ناآرامی در کرمانشاه و جاسک با راه بندان مسیرهای اصلی شهر و شعار مرگ بر دیکتاتور

مردم  کرمانشاه در اعتراض به کشته و زخمی شدن دو جوان این شهر توسط شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در دولت آباد با شعار مرگ بر دیکتاتور،  جنایت ماموران خامنه‌ای را محکوم کردند!

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» خبر داد که بر اثر شلیک ماموران نیروی انتظامی به یک خودرو در کرمانشاه، یک نوجوان ١٧ ساله به قتل رسیده و یک نوجوان دیگر زخمی شده است.

شهرک دولت‌آباد در غرب شهر کرمانشاه از جمله مناطق پرجمعیت و محروم با اکثریت جمعیت کُرد یارسان و اهل‌سنت محسوب می‌شود.

سازمان  حقوق بشری هه نگاو در این باره نوشته است که ماموران سرکوبگر علی خامنەای بدون دلیل در شهرک دولت آباد کرمانشاە سرنشینان خودرو  پژو ۴٠۵ را هدف گلولە قرار دادند. اشکان عزیزی جوان رانندە خودرو جان خود را از دست داد و سرنشین هم زخمی شد.

در ادامه این گزارش آمده است که پس از هدف قرار دادن این خودرو، و بیرون آمدن مردم به خیابان، با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور ماموران انتظامی  از ترس دفاع مشروع مردم از محل فرار کردند.

هه نگاو نوشته است : عصر روز گذشته (آدینه) جمعیتی از مردم کرمانشاه و دانش‌آموزان با روشن کردن شمع در محله‌ی دولت‌آباد، یاد «اشکان عزیزی» را گرامی داشتند..

در ادامه این گزارش امده است که  همزمان مردم بلوچ نیزدر اعتراض به کشتن و مجروح کردن ۲جوان بلوچ  بدست مزدوران دریابانی ٰرژیم ، محور میناب به جاسک  را بستند و با سر دادن شعار علیه حکومت اعتراض خود را نشان دادند

خبرگزاری هرانا در این باره نوشته است: شب گذشته (آدینه) بر اثر تیر اندازی بدون ضابطه ی ماموران دربابانی  به قایق سوختبر بلوچ باعث کشته و زخمی شدن دو نفر از شهروندان سوخت بر بلوچستانی با هویت محمد رستم زاده فرزند ابراهیم که بر اثر اصابت گلوله به شکمش کشته می شود و  نفر دوم علی عاشور نیا که از ناحیه پا زخمی شده و اکنون در بیمارستان میناب بسر می برد.

مردم این منطقه برای نشان دادن خشم و اعتراض خود نسبت به این اقدام فراقانونی ماموران اقدام به بستن جاده “گروگ به” جاسک و آتش زدن لاستیک کردند.