نتانیاهو: «از اقدامات پرزیدنت ترامپ در هلاکت قاسم سلیمانی، قاطعانه جانبداری می‌کنیم»

نتانیاهو در همایش طرفداری از مواضع پمپئو درباره قانونی بودن آبادی های اسرائیل در کرانه باختری

در واکنش به تهدیدهای جنگی فرماندهان سپاه پاسداران علیه امنیت اسرائیل، بنیامین نتانیاهو یک بار دیگر هشدار داد که هرکس در صدد بر آید به اسرائیل آسیب رساند، باید خود را برای تحمل ضربات سنگین و دردناک آماده کند.

نخست وزیر اسرائیل در روزهای گذشته قاطعانه از اقدام ایالات متحده در هلاکت قاسم سلیمانی استقبال کرده و آن را یک اقدام حیاتی و امنیتی خوانده بود. فرماندهان سپاه پاسداران متقابلا تهدید کردند که از اسرائیل به شدت انتقام خواهند گرفت. سپاه پاسداران همچنین ادعا کرد که تصور می‌رود اسرائیل در طراحی سوء قصد به جان قاسم سلیمانی، با ایالات متحده همکاری داشته و رژیم ایران تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است. منابع خبری رادیو پیام اسرائیل بر این باورند که رژیم ایران با مطرح ساختن این بهانه، می‌خواهد زمینه حمله به اسرائیل را فراهم آورد و چنین تعرضی را یک اقدام دفاعی جلوه گر سازد.

نتانیاهو در واکنش به تهدیدهای رژیم ایران هشدار داد که ارتش اسرائیل بسیار نیرومند است و به تجاوزگران پاسخ کوبنده خواهد داد.

نخست وزیر همچنین گفت که اسرائیل اقدامات دفاعی پرزیدنت ترامپ را تحسین می‌کند و در مبارزه با رژیم ایران، در کنار واشنگتن ایستاده است.

نتانیاهو این سخنان را در همایشی بیان کرد که با ابراز حمایت مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده از آبادی سازی اسرائیلی در کرانه باختری برپا شده بود.

نخست وزیر در سخنان خود، قاطعیت پرزیدنت ترامپ را در رویارویی با رژیم ایران و ایستادگی در برابر رفتارهای تعرضی آن مورد تحسین قرار داد و ابتکار ایالات متحده در هلاکت قاسم سلیمانی را یک اقدام شایسته و ضروری نامید و گفت که فرمانده نیروهای قدس یک جنایتکار بود که از جمله برای تعرض به اسرائیل و به امید نابودی این کشور، به توطئه چینی ادامه می داد.

نتانیاهو در ادامه سخنانش اظهار داشت: «من بارها گفته ام و اکنون نیز تکرار می کنم که اسرائیل همیشه بهترین دوست ایالات متحده در خاورمیانه بوده و این چنین باقی خواهد ماند. اسرائیل همیشه از اقدامات تدافعی آمریکا جانبداری کرده و این پشتیبانی ادامه می یابد».

نخست وزیر همچنین گفت که اسرائیل همیشه بر این اصل پای فشرده که تصمیمات مربوط به امنیت خویش را به تنهایی اتخاذ کند و در برابر تهدیدهای امنیتی و نظامی، به عوامل دیگر متکی نباشد و از امنیت خود راسا دفاع کند و اکنون نیز اسرائیل در برابر تهدیدهای جنگی از جانب رژیم ایران، همین روش را دنبال خواهد کرد.

شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ادعا کرده بودند که اگر به تهدیدهای لفظی علیه اسرائیل ادامه می‌دهند ولی به اقدامات عملی علیه آن کشور نمی پردازند، به علت آن است که آمریکا نمی گذارد اسرائیل نابود شود.

آشنایان امور یادآوری می کنند که اسرائیل یگانه کشور جهان است که رهبران آن و حتی گروه های اپوزیسیون، این چنین قاطعانه از اقدامات پرزیدنت ترامپ در ایستادگی در برابر رژیم ایران جانبداری کرده است.

 

2 دیدگاه‌

 1. همه ایرانیان میهن پرست هم با شما «جناب نتانیاهو» موافقند.

  لعنت به روح جلاد سلیمانی و ننگ بر خاعنان ایرانی در رژیم اخوندی اشغالگر.

 2. اکنون بهترین زمان است که دولت اسرائیل در یک جنگ روانی غیر قابل اعتماد بودن رژیم جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت نماید. آقای نتانیاهو باید به جهانیان بگوید:
  دروغگویی های وقیحانه و انکارگری های بیشرمانه این رژیم را درباره هواپیمای اکراینی ببینید؛ این فقط یک نمونه است.
  آنهم برای اشتباهی که برای دنیا قابل درک است و نیاز به دروغگویی ندارد؛ رژیم بسادگی همه چیز را بطور کامل انکار میکند و حتی به مردم خود دروغ میگوید؛ بر خلاف قوانین بین المللی با بلدوزر لاشه هواپیما را جابجا میکند تا اثری از موشک پیدا نشود؛ مزدوران رژیم برای کوچک جلوه دادن این فاجعه در اینترنت به کشته شدگان توهین نموده و آنها را افراد وطن فروشی معرفی میکنند که سالهاست میهن خود را از یاد برده و مرگ آنها مهم نیست.
  حال من از شما میپرسم: آیا با چنین رژیمی میتوان روی مسائل مهم و حیاتی هیچگونه توافقی انجام داد.
  رژیمی که بارها من را متهم به دروغ گویی نمود تا با فرافکنی دروغ های خود را پنهان سازد.
  من از جهانیان میپرسم که آیا چنین رژیم دروغگویی برای کوچکترین توافقی قابل اعتماد است.

Comments are closed.