ناهید تقوی دو تابعیتی ایرانی آلمانی از هفته گذشته در زندان اوین است

مریم کلارن فرزند ناهید تقوی، شهروند دو تابعیتی ایرانی -آلمانی، که ۲۵ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد، از وضعیت مادرش ابراز بی‌اطلاعی کرد.

حکومت اسلامی ایران ،  همیشه افراد دو تابعیتی را به عنوان جاسوس به گروگان می گیرد  تا بتواند آنها را با افراد تبهکار رژیم که در زندان های خارجی بسر می برند مبادله کنند .در آلمان به دنبال وقوع یک رشته عملیات یهود ستیزانه شماری از افراط گرایان اسلامی وابسته به حکومت به زندان افتادند که احتمال دارد رژیم ایران می خواهد با این گروگان جدید خود موجب آزادی آنان شود

مریم کلارن در صفحه توییتر خود نوشته که هفت روز است هیچ خبری از مادرش ندارد و حتی اطلاعی از زنده‌ بودن وی ندارد. او خواستار شفاف‌سازی و آزادی مادرش و مداخله دولت آلمان در این زمینه شده است.

وی  گفته است  که برادران مادرش به زندان اوین رفته و درخواست کرده‌اند داروهایش را به وی برسانند، اما اجازه چنین کاری به آنها داده نشده است. خانم کلارن همچنین گفته است که  وکیلی هم که برای پی‌گیری بازداشت مادرش گرفته شده تاکنون امکان دسترسی به وی را نداشته است.

او  سپس تاکید کرد مادرش بازنشسته است و سابقه سیاسی نداشته، اما به عنوان یک انسان در مسائل حقوق زنان و حقوق بشر کمک‌هایی کرده است.

خانم کلارن در ادامه افزود که خبر بازداشت مادرش را به اطلاع سفارت آلمان و دولت این کشور رسانده اما پی‌گیری آنها از دولت ایران برای آگاهی از سرنوشت مادرش بی‌جواب مانده است.

نهادهای حقوق بشری اعلام کرده‌اند، خانم تقوی ممنوع‌الملاقات است و علت بازداشت وی نیز اعلام نشده است.

این نهادها از دولت فدرال آلمان و به ویژه هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، خواسته‌اند که برای آزادی ناهید تقوی، وارد عمل شود.

خبرگزاری هرانا نیز هفته گذشته  نوشته بود که این شهروند ایرانی آلمانی به تازگی عمل جراحی داشته و از فشار خون بالا رنج می‌برد و ماموران هنگام بازداشت او، برخی از وسایل شخصی‌اش ازجمله لپ‌تاپ، تلفن همراه و کتاب‌های وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.

شوربختانه  این شهروند دوتابعیتی نیز به جمع دیگر شهروندانی می‌پیوندد که از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و سوئد و بریتانیا در زندان‌های ایران به سر می‌برند. تا زمانی که حکومت اسلامی ایران آنها را با تبهکاران خود در کشورهای دیگر مبادله کند.