نتانیاهو در دیدار با وزیر انرژی آمریکا: «باید بر شدت فشارها علیه رژیم ایران افزوده شود و دنیا با آمریکا همکاری کند»

نخست وزیر اسراییل همراه با ریکپری وژیر انرژی ایالات متحده

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در دیداری که یک وزیر کابینه پرزیدنت ترامپ با وی داشت، تاکید کرد که بهترین راهکار در رویارویی با زیاده خواهی های حکومت ایران، افزایش فشارهای اقتصادی است.

بنیامین نتانیاهو در این دیدار به میهمان آمریکایی خود ریک پِری وزیر انرژی ایالت متحده گفت که دنیا نباید به رژیم ایران امکان دهد که نفت رسانی به کشورهای جهان دچار اخلال شود. اشاره نتانیاهو به تعرضاتی بود که در هفته های اخیر در آب های شاخاب پارس رخ داده و دست کم شش نفتکش آسیب دیده اند و نفتکش انگلیسی نیز به تسلط سپاه پاسداران در آمده است.

نتانیاهو در همان حال که سیاست های قاطع پرزیدنت ترامپ علیه حکومت ایران را مورد تحسین قرار داد، گفت که سه راه حل برای رویارویی با حکومت ایران توصیه می شود که همانا “فشار، بازهم فشار، و باز هم فشار” است.

رهبران ایالات متحده نیز بر همین باور هستند که باید مرتبا فشار بر رژیم ایران بیشتر شود تا بالاخره رفتار خود در منطقه را تغییر دهد و به دور میز مذاکرات با ایالات متحده بازگردد تا بتوان به یک توافق اتمی بهتر دست یافت و همزمان، به برنامه های موشکی و دخالت های فتنه گرانه رژیم ایران در کشورهای همسایه پایان داد.

در یک پیام توییتری بنیامین نتانیاهو چنین آمده است: «تحریم های اعمال شده علیه رژیم ایران تاثیرگذار هستند. منابع تامین اقدامات خشونت آمیز این رژیم در عراق، سوریه، لبنان و غزه، در حال خشک شدن است و این فشارها باید ادامه یابند».

در پیام دیگری آمده است: «ما باید سه اقدام در برابر خصومت رژیم ایران انجام دهیم: فشار، فشار، و باز هم فشار!». نتانیاهو نوشت: «مهم است که کشورهای جهان در این مبارزه به ایالات متحده بپیوندند».

نتانیاهو در دیدار با وزیر انرژی ایالات متحده، ریک پِری، تاکید کرد که بسیار مهم است که کشورهای دیگر جهان نیز برای برقراری تحریم های اقتصادی، و به ویژه خرید نفت از ایران، با دولت پرزیدنت ترامپ همکاری کنند.

آگاهان سیاسی در اورشلیم گفتند که در این دیدار که در دفتر نخست وزیری در اورشلیم انجام گرفت، موضوع سرمایه گذاری های چین در بخش های حساس اقتصاد اسرائیل نیز مورد بررسی قرار گرفت. یکی از این موارد، که ایالات متحده علنا مخالفت خود را با آن ابراز داشته و ابراز نگرانی کرده، سپردن مدیریت بندر حیفا در شمال اسرائیل به یک کمپانی چینی می باشد. از آن جا که ناوگان دریایی ایالات متحده در دریای مدیترانه به حیفا زیاد رفت و آمد می کند، و همچنین پایگاه مرکزی نیروی دریایی اسرائیل نیز در جنوب این بندر قرار دارد، ایالات متحده این احتمال را مطرح می سازد که کارمندان چینی در بندر حیفا به گردآوری اطلاعات حساس نظامی بپردازند.

آگاهان می گویند که سرمایه گذاری چین در اسرائیل برای دولت اورشلیم اهمیت اقتصادی بسیار دارد، ولی در همان حال باید به نگرانی های نظامی ایالات متحده نیز توجه ویژه ای داشته باشد.

نتانیاهو در دیدار با وزیر انرژی ایالات متحده، با ابراز پشتیبانی کامل از تحریم های پرزیدنت ترامپ علیه رژیم ایران، از جمله ارزیابی کرد که با خشکانده شدن منابع مالی رژیم، حکومت ایران ناچار شد از ابعاد دست اندازی های خود در سوریه، لبنان، غزه، عراق و نقاط دیگر بکاهد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: برای آن که تحریم های آمریکایی تاثیر بیشتری بگذارد، بسیار لازم است که کشورهای دیگر نیز با دولت واشنگتن همکاری کنند و رژیم ایران را زیر فشار حداکثری قرار دهند. او گفت: دنیا نباید بگذارد که حکومت ایران، تامین سوخت برای کشورهای جهان را از خلیج فارس مختل سازد.

 

3 دیدگاه‌

  1. درود خدا بر نتانیاهو که درست فکر می کند.جمهوری اسلامی با جنگ حق به جانب تر می شود پس همان بهتر که علیه او جنگی به راه انداخته نشود ولی اتحادیه اروپا باید با آمریکا برای وارد کردن فشار حداکثری به ایران همسو و متحد شود تا ریشه این حکومت فاسد و تروریست ولی به ظاهر اسلامی از جا کنده شود.یاری خدا و پیروزی نزدیک است.

  2. ناتان یاهوی دلاور، تو را، به عنوان شخصی که همه عمر خود را در راه مبارزه با فاشیسم سپری کرده، می ستاییم. نیز تورا تحسین می کنیم که هرگز فریب برجام بازی های اوباما و کری را نخورده ای. اکنون که رژیم جبار ضد بشری اسلامی کمونیستی در تنگنا افتاده است، تنها فشار بر این رژیم کافی نیست، تا وقت است و سیاست آمریکا دوباره بدست اوباما و کلینتون و امثال کارتر نیفتاده است، کار را یکسره کن. مقر سید علی و پایگاه های سپاه جنایتکار را بکوب و از رادیو اسرائیل مردم را به قیام سراسری فرا خوان بده.
    یقینا نامت در تاریخ در کنار کورش کبیر که ملتها را آزاد کرد، بعنوان ناجی ایرانیان ثبت خواهد شد.
    پاینده ایران، بر افراشته پرچم سه رنگ شیر و خورشید نشان ایران در کنار پرچم اسراییل.

Comments are closed.