نامه ۳۰ کارشناس سیاسی و اقتصادی آمریکایی به کاخ سفید: مجموعه ای قوی از تحریم بر علیه نهادهای مالی ایران را به اجرا بگذارید

ویکلی استاندارد در گزارشی نوشته است گروهی از مقام های پیشین و کارشناسان از دولت ترامپ می‌خواهند به طور کامل مجموعه قوی از تحریم نهادهای مالی ایران را به اجرا بگذارد یا عواقب کمپین فشار تضعیف شده علیه تهران را تحمل کند.

این کارشناسان نامه ای خطاب به کاخ سفید با این محتوا و با امضای ۳۰ کارشناس سیاست خارجی و اعضای پیشین دولت آمریکا در  روز دوشنبه در واشنگتن و در آستانه تحریم های آمریکا علیه بانک‌های ایرانی دست به دست می‌شود.

این تحریم‌ها فشار جدی بر سوئیفت خدمات پیام رسانی مالی جهانی که مبادلات پولی فرامرزی را تسهیل می‌کند وارد می کند تا دوباره بانک های ایرانی را از مجموعه سیستم مالی جهانی خط بزنند و بنا بر گزارش ها بعضی در دولت ترامپ مخالف هستند که سوئیفت در معرض چنین فشارهایی قرار بگیرد.

اما در نامه روز دوشنبه استدلال شده است که اطمینان از قطع ارتباط سوئیفت با ایران ضرورت دارد اخراجی که به گفته امضاکنندگان این نامه برای یک نظام تحریم موثر و واجب است.

مایکل دوران- جولی برند- مارک دوبوویتز- ویفری ریبن و دیگر کارشناسان در این نامه می نویسند کوتاهی در قطع ارتباط چنین بانک هایی با سویفت از هدف عنوان شده پرزیدنت ترامپ مبنی بر فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی می کاهد و کار رژیم را برای تحمل تحریم‌های آمریکا آسان‌تر می‌کند سوئیفت سال ۲۰۱۲ زیر تهدید تحریمهای مصوب کنگره دسترسی بانکهای ایران را قطع کرد.

یک دیدگاه

  1. درسته اما داره کم کم باید از برنامه تحریم به تحریک حرکت کرد و بعد یک سره کردن کار یعنی امریکا ایران را خواهد زد .

Comments are closed.