نایب رئیس اول مجلس، دولت روحانی را متهم به کم کم‌کاری، تخلف و سوء در بورس کرد

امیرحسین قاضی‌زاده ‌هاشمی، نایب رئیس اول مجلس در این باره  گفت که دولت در بورس هم کم‌کاری، هم تخلف و هم سوءاستفاده کرده است و باید در این زمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد. و مسئولان دولتی باید در این زمینه پاسخگو باشند.

نایب رئیس اول مجلس در ادامه افزود:  «شرایط فعلی وضعیت طبیعی بازار نیست، دولت به خوبی می داند  که به دلیل رشد نقدینگی که در کشور وجود دارد، وضعیت دارایی شرکت‌های بورسی بدون هیچ فعالیت اقتصادی این  رشد را داشته است.

او تاکید کرد که اگر سهام افت پیدا کرده است به خاطر ترس بازار، سیاست‌های غلط و سوءاستفاده شرکت‌های بزرگ است تا بتوانند سهام را با نرخ کمتری خریداری کنند.

قاضی‌زاده ‌هاشمی همچنین گفت که اگر دولت و سازمان بورس به وظایف خود عمل کرده و در این زمینه همت داشته باشند بورس حتما رشد خواهد داشت.

نایب رئیس اول مجلس تاکید کرد:  که تفاوت نرخ بین ارز  چهار هزار و ۲۰۰ تومانی و ارز آزاد عاملی برای فساد اقتصادی و سوء استفاده برخی شده است و مجلس به دنبال این است که رانت‌خواری ارزی را از بین ببرد و قیمت‌ها را واقعی کند.

اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی نیز پیشتر ادعا کرده بود که  مدیران هلدینگ ها و شرکت های حقوقی فعال در بازار سرمایه، گزارش داده اند که بورس رشد بالایی داشته است .

او در ادامه مدعی شده بود که  رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، نرخ تورم به سمت کنترل شدن حرکت می کند و بورس نیز از رشد مناسبی برخوردار است. ضمن اینکه شاخص های اقتصادی رشد جهشی را نشان داده که در آینده نمودار خواهد شد. می‌توانیم شرایط بهتری را ترسیم کنیم. به فعالان اقتصادی پیام می‌دهیم هرچه محیط بین المللی حاکم بر اقتصاد به سمت باثبات شدن پیش برود، می‌توانیم با تعامل کار را جلو ببریم.