منابع وابسته به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:بازرسان این سازمان از تورقوزآباد در جنوب تهران بازدید کرده اند

افشاگری های سال گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مورد انباری در تورقوزآباد  در جنوب تهران که در آن مواد رادیو اکتیو ذخیره شده

خبرگزاری ها از قول منابع وابسته به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش دادند که به دنبال افشاگری های سال گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مورد انباری در تورقوزآباد  در جنوب تهران که در آن مواد رادیو اکتیو ذخیره شده شماری از بازرسان بین المللی وابسته به آژانس اتمی از آن مکان دیدن کردند.

در یک گزارش گفته شده است که این دیدار حتی در دو مرحله انجام گرفته است اما مقامات رسمی آژانس اتمی هنوز از تأیید این گزارش خودداری می ورزند.

نتانیاهو در جریان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر گذشته گفته بود که منابع اطلاعاتی اسرائیلی کشف کردند که در  تورقوزآباد در جنوب تهران انبار بسیار بزرگی وجود دارد که در آن مواد رادیو اکتیو ذخیره شده و این امر با تعهدات حکومت ایران در چارچوب برجام تناقض دارد و حکومت ایران وجود این انبار را به آگاهی آژانس انرژی اتمی بین المللی نرسانده است.

نتانیاهو خواستار شده بود که بازرسان آژانس اتمی هر چه زودتر آن محل را مورد بازدید قرار دهند اما آژانس بین المللی اتمی اعلام کرده بود نه بر اساس حدس و گمان دیگران بلکه بر اساس اطلاعاتی که خود گردآوری می‌کند به بازرسی های لازم دست خواهد زد.