مولانا عبدالحمید: از واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان و استان‌ها خبری نیست

مولانا عبدالحمید در انتقاد از نابرابری ها در حکومت ایران گفت: «در خبرها آمده بود که در یکی از بیمارستان‌های اهواز بر اثر شدت بیماری کرونا نیمی از بیماران وفات کرده‌اند. از شنیدن این خبر بسیار تکان خوردم و متاسف شدم و دلم به حال آنان سوخت که چرا مردم ایران، کشوری با این‌همه ثروت و امکانات، در این وضعیت قرار داشته باشند؟!»

وی در ادامه افزود چرا مسئولان امر به‌ جز تعداد بسیار محدود، واکسنی را که این روزها در دنیا برای مقابله با کرونا استفاده می‌شود وارد کشور نمی‌کنند؟ و  “اگر واکسنی هم باشد ابتدا همان بزرگان قوم در مرکز استفاده می‌کنند”.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه افزود من از حکومت درخواست می کنم که  فکری به حال استان‌ها بکنند فقر و بیکاری و بیماری و کرونا بیداد می کند

مولانا عبدالحمید بدون اشاره به اوضاع فعلی سراوان گفت که امنیت استان سیستان ‌و بلوچستان بسیار حیاتی و مهم است. وی در ادامه  تاکید کرد “ناامنی به ضرر همه است”.

گفتنی است که درباره اوضاع استان سیستان و بلوچستان به دلیل درگیری‌های اخیر در این استان در رسانه‌های داخل خبری منتشر نمی‌شود.و اینترنت در این استان قطع است.

چهار تن از نمایندگان مجلس نیز که در روزهای گذشته برای بررسی وضعیت  ناآرام این استان و درگیری‌های اخیر در سراوان به سیستان و بلوچستان سفر کردند. اما تاکنون گزارشی در این باره در رسانه‌های ایران  منتشرنشده است.

مصطفی نخعی، نماینده نهبندان و عضو این هیات ویژه مجلس گفته است، نتیجه سفر آنان به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی داده می‌شود و اگر این کمیسیون صلاح بداند آن را در صحن مجلس نیز مطرح خواهد کرد.