میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به کورونا مبتلا شدند

وب‌سایت «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز، امروز(یک‌شنبه)  خبرداد که تست کرونای زهرا رهنورد و میرحسین موسوی مثبت اعلام شده است.

این وب‌سایت  در ادامه گزارش خود نوشت:  آنها «در منزل و محل حصر مورد معاینه پزشکی قرار گرفته‌اند و حال عمومی آنها خوب است».

در مورد این خبر هنوز جزئیات دیگری منتشر نشده است.

میرحسین موسوی و همسر او، زهرا رهنورد، از رهبران جنبش اعتراضی سال ۱۳۸۸، موسوم به جنبش سبز، از حدود ده سال قبل در زندان خانگی به ‌سر می‌برند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو تن از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸، پس از آنکه محمود احمدی‌نژاد پیروز انتخابات اعلان شد به تقلب‌های روی‌داده اعتراض کردند و از بهمن ۸۸ همراه با همسرانشان بازداشت خانگی شدند. بازداشت فاطمه کروبی چند سال بعد خاتمه یافت.

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس، بارها گفته بود به رغم خلاف قانون بودن بازداشت بدون محاکمه، شخص علی خامنه‌ای مخالف آزادی رهبران جنبش سبز است.

پیشتر نیز مهدی کروبی، رهبر دیگر اعتراضات سال ۱۳۸۸، برای هفتمین بار در دوران بازداشت خانگی  در پی آسیب‌دیدگی مهره کمر او بر اثر زمین خوردن در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

مهدی کروبی از حدود ده سال پیش در حصر خانگی به‌سرمی‌برد، اما خانواده وی به‌تازگی اعلام کرده‌اند که گشایش‌هایی در این زمینه برای او به وجود آمده و ملاقات‌هایی با برخی فعالان سیاسی نزدیک به خود نیز داشته است.