نتانیاهو از این که پرزیدنت ترامپ همچنان از رویارویی با رژیم ایران سخن می گوید ابراز خرسندی کرد

نتانیاهو گفت که از پرزیدنت ترامپ سپاسگزار است که این چنین قاطعانه در برابر فتنه گری های رژیم ایران ایستادگی می کند

بنیامین نتانیاهو امروز (یکشنبه) از سخنان پرزیدنت ترامپ که گفت ایالات متحده همچنان به فشار بر حکومت ایران ادامه خواهد داد و گزینه نظامی را باطل نساخته است، ابراز خرسندی و سپاس کرد و گفت این سخنان نشان ادامه قاطعیت دولت واشنگتن علیه زیاده خواهی های رژیم ایران است.

نخست وزیر اسرائیل که در کنفرانس رسانه ای مشترک با جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید سخن می گفت، تاکید کرد که زیاده خواهی ها و خوی تجاوزکارانه رژیم ایران از دیروز آغاز نشده، بلکه از هنگامی که این رژیم موجودیت خود را اعلام کرد این روش تجاوزکارانه را به اجرا گذاشت. نتانیاهو گفت که از پرزیدنت ترامپ سپاسگزار است که این چنین قاطعانه در برابر فتنه گری های رژیم ایران ایستادگی می کند.

سخنان پرزیدنت ترامپ دایر بر این که گزینه نظامی علیه زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران همچنان مطرح است، از جانب مخالفان رژیم ایران با خرسندی تلقی گردید، ولی برخی سران کشورهای اروپای غربی توصیه کردند که رهبر ایالات متحده سنجیدگی و احتیاط نشان دهد. خانم آنگلا مرکل گفت که بحران کنونی را باید با شیوه های دیپلماتیک حل کرد و از راهکارهایی که موجب افزایش بحران جنگی می شود دوری جست.

پرزیدنت ترامپ در سخنان دیروز خود، خطاب به سران حکومت اسلامی گفت که آنان نمی توانند نفس راحتی بکشند زیرا گزینه نظامی همچنان روی میز است.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز گفت: تا هنگامی که رژیم ایران به جای تحریکات نظامی، به دیپلماسی روی نیاورد، فشارهای اقتصادی بر آن کشور همچنان ادامه خواهد یافت. او همچنین به تحریم های بیشتری اشاره کرد که ایالات متحده قرار است فردا (دوشنبه) برقرار سازد.

پرزیدنت ترامپ در سخنان روز گذشته خود گفته بود که اگر رژیم ایران از برنامه های اتمی خود دست بردارد، وی می تواند بهترین دوست آنان باشد.

همزمان، فاش شد که ساعتی پس از آن که سپاه پاسداران پهپاد آمریکایی را با شلیک موشک منهدم ساخت، ارتش آمریکا به یک جنگ گسترده سایبری علیه سپاه دست زد تا سامانه های موشکی آن را از کار بیاندازد. همچنین اعلام شد که رژیم ایران متقابلا به جنگ سایبری علیه ایالات متحده روی آورده است.

در برنامه خبری امروز، گزارش های بیشتری درباره مطالبی که به اختصار به آگاهی رسید، پخش خواهد شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.