نتانیاهو: اسرائیل با سه چالش امنیتی عمده روبرو می باشد که هر سه به رژیم ایران مربوط می شود

نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی گفت که سه چالش بزرگی که در برابر امور امنیتی اسرائیل قرار دارد، هر سه به فتنه گری های رژیم ایران مربوط می شود و اسرائیل همچنان به تلاش خود برای خنثی کردن این توطئه ها ادامه خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو که شب گذشته (چهارشنبه) در آیین یادبود سربازانی سخن می گفت که در نبرد با حزب الله لبنان جان باخته بودند، در این راستا گفت: هدف نخست اسرائیل آن است که از دستیابی رژیم ایران به سلاح های کشتار همگانی و بمب هسته ای جلوگیری کند. چالش دوم، جلوگیری از استقرار دانم سپاه قدس در سوریه است که یک خطر امنیتی بزرگ برای اسرائیل محسوب می شود. در همان حال، اسرائیل می کوشند از رسیدن موشک های نقطه زن به دست حزب الله لبنان و یا خاک سوریه جلوگیری کند.

ژنرال آوی کوخاوی رئیس ستاد ارتش نیز گفت که اسرائیل برای خنثی کردن توطئه های دشمن و مقاصد خصمانه آن، با هوشیاری بسیار در دفاع از خود عمل می کند.

این سخنان نخست وزیر و رئیس ستاد در حالی بیان می شود که تنها چند روز از وقوع انفجار در کارگاه مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید در نطنز می گذرد و شماری از مقامات نظامی و انتظامی رژیم ایران و رسانه های خارجی، آن را به اسرائیل نسبت داده اند.

اسرائیل در یک بار گذشته چند بار کارگاه های بهینه سازی موشک ها در خاک سوریه را بمباران کرده است.

رژیم ایران کوشیده بود با برپایی این کارگاه ها موشک های ساخت خود را به نقطه زن مبدل کرده و در اختیار ارتش سوریه و حزب الله لبنان قرار دهد. پیشتر اعلام شده بود که حزب الله در سه نقطه لبنان نیز در حال برپایی کارگاه های مشابهی بود که احتمالا به دنبال افشاگری اسرائیل و فشارهای جهانی، برچیده شد.

مقامات اسرائیل می گویند: تنها رژیمی که به طور علنی خواهان نابودی اسرائیل می باشد، حکومت اسلامی ایران است که بخش عمده ای از امکانات مالی و تسلیحاتی و نظامی خود را مصروف آن می سازد.

سخنان نتانیاهو درباره چالش هایی که رژیم ایران در برابر اسرائیل قرار می دهد، ساعاتی پس از آن بود که در دمشق پیمان همکاری های نظامی رژیم ایران با ارتش سوریه امضا شد.