نازنین زاغری تحت  اتهامات جدید در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، در گفت و گو با رسانه‌های بریتانیایی خبرداد که همسرش  نازنین برای محاکمه تحت اتهام جدید تبلیغ علیه نظام، دوشنبه آینده به دادگاه انقلاب احضار شده و از او خواسته شده که وسایل خود را برای بازگشت به زندان آماده کند.

روزنامه  گاردین، به نقل از رتکلیف نوشته است که به نازنین زاغری گفته شده که قاضی دادگاه او ابوالقاسم صلواتی خواهد بود.

زاغری که پیش از این  به پنج سال زندان محکوم شده بود در حال حاضر به دلیل شیوع کورونا در منزل والدین خود در تهران در حبس خانگی به سر می‌برد.

حکومت بدین وسیله  او را به خودکشی وامی دارد تا دولت بریتانیا به علت ایستادگی در برابر باج خواهی حکومت ایران مورد انتقاد مردم بریتانیا قرار گیرد و بدین ترتیب دولت لندن تنبیه شود

دومینیک راب،در توییتی تداوم رفتارهای حکومت  اسلامی با نازنین زاغری راتکلیف را «غیرقابل‌قبول و توجیه‌ناپذیر» خواند و گفت این کار وجهه ایران را تخریب می‌کند و به نازنین و خانواده‌اش آسیب سنگینی می‌زند. ایران باید به بازداشت خودسرانه او و تمامی شهروندان دو تابعیتی بریتانیا پایان دهد.

یادآور می شود در ماه گذشته یکی از ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به زور وارد خانه پدری نازنین زاغری شده بود و قصد داشت در جلوی چشم خانواده اش او را آزار دهد . خانم زاغری فوری به دادگاه اعلام کرده و خواهان بررسی موضوع شده بود