نتانیاهو، فتنه گران را باید پیش از آن که بتوانند سر بلند کنند، به جای خود نشاند

نتانیاهو، فتنه گران را باید پیش از آن که بتوانند سر بلند کنند، به جای خود نشاند

نخست وزیر اسرائیل می گوید که دشمن را پیش از آن که بتواند به توان عملیاتی برسد، باید سرکوب کند و نگذاشت که در عملیات تعرضی خود به ریشه دوانی بپردازد.

بنیامین نتانیاهو که پست وزارت دفاع را نیز به عهده دارد، در سخنرانی در همایش یادروز پرزیدنت افرائیم کاتسیر چهارمین رئیس جمهوری اسرائیل، در توضیح دیدگاه خود افزود که باید دشمن را پیش از آن که سر بلند کند، از میدان خارج کرد.

نتانیاهو در روزهای اخیر دوباره گفته بود که اسرائیل قاطعانه از استقرار دائم سپاه قدس در سوریه جلوگیری خواهد کرد. او همچنین گفته بود که اگر رژیم ایران به برنامه های اتمی بازگردد، اسرائیل ساکت نخواهد نشست.

آگاهان نظامی می گویند که سخنان نتانیاهو می تواند اشاره به این احتمال باشد که حمله هوایی دو شب پیش به تپه ای در خاک سوریه و در فاصله چند کیلومتری مرز اسرائیل، کار نیروی هوایی این کشور بوده است. اسرائیل تاکنون مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته است. ارتش سوریه تائید کرد که این حمله آسیب هایی به دنبال داشته، ولی ادعا کرد که اکثر موشک های شلیک شده به سوی این هدف، در هوا شکار شده است.

آشنایان امور می گویند که محل مورد حمله، ایستگاه اطلاعاتی ارتش سوریه و احتمالا سپاه قدس ایران، برای رصد کردن خاک اسرائیل بوده است.

برخی آگاهان نظامی در اسرائیل گفتند که در تپه بمباران شده، که تِل الحاره نام دارد، ارتش سوریه تاسیسات اطلاعاتی خود را در اختیار  سپاه قدس و حزب الله لبنان قرار داده بود که آسان تر بتوانند تحرکات نظامی و غیرنظامی در خاک اسرائیل، و به ویژه در بلندی های گولان را زیر نظر بگیرند.

ارتش اسرائیل تا کنون بیش از یک هزار نقطه استقرار سپاه قدس در سوریه را هدف بمباران قرار داده است.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود در این یادروز، دوباره به گسترش روابطی اشاره کرد که به طور آشکار و پنهان بین اسرائیل و چندین کشور اسلامی و عربی در حال به وجود آمدن است.

او گفت که این دگرگونی ها، از جمله به خاطر آن است که اسرائیل برای دفاع از خود، یک کشور قدرتمند محسوب می شود و از شکوفایی اقتصادی برخوردار است و از نظر علمی و تکنولوژی نیز یکی از پیشگامان جهان می باشد.

یک دیدگاه

  1. بله زیرا آقای نتانیاھو از تاریخ درست گرفته و میداند که اگر جهان زودتر توی دھنِ ھیتلر میزد، او نمیتوانست اُروپا را به آتش بکشد۰ حالا نوبت این بچه فاشیست که ھمانا جمهوری اسلامی ھست میباشد۰

Comments are closed.