نتانیاهو:کاری که اسرائیل در روزهای آتی با دشمنان خود خواهد کرد، تا نسل‌ها بعد طنین خواهد داشت

نخست‌وزیر اسرائیل دوشنبه شب، ۱۷ مهر، در پایان سومین روز جنگ میان ارتش این کشور با حماس در غزه، گفت که عملیات این کشور تازه آغاز شده است.

بنیامین نتانیاهو به «دشمنان» اسرائیل هشدار داد «کاری که اسرائیل در روزهای آتی با دشمنان خود خواهد کرد، تا نسل‌ها بعد طنین خواهد داشت».

او در یک سخنرانی تلویزیونی با تقدیر از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، گفت ناو آمریکایی، از بزرگ‌ترین تجهیزات نظامی متحد بزرگ اسرائیل، در راه منطقه است.

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، «مهار حماس مانند مهار داعش یک ضرورت است. حماس جنایات غیرقابل توصیفی علیه مردم اسرائیل از جمله کودکان انجام داده است که جهانیان شاهد آن بودند و اسرائیل آن را شکست خواهد داد».

آقای نتانیاهو تأکید کرد عملیات کشورش «در برابر وحوش انسان‌نما تازه آغاز شده» و این «یک نبرد بقا بر سر میهن و برای تضمین موجودیت خود است».

اشاره او به گسترش حملات هوایی ارتش اسرائیل به نوار غزه بود.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود که اختلاف نظر سیاسی در کشورش به پایان رسیده و دولت اضطراری وحدت ملی تشکیل می‌شود.

او ساعاتی پیش از آن نیز در جمع شهرداران شهرهای جنوبی اسرائیل گفته بود باید قوی باشند زیرا جنگ کنونی «چهره خاورمیانه را تغییر خواهد داد».

در این میان، روزنامه یدیعوت آحرونوت دوشنبه شب گزارش داد اسرائیل به حزب‌الله لبنان هشدار داده که اگر در کنار حماس وارد جنگ شود، حسن نصرالله «تمامی قدرت ارتش اسرائیل را در کنار توان ناو دریایی آمریکا که در راه منطقه است»، مشاهده خواهد کرد.

این روزنامه نوشت هشدار اسرائیل از طریق فرانسه برای دبیرکل حزب‌الله لبنان فرستاده شده است.

یدیعوت آحرونوت افزود اسرائیل در این پیام تأکید کرده که اگر حزب‌الله در کنار حماس بایستد و جبهه دیگری علیه اسرائیل بگشاید، اسرائیل واکنشی سخت نشان خواهد داد: گویی «صاحبخانه دچار جنون شده است».

این اصطلاحی است که اسرائیلی‌ها برای رفتار غیرعقلانی به کار می‌برند.