ناسا: تاکسی فضایی با چهار سرنشین به سوی ایستگاه بین‌المللی فضایی رفت

به گزارش ناسا، ادارهٔ کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا برای بار دوم ، توانسته اند  سه فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی از فلوریدا به سوی ایستگاه بین‌المللی فضایی رهسپار کنند. این گروه، سوار بر فضاپیمایی هستند که شرکت “اسپیس‌اکس” آن را ساخته است.

ناسا در ادامه نوشته است که چهار فضانوردی که به سوی ایستگاه فضایی رفتند، قرار است شش ماه در آنجا بمانند. قبل از بازگشت هم قرار است که دیداری کوتاه با فضانوردان دیگری داشته باشند که قرار است کار را از آنها تحویل بگیرند. در ادامه اعلام کرده که حالا وارد مرحله‌ای شده‌ایم که برای سفرهای معمول به مدارهای نزدیک کره زمین از خدمات شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کنند.

در ادامه گزارش اداره کل ملی هوانوردی و فضای امریکا، امده است که قرار است در این سفر، دست کم چهاربار فضانوردان به بیرون از ایستگاه بروند. در یکی از این راه‌پیمایی‌های فضایی قرار است وسیله‌ای مخابراتی به فضاپیما وصل کنند که ساخت بریتانیاست و کمک می‌کند اینترنت پرسرعت در دسترس فضانوردان قرار بگیرد.

در واقع این مهم‌ترین کمک بریتانیایی‌ها به برنامه فضایی جهانی است.

سه آمریکایی که در این فضاپیما هستند، مایکل هاپکینز، ویکتور گلاور و شنون واکر هستند. فضانورد کارکشته ژاپنی، سوئیچی ناگوچی هم نفر چهارمی است که در این سفر حضور دارد.

آقای ناگوچی، سومین فضانوردی است که با سه وسیله نقلیه متفاوت زمین را ترک کرده است.

موشک «فالکون» و کپسول «دراگون» ساعت ۱۹:۲۷ به وقت شرق آمریکا، از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا از زمین برخاست.

ناسا در ادامه گفته است که با واگذار کردن حمل و نقل‌های نزدیک به زمین، به بخش خصوصی میلیاردها دلار صرفه‌جویی کرده است.

گفته شده است که ناسا با پولی که از این طریق صرفه‌جویی می‌کند، می‌خواهد برنامه‌های سفر به ماه و مریخ‌اش را توسعه دهد. یکی از برنامه‌های این مرکز فضایی  که احتمالا در سال ۲۰۲۴ عملی می‌شود، فرستادن فضانوردانی به سطح کره ماه است.