نتانیاهو: «اسرائیل دارای تنها ارتش جهان است که برای جنگ احتمالی با رژیم ایران کاملا آماده است»

نتانیاهو در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، در حال نشان دادن درب ورودی انبار بزرگ مواد رادیوآکتیو در محله تورقوز آباد در جنوب تهران

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، بنیامین نتانیاهو بر این باور است که ارتش اسرائیل تنها نیروی مسلح یک کشور است که کاملا برای رویارویی با تعرضات حکومت اسلامی ایران آمادگی کامل دارد. این سخنان در حالی بیان می شود که خطر درگیری جنگی بین رژیم ایران و ارتش ایالات متحده همچنان وجود دارد و حسن نصرالله سرکردۀ گروه تروریستی حزب الله لبنان روز جمعه گفته بود که اگر رژیم ایران مورد حمله نظامی قرار گیرد، حزب الله لبنان سراسر اسرائیل را به موشک خواهد بست و این کشور را نابود خواهد کرد. این تهدید، بارها از زبان برخی از فرماندهان سپاه پاسداران نیز شنیده شده بود.

نتانیاهو ارزیابی خود را در مورد این که اسرائیل تنها کشوری است که نیروهای مسلح آن برای رویارویی همه جانبه با رژیم ایران آمادگی دارد، در دیدار با دانشجویان دانشکده امنیت ملی که به دفت ر کار او در اورشلیم آمده بودند، بیان داشت.

این نخستین بار است که نخست وزیر، در مقام وزیر دفاع، از آمادگی کامل ارتش برای رویارویی نظامی احتمالی با نیروهای مسلح رژیم ایران سخن می گوید.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود در برابر دانشجویان افسری، دوباره برجام را یک توافق بد نامید و یادآور شد که وقتی این توافق بین شش کشور شکل گرفت، او تنها شخصیت سیاسی یک کشور بود که قاطعانه با آن به مخالفت پرداخت و اکنون بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی درک می کنند که این توافق چه نقاط ضعف فاجعه باری دارد.

نخست وزیر گفت که از نظر اسرائیل، نکته مثبت این جریان آن بود که پس از امضای برجام، کشورهای عرب که خود را به شدت مورد تهدید احساس می کردند، به سوی اسرائیل روی آوردند و خصومت پیشین به نوعی همکاری بین طرفین مبدل شد.

نتانیاهو گفت که او ناچار شده بود به مدت سال های متمادی، به تنهایی علیه برجام مبارزه کند و با همه قدرت های بزرگ جهانی سروشاخ شود و حتی با رئیس جمهوری ایالات متحده (پرزیدنت باراک اوباما) در افتد.

نخست وزیر یادآور شد که او در پیکار با برجام، حتی به کنگره ایالات متحده رفت و در حالی که پرزیدنت اوباما قاطعانه از برجام دفاع می کرد، او در برابر اعضای کنگره از کاستی ها و معایب این توافق سخن گفت.

نتانیاهو گفت: «من از ابتدا می دانستم که این توافق، نه تنها به رژیم ایران امکان خواهد داد که شمار زیادی بمب اتمی مجهز گردد، بلکه میلیاردها دلار پول در اختیار رژیم قرار می داد». نخست وزیر در این بخش از سخنان خود گفت: «ولی اطمینان داشتم که این پول در راه دفاع مردم ایران هزینه نخواهد شد، بلکه در راه برپایی امپراطوری خیالی رژیم به هدر خواهد رفت».

نخست وزیر در پایان این سخنان گفت: «اکنون خود شما می تواند قضاوت کنید که حق با چه کسی بود».

در گذشته، برخی منابع خبری نزدیک به حکومت اسلامی ایران، ادعا کرده بودند که نتانیاهو می کوشد پرزیدنت ترامپ را به جنگ با ایران بکشاند. این ادعا توسط محمد جواد ظریف نیز تقلید شد. ولی آگاهان اسرائیلی می گویند که این خود حکومت ایران و سپاه پاسداران است که با رفتارهای تحریک آمیز و عملیات تعرضی خود، ایالات متحده را به سوی یک درگیری نظامی در منطقه می کشانند.

7 دیدگاه‌

  1. محمد جواد ظریف و رژیم پلید ومنافق ایران وسپاه پاسداران باید رفتارهای تحریک آمیز وکنایه های بی محتوا وعملیات تعرضی خود درسوریه وسایر مکانها را علیه اسراییل و مردم آن کنار بگذارند وآمریکا را مجبور به جنگ با خودشان وازبین بردن دوباره ملت ایران نکنند. خود حکومت ایران حتی یک صدای مخالف را تاب شنیدن ندارد وچگونه میشود که چهل سال به یاوه گویی وبدگویی از سایر کشورها مخصوصاً امریکا وانگلستان واسراییل ادامه میدهد و مردم خودش را به فلاکت بیشتر سوق میدهد.

  2. فراموش نکنید که اصل «النصر بالرعب» یک پای ثابت سیاست داخلی و خارجی رژیم جمهوری اسلامی است؛ یعنی قدرت واقعی و توانایی نظامی این رژیم فاسد کمتر از یکدهم رجز خوانی و عربده کشی آنها است.
    مردم ایران نه تنها از حمله اسرائیل به این حکومت جنایتکار خشمگین نخواهند شد بلکه بیش از پیش اسرائیل را دوست و حامی خود خواهند یافت.
    اگر اسرائیل مشت اول را به این حکومت بزند آمریکا و متحدانش مجبور خواهند شد که کار این ابر کثافات تاریخ را یکسره کنند؛ به عقیده من اینکار هرچه زودتر (پیش از پایان ماه جاری) باید انجام گردد.

  3. آقای نتا نیاهو و دیگر کارشناسان اسرائیلی به خوبی می دانند که رژیم ملاتاریایی قصدش ساخت بمب اتم و «هولوکاست اتمی است» چون از سالها پیش کارهای اینها را تحت نظر داشته و دارند۰ چندین سال پیش فهمیدند که رژیم جمهوری اسلامی تمام اطلاعات برای ساخت بمب اتمی را از عبدالقدیرخان که پدر بمب اتمی پاکستان خوانده می شود خریداری کرده است۰ ایشان که در خانواده ایی مسلمان در سال ۱۹۳۶ میلادی در شهر Bhopal هندوستان به دنیا آمده و در هلند در شرکتی که کارش ساخت دستگاههای سانتریفوژ بوده کار می کرده و در آنجا از همه چیز کپی بر داری می کرده است و اینها را سازمان اطلاعاتی آمریکا می دانسته و آنزمان هم که از چین تمام اطلاعات برای ساخت بمب اتم را گرفته در هتل چمدان او را باز کرده اند (البته طوری که نفهمد) و همه چیز را بدست آورده اند ولی با این وجود آمریکا گذاشته تا به کارش ادامه دهد۰ علت آن موازنه قدرت میان هند و پاکستان بوده۰ ولی وقتی دیدند که اطلاعات به کره شمالی رژیم ایران و لیبی فروخته مشکل بزرگی شد۰ جالب اینجاست که این آقای دانشمند اطلاعاتی که به لیبی داده بود در یک کیسه پلاستیک گذاشته بود که نام همان فروشگاهی روی آن بوده که ایشان از آنجا کت و شلوار خود را خریداری می کرده است۰ آنچه نوشتم خلاصه ایی بود از آنچه که خیلی وقت پیش در مجله اشپیگل آلمان خوانده ام ! وای به روزی که این رژیم ددمنش که در دست سید و آخوند تازی وش است به سلاح اتمی دست یابد!!!

  4. شما هم یا خبر نداری یا می دانید و هیچ حرفی نمی زنید. نصرالله با اسرائیل مشکلاتش را حل کردند و صلح کردند اگر جنگی بین آمریکا و ایران در بگیرد حزب الله در دفاع از ایران وارد جنگ با اسرائیل نمیشه . حرف های نصر… هم همش هارت و پورت الکیه.

  5. ملت ایران و اسراییل همدل و همدرد متاسفانه در بد حادثه گیر کرده اند، خدا این مرد بزرگ، با هوش، جدی، آینده نگر و با سیاست را از اسراییل نگیرد. واقعا قیافه نفرت انگیز فدریکا موگرینی و موضع گیری های مخرب اش آدم تعجب می‌کنه اروپایی ها به این زن بیرحم رای داده اند،؟ این شرایط بد از اروپا، آن طماعان دمکرات در آمریکا باعث میشود دنیا رو به تاریکی رود، هیچ چاره ای نیست جز ادامه جدیت آقای نتانیاهو که لاقل ترامپ و دارو دسته اش را نگذارد منهزم شوند.

  6. درود به اسراییل شجاع من یک ایرانیم کسی به اندازه من ایرانیها رو نمیشناسه والا مقابل سگ هاری به نام سپاه قدس فقط باید ایستاد اگر کوتاه بیاین شک نکنید که گازتون میگیره ..اگر شما چند جای ایرانو بمباران کنید مردم زجر کشیده به خیابون ها میریزن

Comments are closed.