موج جدید هجوم ملخ ها به جنوب ایران، مصیبت تازه ای برای مردم محروم سیستان و بلوچستان است

سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان از موج جدید هجوم ملخ‌های صحرایی در جنوب این استان طی روزهای آینده خبرداد و گفت: برای بررسی این مساله باید نشست ستاد بحران تشکیل شود.

حیدر زورقی،‌ گفت:  سطح مبارزه با ملخ صحرایی در این استان تاکنون به ۳۹ هزار و ۹۳۱ هکتار رسیده است.

کرمان،‌ فارس و هرمزگان از دیگر استان‌هایی بوده‌اند که طی ماه‌های گذشته همیشه درگیر هجوم ملخ‌ها شده‌اند.

در رسانه های اجتماعی نمونه ای از همکاری سپاه پاسداران و وزارت بهداشت برای اجرای  طرح شناسایی مردم مبتلا به کورونا از افراد سالم منتشر شده که در ان روایت یکی از شهروندان تهرانی است که در تست غربالگری وزارت بهداشت شرکت کرده و پس از چند روز برای او بسته شامل داروی طب اسلامی از سوی گروه جهاد اسلامی  فرستاده می‌شود.

ندا دختری ۳۴ ساله پس از شرکت در  طرح غربالگری وزارت بهداشت که به صورت  آنلاین صورت می گیرد گفته که «مشکلات کوچکی که در رابطه با وضعیت تنفسی و سرفه‌هایم داشتم را اطلاع دادم که همان زمان برایم پیامک آمد که بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. یک هفته بعد یک گروه جهادی با من تماس گرفتند و «گفتند با وزارت بهداشت همکاری می‌کنند. و یک بسته داروی امام کاظم ضد کورونا برایم اوردند».

این در حالی که سعید نمکی، وزیر بهداشت پیشتر گفته بود این عرصه جایگاه شیادان بی‌سواد و عوام‌فریبی نیست که با پوشش طب اسلامی و ایرانی سال‌ها بر جان و مال مردم بی‌رحمانه تاخته‌اند و نابخردانه با پایمالی عرصه خرد و دانش پزشکی کشور و حتی به آتش کشیدن مستندات مرجع علمی و بین‌المللی علوم پزشکی و رفتارهای هنجارشکنانه موجبات وهن دین و علما را فراهم کرده‌اند.

کاربران در شبکه های اجتماعی  در این باره نوشته اند: وقتی هر شب تلویزیون حکومتی  داروی امام کاظم به‌عنوان داروی مقابله با کرونا را تبلیغ می کند؟؟ دیگر چه توقعی دارید؟»

گروه‌های جهادی  مورد حمایت سپاه پاسداران  بسته‌های حامل آب‌میوه و محلول ضدعفونی‌کننده و داروی امام کاظم هستند و این بسته‌ها را برای بیمارستان‌ها ارسال می کنند.