نامزد معاون رئیس جمهوری از حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: روابط خوب با اسرائیل ادامه خواهد داشت

خانم کاملا هاریس که از جانب جو بایدن به عنوان نامزد احراز مقام معاون رئیس جمهوری از جانب حزب دموکرات آمریکا گزیده شده است، در سخنانی گفت که اگر دموکرات ها در انتخابات دو ماه دیگر مقام ریاست جمهوری را در دست گیرند، از کمک نظامی سالیانه به اسرائیل کاسته نخواهد شد.

خانم هاریس که یکی از شخصیت های اجتماعی و سیاسی در ایالت کالیفرنیا می باشد، این سخنان را در دیدار با شماری از رهبران جوامع یهودیان ایالات متحده بیان داشت و از جمله گفت که در صورت پیروزی حزب دموکرات، روابط دوستانه با اسرائیل به طور کامل حفظ خواهد شد.

شرکت کنندگان در این همایش یهودیانی بودند که معمولا برای تامین بخشی از هزینه انتخاباتی حزب دموکرات، کمک مالی اهدا می کنند.

خانم هازیس در این همایش گفت که جو بایدن برخلاف همه شایعات نادرست، در صورتی که پیروز شود، همه مناسبات خوب با اسرائیل حفظ خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ در پیکار انتخاباتی خود، چند بار اظهار داشته که او نخستین رهبر آمریکایی بوده که سفارتخانه را به اورشلیم منتقل ساخته، حاکمیت اسرائیل بر بلندی های گولان را به رسمیت شناخته و با الحاق آبادی های اسرائیلی نشین کرانه غربی به خاک اسرائیل موافق است.

اکثر یهودیان آمریکایی به طور سنتی به حزب دموکرات رای می دهند، ولی ارزیابی می شود که در انتخابات پیش رو درصد معینی از آنان، از پرزیدنت ترامپ پشتیبانی کنند.