نتانیاهو: اسرائیل در حین درگیری با حماس در غزه، با حزب الله و رژیم ایران نیز رویارویی می کند

یکی از حملات نظامی در سوریه که به اسرائیل نسبت داده شده است

نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی گفت که دولت او به عملیات کوبنده علیه فعالیت نظامی حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان، در مرزهای شمالی کشور ادامه می دهد. بنیامین نتانیاهو با اشارۀ گسترده به تلاش اسرائیل برای جلوگیری از استقرار نیروهای سپاه قدس در سوریه، گفت که این مبارزه بی امان، تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو خطاب به حاضران گفت: «می شنوید که در روزهای اخیر خبرهای زیادی در رابطه با رویدادهای نظامی می شنوید. آن ها همه، بخشی از این تلاش اسرائیل است».

اشاره نخست وزیر و وزیر دفاع به گزارش های روزهای اخبر در مورد فعالیت نظامی اسرائیل در خاک سوریه بود که دولت اسرائیل تا کنون نسبت به آن سکوت کرده است. به موجب گزارش هایی که در سوریه انتشار یافت، در هفته های اخیر یک پایگاه اطلاعاتی ارتش سوریه که سپاه قدس و حزب الله لبنان نیز در آن فعالیت داشته اند بمباران شده و همچنین یکی از سرکردگان حزب الله در خاک سوریه به هلاکت رسیده است. آخرین خبر، حمله موشکی شامگاه روز گذشته (پنجشنبه) به یک موضع نظامی متعلق به حزب الله در خاک سوریه و در نزدیکی بلندی های گولان می باشد که احتمالا یکی دیگر از ماموران حزب الله لبنان در آن کشته شده است.

اسرائیل نسبت به همه این رویدادها سکوت کرده و مسوولیتی به عهده نگرفته است. ولی اکنون نتانیاهو با سخنی غیر مستقیم، نسبت به این عملیات افتخار می کند. آشنایان امور اسرائیل می گویند که افشاگری نتانیاهو جنبه تبلیغات انتخاباتی دارد و به هدف جلب حمایت مردم بیان شده است.

انتخابات عمومی اسرائیل کمتر از دو ماه دیگر برگزار می شود و نتانیاهو می کوشد خود را رهبر شایسته کشور و همچنین بهترین وزیر دفاع معرفی کند و یادآور شود که او بهترین نگهبان امنیت اسرائیل است و هرگاه لازم باشد، به همه اقدامات لازم در این راستا دست می زند.

نتانیاهو که در آیین یادبود یکی از رهبران افسانه ای جنبش راستگرا در اسرائیل به نام زئو ژابوتینسکی سخن می گفت، یادآور شد که اسرائیل همزمان در چند جبهه از امنیت شهروندان خود دفاع می کند. او به اوضاع امنیتی در خط مرزی با غزه پرداخت و گفت که ارتش اسرائیل ثابت کرده که بخوبی از امنیت دفاع می کند. او در ادامه افزود که در مرزهای شمالی کشور نیز این اقدامات دفاعی و امنیتی با قاطعیت ادامه دارد. ولی به جزئیات آن اشاره ای نکرد.

در همین حال، خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که اسرائیل یک موشک جنگی به سوی نقطه ای به نام تِل البریقه در خاک سوریه شلیک کرده است. آگاهان نظامی می گویند که علت شلیک موشک آن بوده که عوامل وابسته به حزب الله در آن مکان که تا مرز اسرائیل فاصله چندانی ندارد، مشغول فعالیت بوده اند. این حمله در ساعات روز صورت گرفته و این در حالی که اکثریت قریب به اتفاق حملات دیگر در تاریکی شب بوده است.

بنا به گزارش هایی که اسرائیل تایید نکرده، تا کنون چندین بار افراد حزب الله لبنان و افسران سپاه قدس ایران که به مرز اسرائیل نزدیک شده بودند تا امکان برپایی پایگاه های عملیاتی را مورد بررسی قرار دهند، هدف قرار گرفته و از پای در آمده اند. در یکی از گزارش ها آمده بود که یکی از فرمانده ها میان پایه سپاه پاسداران نیز به هلاکت رسیده است.

یک دیدگاه

  1. ناتان یاهوی دانا و دلاور، اگر می خواهید مرزهای امنی داشته باشید، مقر سید علیل و مجلس ارتجاع و پایگاه های سپاه جنایتکار را چون رعد برق بکوبید. بیاد داشته باشید که هیتلر هرگز تسلیم نشد، موسیلینی هم، تروریست‌های فلسطینی که به ورزشکاران بی دفاع اسرائیل در مونیخ حمله و آنها را قتل عام کردند چون در جنایت خود موفق شدند طرح دزدیدن هواپیمای مسافران یهودی را ریختند، اگر کماندوهای دلاور اسراییل بر آنها فرود نمی آمدند یقینا همه مسافران بی گناه را قتل عام می کردند. تروریست فقط زبان زور را می فهمد.
    این جانیان اشغالگر ایران را نابود کنید تا اسراییل و ایران و همه دنیا قرار گیرند.

Comments are closed.