نبردهای خونین در ادلب آخرین پناهگاه مخالفان بشار اسد ادامه دارد

جنگ در ادلب وحملات هواپیماهای روسیه شدت گرفته و نبردهای خونین در آخرین پناهگاه مخالفان بشار اسد ادامه دارد.

هواپیماهای روسیه و سوریه مواضع مخالفان درادلب در  شمال غربی سوریه را بمباران کردند این عملیات شنبه ۱۷ شهریوریک روز پس از شکست  کنفرانس تهران با حضور روسای جمهوری ترکیه روسیه و ایران در مورد برقراری آتش بس درادلب انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز هلیکوپترهای ارتش سوریه شنبه با پرتاب بمب های بشکه ای شهر خان شیخون و روستای عابدین در جنوب استان ادب را هدف قرار دادند.

رهبران جمهوری اسلامی- روسیه روز جمعه در تهران ضمن مخالفت با پیشنهاد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای اعلام آتش‌بس در منطقه ادلب از قصد  حاکمیت دولت دمشق بر تمامی خاک سوریه و ریشه کن کردن آن چه که آنها تروریست‌های مستقر درادلب خواندند تأکید کردند.

با این حال اردوغان در پایان کنفرانس سه جانبه تهران اعلام کرد که عملیات نظامی در منطقه ادلب  بدون شک با کشتار غیرنظامیان و تراژدی انسانی دیگری توام خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا هم  یک روز پیش از کنفرانس سه جانبه  در تهران در مورد عملیات نظامی در ادلب هشدار داد.

پرزیدنت ترامپ گفت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نباید بی پروا  به منطقه ادلب حمله کند روسها و ایرانیها هم با مشارکت در راه اندازی یک تراژدی انسانی و احتمال کشته شدن هزاران نفر در آن منطقه مرتکب اشتباه بزرگی خواهند شد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز در نشست جمعه شورای امنیت در مورد وضعیت ادلب  بار دیگر هشدار پرزیدنت ترامپ به مسکو و تهران و دمشق را تکرار کرد.

نیکی هیلی گفت آنچه رئیس جمهوری در این باره توییتر کرده هشداری است به ایران روسیه و اسد که آمریکا نمی‌خواهد شاهد حمله به آن منطقه باشد.

آمریکا با همین هدف دعوت به نشست شورای امنیت کرده بود ما نمیخواهیم شاهد حمله با سلاح شیمیایی علیه مردم ادلب  باشیم.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن در حملات ارتش سوریه به استان ادلب شهرک ۱۶ هزار نفری هدف قرار گرفته است.