نتانیاهو:راه حل مشکل اتمی رژیم ایران تحریم و تهدید نظامی است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل روز گذشته(چهارشنبه)درباره روند مذاکرات قدرت های جهانی به رهبری ایالات متحده با رژیم ایران ابراز نظر کرد و بار  دیگر تاکید کرد که تنها راه  جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتم تحریم و حمله نظامی است.

نتانیاهو گفت که اگر ما به رژیم های عراق و سوریه در دوران حافظ اسد نگاه کنیم همه آنها ان پی تی را امضا کرده بودند و با آنها نیز در مورد عدم پیگیری برنامه های اتمی خطرناک مذاکره شده بود اما چه شد؟دیدیم که آنها همچنان در پی دستیابی به سلاح اتمی بودند.

به کره شمالی نگاه کنید مگر با آنها نیز قرارداد امضا نشد؟اما دیدیم که آنها به انرژی هسته ای و سلاح اتمی دست یافتند.پس درمی یابیم که ان پی تی و امضای آن از سوی این شورها(ایران-سوریه و عراق) به گسترش نیافتن و پیگیری نکردن برنامه اتمی کمکی نمی کند.

نتانیاهو درباره مذاکرات با رژیم ایران گفت:مذاکره با رژیم ایران مانع از دستیابی آنها به سلاح اتمی نخواهد شد و تنها راه جلوگیری از آن تحریم های فلج کننده و تهدید نظامی است.

گفتنی است با وجود انتقادات در ایالات متحده و اسرائیل دولت بایدن مصرانه  در حال گفتگو با رژیم ایران برای دستیابی به توافق جدید هستند.

نتانیاهو روز گذشته نیز در ابراز نظر دیگری در جمع نمایندگان جامعه یهودیان ایالات متحده گفت که توافق جدید با رژیم اسلامی یعنی جنگ پشت جنگ در خاورمیانه و خشونت بیشتر.