کیست؟

۲۲ – داستان حضورِ سردارانِ سپاه در زیر و بالای کشور تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیت تخریبگری‌های این جماعت سیری ناپذیر و مسئولیت «قانون»ی که زیر پوتین این جماعتِ بی سواد لهیده شده با کیست؟

۲۳ – فرماندهی کل قوا یعنی چه؟

۲۴ – نظر ایشان در باره‌ی کشتار زندانیان در سال ۶۷

۲۵ – نظر ایشان در باره‌ی کشتار‌های خلخالی

۲۷ – نظر ایشان در باره‌ی کشتار مردم سوریه و نقش جمهوری اسلامی در ویرانگری‌های سوریه؟

دامنه‌ی اینجور پرسش‌ها فراوانند اما من به همین‌ها بسنده می‌کنم. می‌گویم: اگر در اعماق وجود حضرت خامنه‌ای – که درشترین الفاظ تند را نثار سران آمریکا و انگلیس و اسراییل می‌کند – ذره‌ای شهامت، ذره‌ای جرأت، ذره‌ای اقتدار، ذره‌ای غرور، ذره‌ای بزرگی، ذره‌ای انسانیت، ذره‌ای مسئولیت، ذره‌ای ایرانی بودن وجود داشته باشد، حتماً مرا برای این مناظره‌ی دم دستی خبر می‌کنند. من گوش بزنگِ تلفنی هستم از بیتِ ایشان تا خبرم کنند برای این نخستین مناظره‌ی عمر سی ساله‌ی رهبری شان. آیا در اعماق وجود جناب خامنه ای، این یک ذره شهامت و جرأت پیدا می‌شود؟

 

28 دیدگاه‌

 1. جناب نوری زاد ، واقعیت را شما حتما می دانید ، خامنه ایی موجودی اهریمنی است که ناپاکی و زشتی باطنی وجودش از ظاهر زننده و نفرت انگیزش مشخص است . این اهریمن با وجود ادعایش به خداپرستی ، شیطان پرست واقعی است .این موجود فردی بیمار ، سادیسمی ، دروغگو و در عین حال بسیار ترسو است که در شرایط سخت اشکش در میاد. جناب نوری زاد. این اهریمن و بیت ش و مزدوران رانت خوار ازجمله لاریجانی ها ، رییسی ها، قالیباف ها ، قابل تعامل نیستند.اینها را باید از هستی ساقط کرد. اگرچه غرب در چهار دهه از وجود آنها بسیار منفعت برده ، اما تداوم عمر این شیاطین حتی به آنها هم ضربه سنگینی و جبران ناپذیری خواهد زد ، امیدوارم دیگر دست از مذاکره با آنها بردارند . فعلا این اسراییل است که در جبهه جنگ مستقیم با این اهریمن ها می باشد.و به راستی خطر این رژیم برای جهان را درک کرده .

   • ها ها ها ها ، اسلام که خلاف ملی گرایی است، مگر خمینی نگفت؟ چطور شده یکهو اطلاعاتی محترم از کلمه ملت استفاده می کند، آغای نسبتا محترم به همان امتت بچسب و ملت ایران را رها کن و حیا کن.

 2. خامنه ای شدیدترین حملات لفظی رو به امریکا و اروپا میکنه و کشورهای دیگر رو با تروریسم تهدید میکنه. چون میدونه جاش امنه و اگر جنگ بشه یا تحریم و… فقط مردم ایران ضربه میخورند.

 3. با سلام بنده با تمام احترامی که برای پرچم کشورم قائلم و همینطور مسئولین کشور.
  میخواستم نظریه ای رو خدمت شما برسونم.
  ۱.اینکه چند وقت پیش آقای خامنه ای در جواب سیوال جوانی در مورد فساد حاکم بین مسئولین و کشور فرمودن که شما جوانان با پروش ذهنیت انقلابی و تبدیل شدن به مسئولین انقلابی در آینده این موضوع را حل میکنید.
  میخواستم خدمت آقای خامنه ای عرض کنم؛(حضرت آقا هیچ وقت در زمین نامرغوب محصولی رشد نمیکنه چه برسه که با کیفیت باشه.)
  ۲؛آقای خامنه ای من هر وقت صحبت هاشون رو گوش میکنم همیشه وعده به آینده میدهند.و این سبک صحبت کردن شون باعث میشه که هیچ وقت نسبت به موضوعی جوابگو نباشن.
  لطفا یه دفعه هم از زمان حال صحبت کنید

 4. خامنه ای یک هنرپیشه است.
  گروهی او را بر سر کار آوردند تا او را ماشین امضای امیال خودشان کنند.
  حالا هم میخواهند همه تقصیرها را متوجه شخص او کنند تا هیچ وقت ماهیت این گروه بزرگ مافیایی و افراد پشت پرده مشخص نشود.
  خامنه ای یکی و فقط یکی از عاملین این همه فساد و تباهی است.
  لیست سیاه تبهکاران را کشف و افشا کنید.

 5. آقای نوری زاد پیشنهاد بسیار خوبی کرده اند ولی چنین گفتگویی هرگز انجام نمی گیرد۰ آقای علی خامنه ایی که آنرا آنقدر بالا برده که حتی او را نماینده خدا در روی زمین نامیده اند و به او حضرت امام خامنه ایی می گویند آیا حاضر می شود به این ۲۷ پرسش که همه آنها از جنایت بر علیه مردم ما سخن می گوید پاسخ بدهند و آنرا هم در رسانه های گروهی بگذارند? آقای خامنه ایی یک دیکتاتور بزرگ است که در مدت خلافتش چه آنزمان که رئیس جمهور بوده و یا امروز که تمام اختیار امور کشور را دارد جنایت کرده و بس , حسابش را بکنید یک ایرانی جان به لب رسیده وقتی به این آخوند دیو صفت نا سزا می گوید او را می گیرند و به زندان می برند به او تجاوز می کنند و زیر بدترین و زجر آورترین شکنجه ها می کشند۰ این آدم را به یاد یوسف استالین می اندازد که یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ چون آدلف هیتلر است۰ در زمان او هزاران تن از مردمان روسی را در زیر شکنجه های وحشیانه در زندانها کشتند و یا به اردوگاه کار اجباری فرستادند و به آنها تجاوز جنسی کردند۰ دانشجویی را که یک جوک در باره استالین گفته بود به ۱۰ سال حبس محکوم کرده بودنند۰ راننده کامیونی که قیافته اش شکل او بوده به ۱۰ سال حبس محکوم می کنند چون راننده های دیگر از روی شوخی به او رفیق استالین می گفته اند! حتی به همسر خود بانو Nadezhda Alliluyeva (البته همسر دوم او بود) هم رحم نکرد و او را با گلوله کشت۰ در آنزمان گفتند که خودکشی کرده ولی بعدها آشکار شد که اینطور نبوده۰ او آنقدر بی رحم و بی عاطفه بود که گذاشت پسرش Jakow Duschugaschwili که در ارتش سرخ بود و در سال ۱۹۴۱ در حمله نازی ها به اتحاد شوری اسیر شده و او را به اردوگاه مرگ Sachsenhausen برده بودنند کشته شود۰ هیتلر می خواست او را با یک ژنرال آلمانی اسیر که فرمانده لشکر زرهی بود داد وستد (مبادله) کند ولی استالین نپذیرفت۰ پسرش در اردوگاه مرگ که در بالا نام بردم هنگامیکه می خواسته در سال ۱۹۴۳ از سیم خار دار فرار کنند او را نازی ها تیر باران می کنند۰ ما به جنایت های سید علی زمانی بیشتر پی خواهیم برد که این رژیم سفاک سر نگون شود آنوقت است که مردم باید بیشتر گریه کنند و درد آنرا هم نسل های بعدی حس خواهند کرد!
  بدانید که این رهبر معظم صفت« سید» دارد و تخم و ترکه همان عربهای وحشی است که هنگام حمله به کشور ما خود را سید و یا آقا نامیدند و به ما موالی می گفتند که جمع مولی است۰ باورشان این بود: سه چیز نماز را باطل می کند که آنها سگ و الاغ و مولی است و به ما عجم به چم (معنی) لال و گنگ و زبان بسته می گفتند!

 6. جناب نوری زاد ، حضرت امام خامنه ای مرد خداست و جواب بسیاری از سوالات شنا در قانون این کشور موجود است ، شما اگر بشر دوست و حق گویید از سران اسراییل و آمریکا و،،، در مورد کشتار بیگناهان در کشورهای دیگر هم بپرسید تا لااقل خود من بدونم طرفدار حق هستید ؛

  چرا در ایران نموندید ؟

  • بزار اول جواب سوال خودش رو بعدا سوال بفرما و اینکه سوال ایشان از خدا و پیامبران نبود جواب. در قرآن باشه سوالات مردمی بود یجورایی

 7. سخنانت زاییده افکار مسخ شده ات هست
  رهبر ما ، آقای ما ، ولی فقیه ما ، نایب امام زمان ما هستن . ما جووونمون رو هم براش فدا میکنیم ،برای افکار و اعتقاداتش برای مرام و معرفتش

  جرئت داری بیا ایران تا ما جوونهای پیرو خط ولی امر با خاک یکسانت کنیم .

   • هر وقت جرئت کردی با یه فرد معمولی مثل من مناظره کنی که تمام جواب هایت را میدم و البته که بیشترشان مزخرفات است و هیچ مدارکی برایش نداری البته غیر منطقی حرف زدن کار شماست

  • کاربر سرباز آقا
   دوره شما به سر رسیده است . این را بدان کوچکترین خطایی کنید گور خودتان را خودتان با دستان خودتان خواهید کَند . فراموش کرده ای سال ۹۸ است گمان میکنم هنوز در سال ۸۸ مانده ای ، چشمانت را خوب باز کن و ببین تک تک مردمی که در خیابان راه میروند به خون تو و امثال تو تشنه اند . من در قلب ایران هستم و داخل ایران این را به عنوان یک مبارز به تو میگویم : “” جلیقه ضد گلوله پوشیده ای اما من سرت را نشانه گرفته ام “” برو خوب تحلیل کن ببین بهت چی گفتم . (( نئو هاگانا ایران ))

 8. ایشون فقط استاد خواندن دست نوشته های از پیش نوشته هستند و الا خود هیچ نمی داند هیچ هیچ هیچ
  پس جسارت و جراتش را نه او و نه هیچ هم سفره اش ندارد

  • آیت اِلله خامنه ای به پشتوانه مردم سالاری درمقابل کشورهای اشغالگر آمریکاواسراییل ایستاده تازه ایست وبازرسی هم توتنگه هرمز زدیم

 9. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. خائنه‌ای، یک آخوند عمامه دار بی سواد و ترسوی عراقی است که ۴۰۰,۰۰۰ ملاهای مفتخور شیطان صفت و سپاه پاسداران تروریست و دزد را بر روی خون ایرانیان پرورش داده است.

 10. خیلی باید سطحی نگر باشی ک فکر کنی داشتن موشک یعنی جنگ.
  در این قرن۲۱ که تمام کشورها هسته ای دارند همه میدانند ک نداشتن موشک باعث جنگ میشود ناینک داشتن موشک?
  ودوم اینکه کسی ک خودشو روشن فک میدونه و دم از عقب ماندگی ایران میزنه ومیگه موشک و.. برا کشورهای عقب مانده است، باید مثالی از کشورهای توسعه یافته و اروپایی بیاورد ک موشک نداشته باشه?
  من نمیدونم طرف فرانسه وانگلیس وآمریکا و… اینا رو هم مگ عقب مونده باید فرض کنه چون همه نوع موشک را این کشورها دارن ولی اگ ما داشته باشیم عقب مونده هستیم؟؟؟??

 11. درود بر محمد نوریزاد ، جسارت شما ستودنی‌است و امیدوارم گزند این جماعت دیو سرشت از شما دور بماند . خامنه‌ای یک فرد ترسو و بی لیاقت است که فقط دوست دارد از او تعریف و تمجید شود . لعنت به ولایت وقیح و سپاه مزدوران او

 12. دورود به شرفت
  سالهاست که به هر کس که از من راه خواسته گفته ام فقط یک کار کنید و همه مسائل حل خواهند شد:
  در هر حال و در هر زمان و در هر مکان آن چه را که بدان باور دارید بیان کنید

  • به کار بری به نام سید: شما از نامی که برای خودتان گذاشته اید و دفاع از رهبر عزیزتان معلوم می شود که شما هم مانند آن حضرت سید هستید و خود را نژاد برتر می دانید۰ ولی به شما بگویم که سید اصولا به کسی می گویند که نسل او به بنی هاشم برسد که تیره ایی از قریش است و اینها ربطی به ایران و مردم شریف آن ندارند۰ کسی ماهیت ایرانی دارد که در فرهنگ و تمدن آن نقش داشته باشد۰ سیدها هرگز ماهیت ایرانی ندارند۰ گرچه مردم آنها را بعنوان شهروند ایران پذیرفته و نسبت به آنها تفاهم دارند که به نظر من کار اشتباهی است۰ اگر توجه کرده باشید هیچ سیدی و از جمله رهبر شما هرگز ادعا نکرده که ایرانی است و یا نشان نداده که مهری به آن سرزمین دارد۰ شما که خود را مانند حضرت امام خامنه ایی آقا یا سرور ونژاد برتر می دانید۰ آیا شما باید این صفت آقا را داشته باشید ویا آن ایرانی که اتومبیل و فرش زیر پای خود را می فروشد تا خرج عمل جراحی همسایه اش را تامین کند؟ شما از کسی دفاع می کنید که حتی به پول نان و دارو وکفش و لباس مردم رحم نکرده , آنها را دزدیده و به حسابهای خود در بانکهای سوئیس گذاشته!
   Otto von Bismarck می گوید:” تفاهم خوب است ولی نه در مقابل آدمهای بی تفاهم”۰

 13. حکم بر برائت است مگر ….
  بادرود بر شما
  کسانی که مجرم هستند از امدن به دادگاه میترسندوفراری هستند واز کلام حق ومستقیم وازاد میترسند بله من نمیگویم علی خلمنه ای مسبب تمام این جنایات وفسادهاومشکلات است ولی بعنوان کسی که خود را در بالاترین ارکان و ومنصبهای این مملکت بعنوان رهبر قرار داده است وتمام منصبهای اصلی را ایشان تایید میکنند باید جوابگو باشند مثال رئیس قوه قضاییه را ایشان تایید میکند ویا صدا وسیما وحتی رییس جمهور را ایشان تایید میکند بطور غیر مستقیم از طریق شورای نگهبان که معرف رهبری ویا خامنه هستند پس ایشان باید جوابگوی تمام این مشکلات وفسادها باشند وگرنه خودشان میدانند مجرم هستند وشریک دزد ورفیق قافله تمام دزدها وفاسدین وادن کشها درون بیت رهبری لانه کرده اند وهیچ کس نمیتواند انها را محاکمه کند واقای محمد نوریزاد بسیار واضح وصحیح وبه حق سخن گفته است خامنه ای باید جرات این را داشته باشد در مورد تک تک سئوالات ایشان جواب بدهد وحتی با اقای مایک پمپئو ومرین رجوی ورضا شاه اجازه دهد در ایران با ازادی کامل با مردم سخن بگویند وبین شما وانها مصاحبه ومناظره برگزار شود نه اینکه هرکسی فقط جاده یک طرفه با رسانه خودش سخن بگوید تا مردم بفهمند حق با کیست بله مطمئن باشید من دروغ نمیگویم خاپنه ای وهیچ کدام از کسانی که فکر میکنند گجرم ومحکوم هستند هرگز نه جوابگو ونه مناظره ومصاحبه ازاد خواهند کرد اگر محرم ومحکوم نیستند پس باید سریعا قبول کنند وبرای رفع شبهه وابهام ایت کار را انجام دهند وگرنه حتی اگر تقیه هم بکنند باز مجرم هستند ودر پوشش مذهب مردم را فریب میدهند ومن گفتم مجرم از دادگاه میترسد وفراری است ومن طبق نص قانون میگویم همه افراد در دادگاه حکم بر برائت دارند مگر جرم انها اثبات شود وکسی که در دادگاه ویا مصاحبه حضور نیابد پس خودش میداند محکوم است +AB

 14. قیاس به حق
  شما که طرفدار حکومت سید علی خامنه ای هستید وایشان راسید وعلی مینامید مرد باشید ویا وجدان داشته باشید ویا ازاد مرد باشید بگوییند دوران حکومت این ۴۰ سال وبالاخص حال شبیه کدام حکومت صدر اسلام است شبیه حکومت مخمد ویاعمر یا ابوبکر ویا عثمان ویا علی نظر من این حکومت از لحاظ اقتصادی ومالی دقیقا شبیه حکومت عثمان است از لحاظ نظامی شلیه حکومت عمر وعلی است واز لحاظ دینی شبیه حکومت علی ویا صفویان ولی رویکرد منافقان است واز لحاظ رهبری بدعت بعد از امام زمان است بنام ولایت فقیه و اما از لحاظ سیستم مدیریتی وکلی یک سیستم سرمایه داری حکومتی است و به همین خاطر مردمایران مسخ وقابل تشخیص ماهوی نیستند دقیقا در زمان عثمان هم تمام فسادها ودزدیها بنام دین انجام میشد ودربیت رهبری مشاورینش غیر مردمی واز ثروتمندان ونفوذیان قدرت بودند که در جنگهای محمد هم مشارکت داشتند ولی با این حال هیچ وقت حضرت علی حکم به کشتن عثمان نداد واوهم از مصاحبه ومناظره با حضرت علی میترسید وخامنه ای هم از مناظره با محمد نوری زاد ویا مسعود رجوی ویا مریم رجوی ویا رضاشاه ویا مایک پمپئو میترسد وجاده یک طرفه در رسانه صحبت میکند وعبور ممنوع است +AB

 15. یه چند صباحی اومدیم تو این دنیای کوفتی خیر سرمون زندگی کنیم…ولی افسوس که… همش فقر و بدبختی..لعنت به سیاست و سیاستمدارانی که دنیا رو برامون جهنم کردن

 16. خامنه ای بر خلاف ادعاهایش برای نابودی اسرائیل توان مقابله نداشته و در سوریه و عراق کل پایگاهایش توسط نیروی هوایی اسرائیل بمباران میشود ولی سپاه و خامنه ای بجز لغوز خوانی توان انجام مقابله نظامی با اسرائیل را ندارند

Comments are closed.