مکارم شیرازی: رواج بدحجابی در قم نشان از مخالفت با رژیم دارد و باید با آن رویارویی شود

مکارم شیرازی: رواج بدحجابی در قم نشان از مخالفت با رژیم دارد و باید با آن رویارویی شود

آخوند ناصر مکارم شیرازی، گسترش بی حجابی در قم را «بلایی بزرگ »نامید و گفت:  «مسئله حجاب امروز از یک موضوع صرفا مذهبی فراتر رفته و به یک مسئله سیاسی برای مقابله با اصل نظام مبدل شده است».

زنان و دختران  شهر قم، پایتخت مذهبی حکومت ایران، از دیرباز نسبت به حجاب اجباری، همانند دیگر شهرهای ایران، اعتراض داشته اند و به آن  نه، گفته اند این اعتراض و رعایت نکردن موازین به گفته ی آنان اسلامی موجب جبهه گیری سران حکومت، نسبت به آن شده است .

آخوند مکارم شیرازی، یکی از روحانیون ارشد رژیم، در اعتراض به آنچه که “بی توجهی مسوولین حکومت  به گسترش بی حجابی در قم” نامید، گفت: «مسئله حجاب، که یک مسئله مذهبی است، به علت بی توجهی مسوولان به آن از یک موضوع صرفا مذهبی فراتر رفته و به یک مسئله سیاسی مبدل شده که اصل نظام را هدف گرفته است».

وی افزود: «مسائل بدحجابی و بی‌حجابی آن هم در قم بلای بزرگی است.»

برخی از مسوولان مذهبی قم، در توجیه این اعتراض ها نسبت به حجاب اجباری، ادعا کرده می گویند: افراد غیر بومی، مسافران  ویا گردشگران هستند که موجب گسترش بی حجابی و بد حجابی در قم شده اند و اهالی خود قم افراد مذهبی هستند و خود را به حفظ حجاب مقید می دانند .

عده ای از مذهبیون رژیم همچنین ادعا کرده می گویند: «برخی زنان در ازای دریافت پول از مخالفان رژیم،  ماموریت می یابند که فضای شهر را آلوده کنند والا زنانی که انقلابی هستند و معتقد به امام خامنه ای می باشند، این اصول دینی و اخلاقی را به شدت رعایت می کنند».

فرماندار قم، نیز در واکنش به سخنان مکارم شیرازی به هدف مبارزه با بی حجابی  گفت : اوضاع شهر قم از نظر رعایت حجاب بحرانی نیست. او به طعنه گفت که مسایل بسیار حاد تری نیز در قم وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

قرارگاه ۱۹ دی سپاه پاسداران و بسیج قم،  اعلام کردند که بزودی با تصویب و اجرای طرحی به نام پارسا با «بدحجابی و بی‌حجابی» برخورد جدی و قاطعانه خواهند کرد .

آگاهان می گویند: بعد از چهار دهه ی گذشته، تمایل  زنان ایران برای استفاده از پوشش اجباری رژیم به شدت پایین آمده است و بررسی ها نشان می دهد که۶۰ تا ۷۰ درصد زنان ایران در گروه “محجبه عرفی” یا “بدحجاب با تعریف شرعی” قرار دارند و ۳۰ تا ۴۰ درصد آنها در گروه “باحجاب” قرار می‌گیرند که از این اقلیت “باحجاب” نیز تنها ۱۳ درصد زنان حجاب سنتی را رعایت می‌کنند.

یک دیدگاه

  1. انتخاب حجاب باید عاقلانه وآزادانه باشد. ولیکن حکومت دجال ایران آنرا تبدیل به جبر وزور کرده است که جواب نخواهد داد. حجاب مصونیت میاورد را قبول نداریم زیرا هم اکنون عده ای با روسری وچادر کشیدن روی سرشان دارند کارهای بسیار فجیعانه ای را با مردها انجام میدهند حتی عده ای از شوهرداران هم به جمع آنها اضافه شده است. پس داشتن حجاب مانع فساد وحتی فحشاء نشده است وبصورت بسیار پراکنده درحال وقوع است. دز زمان شاهنشاه آریامهر هم با حجاب وهم بی حجاب باهمدیگر زندگی وکار میکردند. هم مسجد بود و هم میکده. هم نمازخوان بوده وهم بی نماز. ولیکن چطورشد که یک شبه هم نمازخوان شدند و این همه هم دزدی و فحشا زیادتر شده است؟؟ ایران باید مثل سایر کشورهای عادی تبدیل شود تا نجات یابد. زور واجبار جواب منفی درجامعه بجای گذاشته.

Comments are closed.