موشک‌های شبه نظامیان عراقی در حمله به اربیل اهدایی حکومت ایران برای تهدید امریکا بود 

منابع خبری العربیه/الحدث، گزارش دادند که موشک‌های استفاده شده در حمله شبه نظامیان عراقی به فرودگاه اربیل و پایگاه هوایی آمریکا در آن از سوی رژیم ایران تهیه شده ‌است.اما حکومت ایران بارها و به‌شکلی مداوم دست‌داشتن در این حمله را را انکار کرده است .

در این گزارش آمده است که  دو جناح از حشد الشعبی و حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در این حمله دست داشتند و نیروهای آمریکایی به‌همراه دستگاه‌های ذیربط در بغداد و اقلیم کردستان در تحقیقات مربوطه شرکت دارند.

بسیاری از ناظران بر این باورند که این حملات، چه با موشک و چه از طریق بمب‌های دست‌ساز، حامل پیام‌های تهران به واشینگتن است که علناً و بارها، جناح‌های طرفدار ایران را به دست داشتن در این حملات متهم ساخته ‌است.

العربیه در ادامه نوشته است که به‌نظر می‌رسد این پیام‌ها چند روز پیش تکرار شده باشد، زیرا حمله با بمب دست‌ساز، کاروانی از کامیون‌های ائتلاف بین‌المللی علیه داعش به رهبری ایالات متحده را در جنوب عراق هدف قرار داد و به دو کامیون خسارت مادی وارد کرد، بدون این‌که تلفات جانی در پی داشته باشد.

یادآور می شود که  حملات مشابهی، بارها نیروهای ائتلاف را در مرکز و جنوب عراق هدف قرار داده؛ آنهم در حالی که اختلاف نظرها پیرامون حضور نیروهای خارجی در این کشور و اصرار گروه‌های وابسته به ایران به عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی در نقطه اوج خود است.

علاوه بر این بر اساس اطلاعات قوای ائتلاف، پایگاه این نیروها در اربیل (شمال عراق) هدف اصابت موشک قرار گرفت که منجربه کشته شدن یک پیمانکار غیرنظامی و زخمی شدن ۸ نفر دیگر، علاوه بر یک سرباز آمریکایی شد.

پس از این حمله  واشینگتن در واکنشی قاطع اعلام کرد که  متعهد به مجازات عاملان حمله موشکی شد.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «عادلانه است که بگوییم پیامدهایی برای هر گروه مسئول این حمله، در کار خواهد بود.»

گفتنی است که حدود ۳ هزار نیروی ائتلاف از جمله ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی برای مبارزه با داعش در عراق مستقر شده‌اند.

این در حالی است که واشینگتن، گروه‌های مسلح عراقی مرتبط با ایران را به دست داشتن در این حملات و دیگر حملات علیه سفارت و پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، متهم می‌کند.