می گویند: «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است»، ولی رژیم، آب کردستان را می دزدد 

پروژه‌ی انتقال آب کردستان از سوی رژیم به عراق و شهرهای مرکز ایران  چندین سال است ادامە دارد و به محیط زیست کردستان خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است

مردم کردستان اینگونه می پندارند که حکومت ایران در فکر انتقال منابع آب مورد نیاز کردستان به خارج از این سرزمین است.

به گزارش وب‌سایت کوردستان میدیا، پاسدار رحیم صفوی، مشاور “علی خامنەای، به همراه فرمانده هان سپاه در منطقه و مسوولان  نظامی و امنیتی حکومت ، به هدف ادامه انتقال آب از سدهای پر آب داریان و هیروی به خارج از این سرزمین از جمله عراق و سایر شهرهای خارج از کردستان ایران از منطقه دیدار کردند .

پروژه‌ی انتقال آب کردستان از سوی رژیم به عراق و شهرهای مرکز ایران  چندین سال است ادامە دارد و به محیط زیست کردستان خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است.

محمد درویش، مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت از محیط‌زیست ،پیشتر در کانال تلگرامی خود نوشته بود: «بارها مشاهده کردم که  تمامی اندوخته آبی پشت سد داریان رها شده و به کشور عراق رفته است ! این در حالی است که منطقه  کردستان خود به علت داشتن زمین های کشاورزی به اب نیاز دارد . »

کردستان ایران دارای طبیعت بکر و زیبایی است که به علت بارش های فراوان باران و برف در منطقه دارای سدهای پرآبی است این منطقه بدون امکانات  اشتغالزایی و کارخانه و امکانات تولید ی است و مردم برای امرار معاش از زمین بهره می گیرند این منطقه کاملا کشاورزی است و شمار زیادی از مردم در این خطه به کار  کشاورزی مشغول اند و مردم و کشاورزان کردستان برای حیات خود و خانواده هایشان به آب نیاز دارند.

سدی خاکی داریان با مخزن ٣٣٨‌میلیون مترمکعبی است که در نزدیکی شهر پاوه روی رودخانه «سیروان» ساخته شده است. و سد هیروی به ارتفاع۴۵ متر در ۳۵ کیلومتری شهر پاوه در شمال غرب استان کرمانشاه قرار دارد که آب رودخانه سیروان را به تونل ۵۰ کیلومتری نوسود منتقل می کند.

3 دیدگاه‌

  1. آب مورد نیاز مردم را هم می دزدند برای سوریه و بعد می شنویم که حسین سلامی، یک تروریست، برای کسب محبوبیت به دیدار از مناطق سیل زده رفته و وعده می دهد!! توسری زدن از این واضح تر؟

  2. سلام
    اخوندها بخودشان رحم نکرده اند و خدا میداند در مدارس علوم دینی چه بلایی سر همدیگر اوردنده اند ما انتظار داریم دلشون به مردم بسوزه

Comments are closed.