نتانیاهو: آزمایش دی ان ای نشان می دهد که فلسطینی ها در این سرزمین “بومی” نیستند

یکی از اسکلت هایی که در گورستان باستانی در اشکلون به دست آمده و متعلق به دوران “پلشتی ها” و یا فلسطینیان بوده است

نخست وزیر اسرائیل در یک پیام توییتری نوشت که آزمایش های دی ان ای که بروی اسکلت های یافت شده در یک گورستان بین المللی در شهر بندری اشکلون در جنوب غرب اسرائیل انجام شده، نشان می دهد که افرادی که خود را فلسطینی می نامئد، از اهالی بومی این سرزمین نبوده اند، بلکه از اروپای جنوبی به ساحل اسرائیل باستانی رسیده بودند.

سخن از افرادی است که در تورات “پِلِشتیم” Pleshtim یا “پلشتی ها” نامیده می شوند که احتمالا گروهی دریانورد و یا دزدان دریایی بودند که حدود سه هزار سال پیش، از دریای اژه و بخش های جنوبی قاره اروپا، در ساحل سرزمین باستانی اسرائیل پیاده شدند و مدتی نامعلوم بر بخش جنوب غربی اسرائیل تسلط داشتند و سپس از صحنه تاریخ ناپدید شدند و هیچ تمدنی از خود باقی نگذاشتند.

امپراطوری رم که حدود دو هزار سال پیش بر سرزمین اسرائیل مسلط شد و قصد داشت تمدن و فرهنگ و مردمان این کشور را کاملا نابود کند، برای آن که حتی نامی از اسرائیل باقی نماند، نام پلشتی ها را بر این سرزمین نهاد و آن را پلشیتن Palestine خواند. از آن جا که در زبان عربی پ وجود ندارد، اعراب آن را به فلسطین مبدل ساختند.

امپراطوری رم، نه تنها نام سرزمین اسرائیل را تغییر داد، بلکه بیت المقدس یهود را ویران کرد و ملت یهود را به اسارت برد و یهودیان در سرزمین های بیگانه پراکنده شدند.

در حفاری های باستانشاسی که اخیرا در بندر اشکلون، در فاصله ده کیلومتری از شمال غزه به عمل آمده، یک گورستان باستانی کشف شد که به احتمال زیاد متعلق به پلشتی ها بوده و اکنون نتانیاهو اعلام می دارد که برحسب ازمایش های دی ان ای، به روی شماری از این اسکلت ها انجام گرفته،معلوم شده که آن ها به مردمانی تعلق دارد که از جنوب اروپا به اسرائیل آمده بودند و از این رو می توان گفت که فلسطینی ها یک قوم محلی نبوده اند و نمی توانند این سرزمین را متعلق به خود بدانند.

اسکلت هایی که از آن ها آزمایش دی ان ای به عمل آمده در یک گورستان باستانی به دست آمده که باستانشاسان اسرائیل آن را در حوالی بندر اشکلون در ساحل دریایی مدیترانه اکتشاف کردند و اکنون بیش از یک سال است که به حفاری ادامه می دهند و استخوان های زیادی را که به دست آمده بررسی می کنند.

باستانشاسان اسرائیل از دیرباز بر این باور بوده اند که فلسطینی ها و یا به نام تاریخی آنان، پلشتی ها، مردمانی بودند که از جنوب اروپا در ساحل سرزمین باستانی اسرائیل پیاده شدند و از آن جا که به صنعت استفاده از آهن به عنوان فلزی برای ساخت اسلحه دست یافته بودند، به فتوحات جنگی نائل شدند، ولی هرگز تمدنی در این سرزمین باقی نگذاشتند و پس از چند صد سال از صحنه تاریخ ناپدید شدند.

تا کنون دلائل و شواهد روشنی که بتواند اطلاعات بیشتری درباره پلشتی ها در اختیار باستانشناسان قرار دهد، به دست نیامده است.

6 دیدگاه‌

  1. تاریخ اسرائیل از گیراییِ شگفتی برخورداره۰ چه خوب که دانش امروزه میتواند رازھا را آشکار کند و از این راه حق به حقدار برسد۰ به ھر حال اسرائیل تنها میتواند خانه ای برای دوستدارانش باشد و نَه تروریستھای بی وطن۰

  2. در هر صورت اسرائیل متعلق به یهودیان است و حتی اگر نتایج آزمایشها باز چیز دیگری بگوید باز هم اسرائیل مال ماست . ( نئو هاگانا ایران )

  3. حتی اگر به قواعدحقوقی داخلی هم رجوع نماییم، درتعارض “تصرف لاحق” وادعای”تصرف سابق “، تصرف لاحق ملاک است که بدون تردید درچند قرن اخیر فلسطینیان (ازادیان مختلف) این منطقه را درتصرف داشته اند وهنوز هم ناپدید نشده اندوتعدادی ازآن هادرمنطقه ساکن هستند (!)

  4. باز هم خوب است که آنها چند هزار سال پیش به آنجا کوچ کردند، آقای نتانیاهو و چند ملیون رفیقش تنها چند دهه ی پیش آنجا تشریف برده اند.

  5. از ملت اسراییل که خود قربانی چنین تفکرات فاشیستی و شونیستی شده و در این راه میلیونها قربانی داده اند بعید است درگیر این چنین القائاتی شوند به هر حال صلح تنها چاره ی همه ی ملتهاست

Comments are closed.