می خواهند مردم ایران را با آمریکا به جنگ بکشانند، ولی این، جنگ ایران و عراق نیست! تفسیر سیاسی هفته نوشته منشـه امیـر

دانلود فایل صوتی تفسیر

سپاه پاسداران، و آنانی که برایش تعیین تکلیف می کنند، قصد دارند تب جنگی را پله به پله بالا برند و آن را به مرحله آغاز جنگ، تا آن جا که می توانند نزدیک کنند، تا شاید رژیم بتواند خود را از بحران شدید اقتصادی که به آن گرفتار آمده است، نجات دهد.

خزانه حکومت روز به روز خالی تر می شود و همه ترفندها برای فروش نفت به کشورهای دیگر بدون نتیجه مانده و اروپا نیز نتوانسته سازوکار موثری را جایگزین تحریم های آمریکایی کند و حقوق معلمان بازنشسته در ایران کاهش یافته و سخن از آن است که بزودی رژیم نخواهد توانست حتی حقوق ماهیانه کارمندان خود را به موقع بپردازد.

ادامه چنین وضعی، خیزش همگانی را به دنبال خواهد داشت که موجب شتاب بخشیدن به روند سرنگونی رژیم خواهد گردید.

حالا علی خامنه ای و فرماندهان سپاه پاسداران به این گمان نشسته اند که اگر یک درگیری نظامی محدود با ایالات متحده پیش آید، رژیم خواهد توانست از حمایت مردمی برخوردار شود و همچنین برای توجیه وضع مصیبت بار اقتصادی کشور بهانه ای داشته باشد.

ولی آن ها سخت اشتباه می کنند و توجه ندارند که امروز، زمان جنگ هشت ساله با عراق نیست که یک دشمن خارجی وارد خاک وطنشان شده بود و آن ها با جانفشانی می خواستند این دشمن را از میهن خود برانند و سرزمین پاک ایران را ازاد کنند.

آنان متوجه نیستند که امروز مردم ایران، به رئیس جمهوری ایالات متحده به نظر یک منجی می نگرند و خود ظالمان حاکم بر ایران امروز را دشمن و بیگانه تلقی می کنند و خواهان بیرون راندن آنان از سرزمین باستانی خویش هستند.

خامنه ای و سپاه پاسداران نمی دانند که بسیاری از مردم ایران اکنون منتظر لحظه ای هستند که ارتش آمریکا مواضع سپاه پاسداران را بکوبد و این نیروی غیرانسانی را فلج کند تا ایرانیان بتوانند به پا خیزند و این حکومت غاصب را براندازند و سرزمین خویش را آزاد سازند.

امروز، از دیدگاه مردم ایران، ایالات متحده “خودی” محسوب می شود و رژیم عربی – اسلامی حاکم بر کشور خود “غیرخودی” محسوب می شود.

گفته بودند که اگر تحریم های ایالات متحده موجب قطع صادرات نفت رژیم ایران گردد، به هیچ کشور دیگر در منطقه اجازه صدور نفت نخواهند داد.

این یک تهدید وخیم جنگی بود.

گفته بودند که برای رسیدن به این هدف، تنگه هرمز را خواهند بست.

این یک اعلام جنگ علیه جهان بود .  وانگهی، موجب قطع کامل صادرات نفت ایران می شد و واردات کالا به داخل ایران را نیز دشوارتر می ساخت.

گفتند که پایگاه های نظامی آمریکا در سواحل جنوبی خلیج فارس را به موشک خواهند بست و سربازان آمریکایی را نیز یکی یکی خفه خواهند کرد.

این هم یک تهدید جنگی آشکار بود.

آمدند و به حیله دیگری متوسل شدند. جنگ نیابتی و جنگ فرسایشی به راه انداختند.

اول چهار نفتکش بدون دفاع را در نزدیکی بندر فجیره به انفجار کشاندند.

بعد به لوله های نفت عربستان، توسط حوثی های یمن حمله بردند.

سپس دو نفتکش را در آب های دریای عمان آتش زدند.

ولی دیدند که هیچ یک از این تعرض ها مشکلات مالی و بین المللی حکومت ایران را حل نکرد.

حساب کردند که آتش بحران در شاخاب فارس را همچنان پایین نگاه دارند تا یک سال و نیم دیگر سپری شود و پرزیدنت ترامپ احتمالا نتواند به دوره دوم ریاست جمهوری برسد و دموکرات ها به روی کار آیند و اوضاع بکلی دگرگون شود.

ولی احتمال می رود که دریافته اند که ذخایر مالی آنان کفایت نخواهد کرد و پیش از پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ، ممکن است ورشکستگی آنان حتمی شود.

تصمیم گرفتند که جنگ را یک پله بالاتر ببرند و این بار به تجاوز و تعرض مستقیم علیه ارتش آمریکا روی آوردند، ولی هدفی را انتخاب کردند که به جان سرباز آمریکایی آسیب نرساند، و آن، یک پهپاد اطلاعاتی بدون سرنشین بود.

حالا تذکر می دهند اگر می خواستند، می توانستند یک هواپیمای تجسسی آمریکا را با سی و پنج سرنشین هدف قرار دهند و موجب قتل آنان شوند.

تصورشان آن بوده و هست که دونالد ترامپ یک بازرگان است و سود مالی کشور خود را می جوید و از وارد شدن به اموری که هزینه های سنگین مالی داشته باشد، می پرهیزد.

ارزیابیشان آن بود که ترامپ نسبت به حفظ سلامت جان سربازان آمریکایی نیز حساسیت دارد و چند بار گفته است که چرا باید سرباز آمریکایی را به خاطر منافع دیگرانی که با آمریکا ارتباطی ندارد، به خطر انداخت.

با این استدلال بود که ترامپ قصد داشت سربازان آمریکایی را از افغانستان و عراق و سوریه و کشورهای دیگر بیرون آورد و از میزان هزینه مالی عضویت در ناتو و نهادهای دیگر منطقه ای و جهانی بکاهد.

از دیدگاه تصمیم گیرندگان حکومت اسلامی، حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه نیز در همین ردیف قرار دارد.

استدلالشان آن است که آمریکا در گذشته تنها ده درصد از سوخت مورد نیاز خود را از کشورهای خارجی و از جمله خاورمیانه وارد می کرد. ولی امروز، ایالات متحده به مرحله خودکفایی رسیده که نیازی به واردات نفت ندارد و همه نیاز سوختی را در خود آمریکا تولید می کند. بنابراین، نفت شاخاب فارس برایش بی اهمیت است.

در یک محاسبه، فرماندهان سپاه و شخص علی خامنه ای اشتباه می کنند، اگر تصورشان آن است که ترامپ به خاطر ملاحظات انتخابات ریاست جمهوری، از ورود به جنگ با حکومت ایران خودداری خواهد کرد، و آن هنگامی است که در عملیات تعرضی سپاه پاسداران، چندین سرباز آمریکایی نیز کشته شوند.

درست است که رژیم ایران ادعا کرده که ترامپ بی عرضه است و از جنگ می هراسد.

آن ها سنجیدگی ترامپ را به حساب بی عرضگی او می نویسند، زیرا زبانشان و فرهنگشان از ادب و احترام بدور است و همانند اوباش چاله میدان رفتار می کنند.

ولی ترامپ، وقتی که ببیند جان سرباز آمریکایی قربانی شده، اگر وارد جنگ نشود، حمایت مردم آمریکا را از دست خواهد داد. ولی اگر وارد جنگ شود، از محبوبیت فزون تری برخوردار خواهد گردید.

این را سران حکومت ایران و فرماندهان سپاه، به خوبی به حساب نیاورده اند.

ارزو می کنیم که جنگی درگیر نشود و خونی به زمین جاری نگردد.

ولی دنیا باید بداند که با گروه جدیدی از ماجراجویان تشنه به خون روبرو است که خواهان قدرت و تسلط بر منطقه هستند و در این راه، مردم ایران را به گروگان گرفته اند و ثروت کشور ایران را در دست خود قبضه کرده اند و بویی از انسانیت و رحمت و شفقت نبرده اند.

دنیا آنقدر با آنان مدارا کرد که توانستند یک قدرت موشکی به راه اندازند و از برنامه های اتمی نیز صرفنظر نکرده اند و هر روز بر دامنه تعرض و دخالت نظامی در کشورهای همسایه می افزایند و در راستای گستاخی و تهدید گام دیگری بر می دارند.

اگر امروز برای مهار کردن این ماجراجویان تشنه به خون گام اساسی برداشته نشود، فردا ممکن است آنان خطرات بسیار بزرگتری را برای منطقه و جهان به وجود آورند.

کشورهای اروپایی تا کنون کنار نشسته بودند، ولی آن ها نیز به تدریج به این نتیجه می رسند که از تعامل با حکومت ایران و مدارا کردن با آنان سودی نخواهند برد و اگر تغییر سیاست ندهند، فردا خودشان نیز به خطر خواهند افتاد.

اسرائیل همه این تحولات را از نزدیک دنبال می کند و همه احتمالات را در نظر می گیرد و خود را برای رویارویی با هر چالشی آماده می سازد.

در برابر چنین وضعی، ملت ایران چه می تواند بکند؟

پرسش مهمتر آن که در برابر چنین وضعی، ملت ایران چه “باید” بکند؟

خود ملت است که باید به این پرسش پاسخ دهد و سرنوشت خویش را بدست گیرد و نگذارد که ایران زمین، همچنان در این سراشیبی که رژیم حاکم بر ایران به وجود آورده، به پرتگاه نزدیک تر شود.

این امر را نباید از یاد برد که سرنوشت هر ملت، در درجه نخست در دست خود همان ملت است و مردم ایران در انتظار فرصت مناسب هستند تا بتوانند سرنوشت خویش را خود به دست گیرند.

ولی هشیار باشند که این فرصت از دست نرود.

اورشلیم – شنبه اول تیرماه ۱۳۹۸ برابر با بیست و دوم ژوئن ۲۰۱۹

16 دیدگاه‌

 1. بزرگان گفته اند: “ترس و وحشت نیمی از قدرت دیکتاتور است” سیدعلی خامنه ایی که از هیچی به رهبری رسیده و نیروهای ارتش و سپاه از جلو او رژه می روند و ثروت کشور هم کمپلت در اختیار اوست, همواره این ترس و وحشت را با خود یدک می کشد و شاید سقوط خود را در خواب بارها دیده و اینکه مردم ستم دیده چه بلایی به سر او دستیارانش می آورند۰ اگر آمریکا حمله نظامی کند و از قدرت سرکوب سپاه و نیروهای انتظامی کاسته شود و سازمان اطلاعات را بمباران کنند و از هم بپاشد, آنوقت ترتیب بقیه را مردم خواهند داد۰ آنها به خیابانها خواهند آمد و رژیم فرو خواهد ریخت۰ این رژیم هرگز رفتار خود را تغییر نمی دهد مگر اینکه آنرا بر دارند چون این دیکتاتور می خواهد تا دم مرگ بر سر قدرت بماند ولی یک سیاستمدار آلمانی به نام Gustav Heinemann می گوید: “کسی که خواهان تغییر نیست و آنچه را که دارد می خواهد نگه دارد از دست خواهد داد. “

 2. دلیل دیگر عدم میل ترامپ به مداخله نظامی در ایران احتمالا وجود هتلهای به نام ترامپ احتمالا در خیابان تخت جمشید وشهرک غرب و خیابان ولی عصر تهران و شیراز و مشهد و اصفهان مانند هتل ترامپ مسکو به کمک دولت روحانی عواملی چون احمدی نژاد اردشیر ذاهدی و حسن روحانی و سید محمد خاتمی و فرزندان آیت الله خامنه ای و دولتهای قطر و امارات و عراق و علاقه و میل دونالد ترامپ به جنگ زرگری با دولت تروریستی آخوندی بجای جنگ واقعی میباشد که دولت اسرائیل باید آنرا در لابی های خود بخصوص حزب دمکرات و ایپک دولت ترامپ را مورد بازخواست بیشتر و برای حفظ موجودیت اسرائیل، وجهه دولت امریکا را با کمک سنا و حزب دمکرات مجلس و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیشتر تحت فشا ر بگذارد .

 3. بسیار عالی بود اقای امیر ولی مردم ایران هیچ حامی ندارند و در عمل کسی از ما حمایت نمی کند سپاه اینده ما و فرزندان ما را به باد خواهد داد وقتی اقای ترامپ در برابر این اوباش اینچنین درمانده هست پس از کسی نباید انتظار داشت رژیم شیعی رفته رفته کل دنیا را الوده میکند و کرده است و بشریت راه نجاتی ندارد

 4. بادرود فراوان به آقای منشه امیروسپاس از زحمات ایشان، تفسیر سیاسی را مانند هر هفته دنبال میکنم، خواندم، مانند همیشه برایم جالب وبود،
  ولی متاسف شدم که یکبار دیگر صدای نازنین وگرم ایشان را نشنیدم.امیدوارم همیشه ایشان سلامت باشند وبزودی شاهد پیروزی مردم ایران
  باشیم، وباز امیدوارم ودعا میکنم هرچه زودتر وضع خوب شود وهمه جا آرامش باشد تا بتوان باکمال آسودگی به هرجا ومخصوصا اسرائیل سفر
  کرد.با تشکر از همکاران وبخصوص آقای منشه امیر.???گیتی از آلمان

 5. شما وطن فروش ها ترامپ را ناجی می دانید و ملت شریف ایران هرچقدر هم از اوضاع ناراضی باشد تسلیم اسراییل و امریکا نخواهد شد. درود بر ایت الله خامنه ای

  • به کاربری به نام حمید: در زبان پارسی می گوییم در کنار هر گلی خاری هم هست۰ گل گلها آقای منشه امیر ارجمند که این تفسیر را نوشته و گلهای دیگری که ایران را دوست دارند و کامنت نوشته اند۰ بله شما هم آمدید که روی پوست آنها خط بکشید۰ رادیو پیام اسرائیل همچون کشور باستانی خود به دمکراسی پایبند است و به آن احترام می گذارد۰ در دمکراسی باید نظر مخالف را هم گوش کرد ولی این درست نیست که در شرایطی که کشورمان دارد می سوزد و مردم در رنج و عذاب هستند شما بیاید و از سید ملا علی پشتبانی کنید که پیش از سال ۱۹۷۹ روضه ۵ تومانی می خوانده و سه هفته یکبار حمام می رفته ولی حالا توی وان شیر روزی سه بار حمام می کند و ثروت مملکت را به یغما می برد و ناموس کشور (دختران و زنان) را به کشور های عربی صادر می کند و حتی خاک کشور را هم می فروشد۰ ما ایرانیان دوست داریم که با آمریکا و اسرا‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ئیل رابطه دوستی داشته باشیم و نه اینکه آنها را مانند شما دشمن فرضی خود بدانیم۰ شما یا جیره بگیر رژیم هستید و یا اینکه شما را شستشوی مغزی داده اند۰ آنچه شما به آن می اندیشید هیچ است۰ Manfred Hinrich که نویسنده کتاب برای کودکان بود می گوید: ” در انتظار هیچ ماندن این را گارانتی می کند که هیچی هم بدست آوری”. بر می گردیم به آخوندی که صفت سید دارد و نژاد بیگانه است و مهری به ایران و ایرانی ندارد۰ باور کنید اگر او با آن لباس و قیافه به آلمان بیاید و سگ همسایه ما Willy او را ببیند هاپ هاپو کنان به او حمله می کند۰ اگر ویلی زبان می فهمید و به او می گفتیم که این آخوند ترسناک دارد به یک کشور باستانی حکومت می کند۰ آنگاه می رفت و در گوشه ای می نشست و دو دستی بر سر خود می زد و گریه می کرد۰

   *** سگ همسایه ما Willy که صاحبش خانم آلمانی متخصص امور تر بیتی است ۲۰ عروسک دارد که همه را با نام می شناسد۰ او بسیار با محبت است و وقتی به خانه ما می آید عروسکهایش را هم می آورد و باید مدتی با او بازی کنیم وگر نه ناراحت می شود و گریه می کند ۰
   عارف قزوینی سگی به نام ژیان داشت که بیمار شد و مرد او در غم مرگش شعری سرود که بخشی از آنرا می نویسم:
   ژیان هاف هافو شو هاف کن ببینم
   برای هاف سینه را صاف کن ببینم
   پس از هاف هاف بخوان هاف با قرائت
   ادا از مخرج ناف کن ببینم
   نجس شیخ است الحق یا تو اینجا
   قضاوت روی انصاف کن ببینم

  • آقا حمید حمد وثنا گفته اید برای رهبرجمهوری اسلامی ایران – خوب نظرشماست ولیکن یک سوالی پیش آمده وآن اینکه به همین رهبر که قربان صدقه اش میروید ومیگویید که جانشین خدا روی زمین درایران است بیاید وحق الناس حداقل دوازده میلیون نفر مردم را پس بدهد . بیاید وپولهای به امانت گذاشته شده درموسسات مالی واعتباری وبرخی بانکها وصندوقها را که همگی دارای مجوزهای قانونی ورسمی بوده اند را پس بدهد. آیا این امکانش هست؟ یا کلیه اموال به لیست ثروت وداراییهای به یغما رفته دیگررهبرجمهوری اسلامی ایران اضافه خواهد شد؟ زبان مردم ایران را برده اید وحتی نمیتوانند ادعای اموال خودشان را هم بکنند تا چه رسد به پس گیری آنها درحکومت اسلام ناب محمدی؟؟؟!!! حمید جان هنوز کوری وخداوند به شما بصیرت بدهد.

  • باز هم تخم مرغ و نوار بهداشتی یکم ارزون شدن و امثال تو، هوس “دی ۹۶” کردین؟
   بازهم هوس کردین که بفهمین مملکت روی آبه، نه روی اقتدار (پوشالی و امنیت وارداتی ) سپاه مزدورها ؟
   ها حمید جون؟

 6. ھیچ آدم سالم مغزی به جنگ با کشوری که بمب اَتم دارہ نمیره، به ویژه اگر که خودش ھم بمب اَتم نداشته باشه۰ آمریکا دارای بمبھای حرارتی-ھسته ای ھست که میتونه بندازه توی خلیج فارس و براحتی نیرویِ دریایی رژیم رو نابود کنه۰ حالا موجِ سیلی که پس از انفجار میاد بمونه۰

 7. باسلام خدمت استاد منشه امیر عزیز و تمام دوستان و همراهان رادیو پیام اسرائیل
  رژیم فاشیسم اسلامی تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی را جنگ میبیند ، خودشان میدانند اگر جنگی صورت گیرد قطعا مانند جنگ ایران و عراق نخواهد بود زیرا تمامی منبع مالی خود را از دست داده‌اند و قطعا با شرایط سختی روبرو خواهند شد از طرفی رئیس جمهور آمریکا فکر میکند میتواند بدون ریخته شدن خون مانند یک ابر قدرت رفتار کرد ولی ترامپ باید بداند دنیای سیاست مخصوصأ سیاست جهانی یک ابر قدرت ، دنیای بیزینس و تجارت نیست که بدون ضرر تنها سود کند . در دنیای سیاست هر چیزی تاوانی دارد ، به ازای هر پیروزی یا موفقیت تاوانی باید داد . نمیشود آمریکا بخواهد ابر قدرت بماند ولی در بیرون گود بنشیند و نظاره‌گر تحولات باشد و خود را ابر قدرت بنامد نمیشود از اعراب پولهای کلان با نام حفاظت از کشورهایشان دریافت کند ولی بهایی نپردازد و فقط به صورت نمادین به خاورمیانه نیرو بیاورد ، امروز این واقعیت برای دنیا حتی خود سیاستمداران آمریکایی آشکار شده است که ریشه تمامی این لفاظی های ترامپ قبل از آنکه جنبه ملی برای آمریکا داشته باشد برای گرفتن پول بیشتر از اعراب است در این بین تنها برای جذب رضایت اسرائیل به انجام دادن رفتارهای نمایشی بسنده میکند . رژیم ایران قطعا به دنبال جنگ است و بر خلاف گفته های خامنه‌ای رژیم به دنبال ایجاد گرد و خاک و راه اندازی جنگ است تا از این خاک برخاسته برای خود دور از چشم جهانیان موقعیت و منفعتی را ایجاد کند ولی تجربه نشان داده که استراتژی رژیم ایران آتش افروزی در حیاط همسایه است و هرگز حاضر به درگیری در مرزهای خود نیست . رژیم برای برون رفت از این شرایط خواهان ایجاد جنگ نیابتی با اسرائیل است این را حتی میتوان در پس صحبتهای سران رژیم احساس کرد . این رژیم فاسد به جای آنکه ریشه تمامی مشکلات خود را در خود رژیم و درون ایران ببیند به دنبال متهم کردن دیگران در خارج است این ریشه در تاریخ رژیم اسلامی دارد و یا شاید ریشه در باورهای عوام فریبانه مکتب خمینیسم که همیشه دشمنی وجود داشته و خواهان نابودی استقلال و پیشرفت ایران بوده است قافل از آن که هیچ دشمنی جز رفتارها و بینش غلط خودشان نیست که تیشه بر ریشه خودشان بزند . حال رژیم در پی تدارک یک جنگ نیابتی تمام عیار با اسرائیل است و برای اینکار دست به پذیرش مزدوران زده است . استنباط رژیم این است که هزینه ایجاد یک جنگ نیابتی با اسرائیل از هزینه جنگیدن با آمریکا کمتر است .

 8. دیده ایم همیشه اگر امریکا جنگی رو شروع کرده زمانی بوده که دوران ریاست جمهوری نزدیک به پایان بوده و به همین دلیل رییس جمهور مجددا انتخاب شده برای پایان جنگی که شروع کرده. ترامپ هم برای نگاه داشتن حزب خود در راس قدرت چنین جنگی راا شروع خواهد کرد مگر اینکه تا آن زمان رژیم آفت الله ها نرمش قهرمانه و یا سقوط کرده باشد. احتمال جنگ هست اگر حزب آقای ترامپ بخواهد دوره دوم را در دست داشته باشد

 9. توجه؛
  برای آسیب رساندن قانونی به؛
  سیستم مالی و اقتصادی دولت ظاهری و تریبونی روحانی و دولت پنهان متعلق به سپاه و حوزه علمیه و وزارت اطلاعات،
  به نحوی که آنها قانونا” نتوانند به شما آسیب برسانند؛
  دلار را از مبادی رسمی و قانونی مثل صرافی های مجاز تهیه کنید،
  این درسته که میخوان بابت خرید و فروش دلار های قانونی مالیات بگیرند، اما نکته مهم و ترسناک برای
  >>> جمهوری سپاه و شرکاء <<< اینه که؛ شما حتی اگر فقط ۱ دلار از مبادی رسمی خرید کنید، به این معنی هستش که اون ۱ دلار از سیستم بانک مرکزی عبور میکنه ! و فشار واقعی و پنهان در چرخه تامین اون مبلغ، به بانک مرکزی و در واقع به دولت ظاهری و تریبونی روحانی و دولت پنهان متعلق به سپاه و حوزه علمیه و وزارت اطلاعات، وارد میشه !
  ————————————————————————————————
  (: تقدیم به ؛
  ضداطلاعات سپاه قدس، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران.

Comments are closed.