اعلام موضع بسیار ملایم کشورهای اروپایی نسبت به تخلفات حکومت اسلامی ایران از برجام، با واکنش سخت نخست وزیر اسرائیل روبرو شد که آن را سازشکاری با حکومتی خواند که قصد تعرض و تجاوز دارد و اروپا به آن امکان می دهد که سر بلند کند و امنیت منطقه و جهان را به خطر اندازد.

واکنش بنیامین نتانیاهو نسبت به سیاست اعلام شده سه کشور ارشد اروپایی، پس از نشست مشورتی وزیران خارجه آن ها بود که برای بررسی تخلفات رژیم ایران از برجام تشکیل جلسه داده بودند و در پایان آن اعلام داشتند که این تخلفات چندان جدی نیست و نباید حکومت ایران را به خاطر آن مورد تحریم قرار داد.

ساعاتی پس از انتشار این تصمیم بود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در یک پیام کوتاه ویدیویی از این سازشگری اتحادیه اروپا در برابر حکومت متحاوز اسلامی در ایران ابراز خشم کرد و آن را مانند کوتاه آمدن اروپای غربی در برابر زیاده خواهی های حکومت آلمان نازی پیش از جنگ جهانی دوم بود که در واقع اشتهای هیتلر را برای حمله به کشورهای همسایه بیشتر کرد و به بروز جنگی انجامید که بیش از پنجاه میلیون نفر در آن قربانی شدند.

نتانیاهو در پیام ویدیویی خود گفت که از قرائن چنین بر می آید که سران کشورهای اروپایی، تا هنگامی که موشک های اتمی رژیم ایران بر سر آن ها فرود نیامده، از این خواب خرگوشی بیدار نخواهد شد، “ولی آن زمان خیلی دیر خواهد بود”.

بنیامین نتانیاهو گفت:این سیاست مسالمت آمیز اتحادیه اروپا من را به یاد دهه ۳۰ میلادی می اندازد که آن زمان هم در اروپا کسانی بودند که خطر را ندیدند و چشمانشان را بستند.

این سخنان نخست وزیر اسراییل در واکنش به سخنان فدریکا موگرینی می باشد که روز دوشنبه ۲۴ تیر در پایان نشست وزیران خارجه این اتحادیه گفت هیچ یک از طرفین اعتقاد ندارند که اقدامات اخیر ایران نقض فاحش برجام است.

اشاره فدریکا موگرینی می‌تواند به افزایش میزان ذخایر اورانیوم با غنای ۳.۶۷ درصد و بالا بردن سطح غنی‌سازی از سوی جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی افزود که به همین دلیل طرف‌های اروپایی قصد ندارند تا بند مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کنند.

نخست وزیر اسراییل در سخنان خود قاطغانه بر این امر تاکید گذارد که اسراییل منتظر آن روز نخواهیم ماند که رژیم ایران به بمب اتمی دست پیدا کند وی گفت:ما هر اقدام لازم را برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتمی انجام خواهیم داد.

پیش از این نیز نخست وزیر اسراییل به رژیم هشدار داده بود که اگر رژیم دست از سیاست های آشوب طلبانه خود در منطقه و تهدید اسراییل برندارد و همچنین برنامه های اتمی سری و مخفیانه اش را متوقف نکند اسراییل اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رهبر دومین حزب بزرگ اسرائیل موسوم به “آبی و سفید”، بنی گانتس نیز تصمیم اتحادیه اروپا را مورد نکوهش قرار داد. او از جمله گفت: «امشب زمان آن است که به دوستان اروپایی خود گوشزد کنیم که رژیم کنونی در ایران یک معضل جهانی است که صلح دنیا را در معرض تهدید قرار داده است». گانتس که اخیرا وارد کارزار سیاسی اسرائیل شده و با برپایی این حزب می کوشد مقام نخست وزیری را به دست آورد، در ادامه سخنان خود گفت: «در مورد رویارویی با خطرات رژیم ایران، هیچ تفاوتی در اسرائیل بین أحزاب وجود ندارد و سیاست را نباید در این امر خطیر دخالت داد».

رهبر “آبی و سفید” افزوده گفت: «اسرائیل نمی تواند به خود اجازه دهد که بگذارد رژیم ایران به جنگ افزار هسته ای مجهز گردد. اروپا نیز نمی تواند چنین امری را تحمل کند».

8 دیدگاه‌

 1. پرزیدنت ترامپ در مورد خروج از برجام حق داشت
  حتی نقض آن هم مجازاتی برای آخوندها در پی ندارد و هیچ تاثیری در جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی بسوی بمب اتم ندارد .
  چون اخیرا فدریکا موگرینی فرموده نقض برجام از سوی رژیم ایران ” نقض فاحش” نیست !!!!

 2. درود بر ناتانیا هوی دلاور، تنها رهبری که مردانه در برابر رژیم فاشیستی اسلامی کمونیستی ایستاده است، موگرینی عشوه گر که با پاسدار آخوندها سلفی می گیرد همان تجسم اتحاد شوم ارتجاع سیاه و ارتجاع سرخ است. ناتان یاهو خوب می داند که فاشیسم هیتلری به دلخواه خود یا با مبارزه مدنی کنار نرفت، تنها راه رهایی از فاشیسم اعمال زور است چرا که فاشیسم هیچ زبانی بجز زور را تمکین نخواهد کرد.

 3. سیاست یهودستیزانه اروپایی ها علیه اسرائیل سالهاست که پشت چهره مسالمت آمیز آنها (با حکومت جمهوری اسلامی) پنهان شده است.
  مطمئن باشید اگر ایران مثل نازیها دست به نسل کشی یهودیان نیز بزند اروپایی ها باز بهانه ای برای سازش با آنها جور خواهند کرد.
  به امید سراب اروپایی ها نشستن تنها خود فریبی است و اگر اسرائیل دیر بجنبد آنها رویکرد مخرب خود را به دولت دمدمی مزاج آمریکا نیز القا خواهند کرد.
  اگر من جای دولت اسرائیل بودم همین امشب (همزمان با ماه گرفتگی) با کمک تمامی متحدین ضربات خردکننده ای (از طریق حملات ناشناس هوایی و موشکی) به تمامی مراکز هسته ای، موشکی، تسلیحاتی و نظامی حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی وارد میکردم؛ تا اروپا در برابر عمل انجام شده قرار گیرد و مجبور به تغییر (هرچند ظاهری) رویکرد سازشکارانه خود شود.

 4. بار دیگر مردم ایران خیانت و خدعه دول اروپایی انگلیس و فرانسه و آلمان و جمعی دیگری از اعضای اتحادیه اروپا و به سرکردگی موگرینی کمونیست را دیدند و این مهم در تاریخ ایران و ذهن ایرانیان هرگز از یاد نخواهد رفت اتحادیه ای که با داشتن تجربه نازیست و چاول منابع و سرمایه های ایران هنوز دست حمایت خود را از این رژیم فاشیست آخوندی برنداشته اند و به خیانت به مردم ایران ادامه میدهند و به ظاهر خود را به خواب زده اند این اقدامات اخیر ایشان نشان داد که این حکومت ها اروپایی مرزی برای خیانت و تزویر به انسانیت نمیشناسند و حامی درجه ۱ دیکتاتورهای فاسد و خون آشام هستند باری مجدداً تاریخ تکرار میشوند در اواخر جنگ جهانی دوم زندانیان بیگناه یهودی آشوییتس پس از تحمل رنج شکنجه و آزار مصیبت بار وقتی زنده زنده به دست مزدوران نازی به کام مرگ سپرده میشوند تنها کور سوی امیدنشان صدای پرواز شبانه هواپیمای متفقین بر فراز اردوگاه مرگ بود که شنیده میشد که روزی به دادشان برسند اما نیروهای متفقین میدانستن در آن اردگاهها چه فاجعه وحشتناکی بر سر یهودیان می آید ولی تعلل بیجا و بی دلیل انها سبب این کشتار بی رویه و بیشتر یهودیان بی گناه شد دقیقاً بمانند دست دست کردن و تعلل بی مورد ترامپ در برخورد قاطع با ملاهای رژیم ….آری حال امروز مردم ایران نیز دقیقاً مانند زندانیان اردوگاه مرگ هست ولی مطمین هستیم که آقای نتانیاهو از صبر و تعلل متفقین و بخصوص آمریکا در زمان جنگ حهانی دوم تجربه بزرگ اندوخته و امید مردم ایران و ملت یهود و دنیا به آزادی و و نابودی رژیم فاشیستی آخوندی را به نومیدی بدل نمیکند و کار درست را انجام خواهد داد و بمانند قهرمان نزد مردم دنیا و کشورش روسفید خواهد شد و در نهایت روسیاهی و بی آبرویی دامن گیر دول اروپایی و حزب دموکرات آمریکا خواهد شد و مردم ایران هیج گاه این مهم را فراموش نخواهند کرد…به امید آزادی ایران

 5. اختلافات داخلی پیمودن راه طولانی که اسرائیل در پیش دارد را غیر ممکن خواهد ساخت.
  یهود ستیزی به طور عام و حکومت جمهوری اسلامی (اسرائیل ستیز) به طور خاص باید تنها دشمن تمامی احزاب اسرائیل بوده و با این وحدت کلمه از هرگونه اختلاف با هم بپرهیزند.
  اکنون زمان همدلی و گرفتن یک تصمیم تاریخی بزرگ درباره اقدام علیه جمهوری اسلامی است؛ زیرا فردا بسیار دیر خواهد بود.

 6. آیندگان این روزھا را به یاد خواهند آورد که به جز اسرائیل و آمریکا هیچ کشوری با سرسختی به جنگ با تروریست نپرداخت۰ روسیه، چین، اوروپا، و اعراب باید سهم خود را بپردازند، وگرنه پیامدھایش را خواهند دید۰

 7. سلام متاسفانه ایران باج بسیار سنگینی به اروپا مخصوصا به آلمان میدهد تا با نرمش بیشتری در خصوص غنی سازی با ایران برخورد نمایند. یکی از این عوامل هم خانم موگرینی است که ظاهرا با ظریف همکلاس بوده!!!!

 8. آنقدر صبر کنید تا رژیم ایران بیشتر موشک بسازد و قدرتمند تر شود اینقدر فقط حرف نزنید وارد عمل شوید کارشان را تمام کنید قبل از اینکه رژیم ایران کار شما را تمام کند

Comments are closed.